Chumbawamba představí nové album v Praze

Chumbawamba představí nové album v Praze

24. 02. 2010  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Nejnovější deska anglické skupiny Chumbawamba nazvaná ABCDEFG se celá točí kolem hudby. Jistě, řeknete si, co jiného by tam mělo být než hudba, známí provokatéři z Leedsu však přichází s koncepčním albem plným úvah o hudbě. O dobré i špatné hudbě, hudbě velebené i odsuzované.
A bylo už na čase po celých 25 letech, co jsou spolu, aby zaměřili svou pozornost na tento kulturní fenomén, jeho dějiny, slavné příběhy, jeho hrdiny i padouchy. Čeká vás průlet několika staletími hudby, tím, co znamená pro lidi a co přináší samotné kapele.

chumbawamba

Od Chumbawamby byste asi nečekali suchou unylou desku, kde jdou všechny písně naskládat do jedné škatulky. Na nové nahrávce natrefíte na pop, folk i jazz, je tu intimní pocta prvním chvílím v objetí hudby, které kdysi prožil snad každý z nás, najdete zde oslavu písniček vojáků z první světové války i šťouchnutí do folkařů posedlých požadavkem autenticity. V dalších písničkách Chumbawamba, jako vždy ostře politicky angažovaná kapela, nabízí dokonce příběh člověka, který přežil koncentrační tábor a bouřil se proti prvnímu uvedení Wagnera v Izraeli, a píseň o undergroundových hudebních poměrech v komunistických zemích, jakou bylo kdysi i Československo.

Chumbawamba ráda vypráví příběhy o politice, dějinách a filozofii, na druhou stranu nikdy neprezentuje své názory s vážnou tváří. Vždy jsou těmi prvními, kteří se pousmějí nad hranou vážností oficiálních politiků, historiků a filozofů. Své příběhy a názory podávají za doprovodu tisíců nejrůznějších nástrojů, jejichž paleta je tentokrát ještě širší díky hostování kolegů z kapel Oysterband, Bellowhead, Unthanks… a dalších a dalších spolupracovníků, jejichž jména v tiskové zprávě nenajdete, protože nejsou dostatečně slavní. Ale jak by řekli Jiří Korn a Helena Vondráčková, to je showbusiness… Čekali byste nějaký vděk v průmyslu založeném na kombinaci umění a ega?

Už bylo na čase, aby o světě hudby někdo natočil album. Nikdo jiný než Chumbawamba vám nezazpívá písničku o tom, jak Metallica schvaluje použití své hudby jako mučícího nástroje proti povstalcům v Iráku, nebo o Stalinově kulturním tažení proti Šostakovičovi. A oni vám je navíc dokážou zazpívat naživo. Stačí, když se 14. května zajdete podívat na jejich akustický koncert do Lucerna Music Baru v Praze.

Start je již od 18:00, support obstará stejně jako neposledy písničkářka Bettyna Schelker ze Švýcarska.

Vstupenky na koncert jsou k dostání v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 300,- Kč + poplatky, na místě za 400,- Kč.

Více info na:
www.chumba.com

Dodal: Michal Rejzek, D smack U Promotion
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

koncert: CHUMBAWAMBA

Pátek 14. 5. 2010
Vstup: 300/400 Kč
Vystupují:
Chumbawamba, Bettyna Schelker
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika