Primal Scream se svým turné zavítají i do Prahy

Primal Scream se svým turné zavítají i do Prahy

11. 03. 2011  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
V roce 1992 byla udělena historicky první hudební Mercury Music Prize. Obdržela ji kapela Primal Scream za své, v pořadí třetí album s názvem Screamadelica, které vyšlo rok před tím.
Primal Scream, v česku známí také díky totální neodbornosti členů Rady Českého rozhlasu, která ve svém vtipném prohlášení z roku 2008 prostřednictvím svého jednatele Antonína Zelenky při snahách utlumit Radio Wave veřejnosti sdělila, že mládež, která poslouchá tuto stanici není elita národa a že v písni Swastika Eyes od Primal Scream, kterou vysílalo Radio Wave se "jedná o velmi kontroverzní, radikální rap metalové skupiny, která na svých koncertech zastává revoluční stanovisko, velmi kritické vůči domácí americké a zahraniční politice." Připomeňme, že toto prohlášení rozhořčilo významnou část hudební a kulturní společnosti, bohužel dodnes, se i přes protesty a petice, nepodařilo Radio Wave vrátit do éteru.

Screamadelica bylo první album, se kterým Primal Scream komerčně uspěli. Dodnes je hodnoceno jako jedno ze zásadních a nejlepších alb 90.tých let, většina respektovaných hudebních časopisů mu v recenzích udělilo plný počet bodů, jiní ho pasovali na nejlepší album desetiletí. Tímto albem, na kterém se Primal Scream inspirovali houseovou taneční scénou, se definitivně odpoutali od indie rockových kapel a zařadili se mezi velikány hudební scény.

Pro letošní rok si Primal Scream pro své fanoušky přichystali lahůdku a to reedici a turné k 20. výročí tohoto jejich vynikajícího alba. Turné kapela zahájila listopadovým vyprodaným dvojkoncertem v londýnské Olympii, živě ho přenášela BBC. Pro nás je však nejpodstatnější informace, že Primal Scream nám Screamadelicu zrahrají živě 7.srpna v KC Vltavská v Praze.

www.primalscream.net

Dodal: Michal Rejzek, D smack U Promotion
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

koncert: PRIMAL SCREAM

Neděle 7. 8. 2011
Vstup: 710/890
Vystupují:
Primal Scream , Little Barrie
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika