Fu Manchu vystoupí v rámci turné v Lucerně

Fu Manchu vystoupí v rámci turné v Lucerně

11. 03. 2011  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Heavy fuzz rockové legendy z jižní Kalifornie Fu Manchu s nadšením slaví 15. výročí vydání svého průlomového alba “In Search Of…” Nyní podnikají turné, v jehož rámci zahrají celou desku od první do poslední skladby. Mnohé z písniček tak budou fanouškům představeny naživo poprvé.
Dne 1. března 2011 znovu vyšel 180gramový vinyl alba na značce At The Dojo Records. Album bude k dostání na koncertech skupiny jak na vinylu, tak i na CD. Den na to zahájili FU MANCHU v Británii své evropské turné. Během čtyřtýdenního turné FU MANCHU IN SEARCH OF…15 YEARS kapela vystoupí ve 26 městech a 13 zemích.

Legendární deska byla nahrána kapelou a Brianem Jenkinsem (Kyuss, Screaming Trees) v Grandmaster Studios v Hollywoodu v Kalifornii a zmasterována Eddy Schreyerem (Slayer, Corrosion of Conformity, Bad Religion, Alice In Chains). In Search Of… bylo první album na labelu Mammoth Records. Dvanáctiskladbová deska je dnes považována za klasiku devadesátých let a základní kámen tzv. “stoner rocku”. Mezi nejlepší skladby patří singly “Asphalt Risin’”, “Redline” a fanoušky oblíbená “Cyclone Launch.” In Search Of... před patnácti lety oficiálně odstartovalo pouť, po které FU MANCHU jdou i dnes.

Původně skupina vznikla v roce 1985 jako hardcoreová punk kapela inspirovaná Black Flag s názvem Virulence. FU MANCHU se od té doby stali pojmem v oblasti těžkého rocku. Kapela vydala svůj první singl “Kept Between Trees” v roce 1990 a v následujících letech pomohla prosadit oslavovaný hudební styl, který dostal jméno “stoner rock” po boku kapel jako Kyuss, Monster Magnet a Sleep. Od svého založení si skupina získala zástupy oddaných a nadšených příznivců své tvrdé chytlavé kytarové muziky a pohodových textů, které se točí kolem "starejch nabušenejch kár, motorek,dodávek, skateboardování a science fiction."

“Nechce se mi věřit, že to je už patnáct let, co jsme nahráli In Search Of,” říká zpěvák a kytarista FU MANCHU Scott Hill. “Už se těšíme, až budeme všechny věci z desky prát do lidí! U pár skladeb to bude úplně poprvé a možná taky naposledy.”

Při nadcházejících šňůrách kapela plánuje takto odehrát i další alba své kariéry u příležitosti jejich reedic. FU MANCHU pojedou koncem roku 2011 turné In Search Of…15 Years také po Státech.

Že koncert FU MANCHU bude stat za to, je zřejmé i z toho, co o nich napsali hudební kritici:
" Mimořádná destilace těžkého rocku sedmdesátých let a punkové agrese let osmdesátých ..takhle by zněli opálení Black Sabbath v buginách na projížďce pouští – totální pouštní rock " - ROLLING STONE

“Legendy stoner-rocku … zarputilý heavy-rock” – SPIN

“Melodický nakouřený bluesový metal"
- THE NEW YORK TIMES

“Dokonalé… Frankenstein sestavený z kusů těl Black Sabbath a méně zřetelných vlivů ZZ Top, Devo a Cars.”
– MTV NEWS

“V širším měřítku stojí FU MANCHU v přední linii klasického cock-rocku, společně s kapelami jako Grand Funk Railroad, Black Sabbath, Def Leppard, Masters Of Reality, Quicksand atd. ..pořádná dávka požitkářství na plný plyn, která smyje pachuť nemastných neslaných alternativních kapel.”
– THE ONION

V Praze se FU MANCHU představí 20.3. v pražském Lucerna Music Baru. Jako support si přivezou skotskou kapelu THE XCERTS.

www.fu-manchu.com

Dodal: Michal Rejzek, D smack U Promotion
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

koncert: FU MANCHU

Neděle 20. 3. 2011
Vstup: 300/350
Vystupují:
Fu Manchu, The Excerts
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika