celkem 787 stanic
TOP 10 OBLÍBENÉ
festivaly 2014

Neneh Cherry představí Praze projekt s The Thing

11. 3. 2012 | autor: redakce | názory
Neneh Cherry představí Praze projekt s The Thing
(Promotion) Švédská trip-hopová ikona Neneh Cherry je opravdová umělkyně a v hudebním světě má své nesporné místo. Její touhou je objevovat nové věci, rozvíjet se a zlepšovat se. Flirtovala s mnoha druhy hudebních žánrů - a to mnohem lépe než mnozí jiní umělci-od soulu k rocku, od jazzu k rapu a lze ji nazvat jednou ze zakladatelů trip hopu.
Zároveň však zůstává svěží, jako kdyby od jejího sólového debutu neuplynulo dlouhých šestnáct let. Soustředila se ale především na osobní život a rodinu, proto vydala pouze tři sólová alba, kromě mnoha dalších spoluprací s jinými umělci, jako například Gorillaz, Erikem Claptonem, Cher, Speechem nebo Youssou N´Dourem. Její práce je ale vysoce hodnocena hudební kritikou a mnoho jejích písní je dnes pokládáno za hudební klasiku.

Neneh během své kariéry získala Neneh mnoho ocenění- Brit Award za nejlepší singl a nejlepší vokalistku v roce 1990 a za nejlepší video ('Woman') v roce 1996. Byla jí také udělen cena World Music Award za nejlepší africký singl ('7 Seconds') v roce 1995. Neneh dále vyhrála European Music Award za krásnou skladbu '7 Seconds' v roce 1994 a byla nominována v roce 1996 za 'Woman'. Nenech ale nikdy neztratila kontakt s vývojem hudby.

Teď je tu rok 2012 a Neneh Cherry se spojila s kapelou The Thing, což je trojice severských, převážně jazzových hudebníků, která se dala dohromady v roce 2000 při sérii koncertů a nahrávání ve Stockholmu a o kterých hudební média referují s neskrývaným nadšením.

Neneh Cherry a The Thing si na letošek si naplánovali nové album a turné na jeho podporu. Celý projekt nazvali The Cherry Thing a 2.července dorazí i do Prahy, aby své muzikantské umění předvedli posluchačům v Lucerna Music Baru.

www.nenehcherry.de

Dodal: Michal Rejzek, D smack U Promotion
 


PŘIDEJ NÁZOR (celkem 0 názorů)
Jméno:
Email:
Nadpis:
Text:
Zadejte číslo 144:
  
plakát - koncert: NENEH CHERRY
koncert: NENEH CHERRY
02. 07. 2012 / Lucerna Music Bar
Vystupují: Neneh Cherry, The Thing
Vstup: 640 kč /750 kč
Info: www.musicbar.cz
reklama | kontakt | festivaly 2014 © Copyright Poslouchej.net 2003-2014. Design Goodshape ISSN 1801-6340 RSS