Apparat zahraje v Akropolis Vojnu a mír

Apparat zahraje v Akropolis Vojnu a mír

20. 05. 2013  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Berlínský producent Apparat zkomponoval nejnáročnější dílo své dosavadní kariéry, napsal a nahrál scénickou hudbu k zásadnímu románu světové literatury Vojna a mír. V úterý 21. května tuto desku přijede zahrát živě do pražského Paláce Akropolis na Conference.
„Apparat již dávno zamával svým rave/techno počátkům, jeho současná tvář je hudebně komplikovanější a on sám se nebrání novým formám, práce se smyčci a akustikou v širším rozsahu mu svědčí. Dorostl tak do komplexního skladatele, kdy „Krieg Und Frieden (Music For Theatre)“ je plně funkční výpravou do hutných výrazových atmosfér,“ napsal o nové Apparatově desce hudební publicista Dan Hájek.
 
Ano, Sascha Ring, jak zní občanské jméno berlínského producenta narozeného ve Východním Německu, ušel od roku 2001, kdy na vlastní značce vydal debutové album Multifunktionsebene, dlouhou cestu. Začínal jako tvůrce tanečního techna, později koketoval s ambientem a dnes dává při skládání hudby důraz spíš na zvukový design než beatový rytmus.
 
Do velkého světa Apparata uvedl John Peel, který ho před devíti lety pozval do své vyhlášené show na britské stanici BBC Radio One. Několik skladeb z této události Apparat později vydal na EP. V Česku se Sascha Ring poprvé objevil po boku německé producentky Ellen Allien, s kterou vydal dvě alba Berlinette a Orchestra of Bubbles. Jejich společná vystoupení byla vždy hudebním zážitkem. Skvělý set zahráli například na festivale Summer of Love v roce 2007.
 
Tento rok také Apparat zformoval vlastní kapelu a nahrál výborné album Walls, na kterém se podíleli mimo jiné pianista Raz Ohara a bubeník Jörg Waehner. Respektovaný server Pitchfork.com desku ocenil hodnocenim 8,1 z 10 možných. Také aktuální album scénické hudby ke slavnému románu L. N. Tolstého Apparat plays Krieg und Frieden dostalo od redaktorů tohoto webu vysoké hodnocení 7,5 z 10.

Apparat – Krieg und Frieden

 
Nyní je Sascha Ring s kapelou na turné k novince, která vznikla původně pouze pro stejnojmenné divadelní představení. Do Prahy s ní přijede v úterý 21. května do Paláce Akropolis na Conference.

Dodal: Pavel Eichler
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI
Vystupují:
APPARAT
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika