Kalendář koncertů 7-8/2013

Kalendář koncertů 7-8/2013

27. 06. 2013  |  Autor: Lukáš Pokorný  |  Komentáře (2)
Letošní festivalová sezona se v Čechách, Moravě a Slezsku naplno rozjede co nevidět, což ovšem neznamená nutnost ignorovat stadiony a kluby. Vedle Depeche Mode, Springsteena, Iron Maiden a Cohena může léto zaujmout i menšími jmény: za všechny zmiňme Cloud Nothings…ale je toho ještě víc. Další v přehledu.
1.7. Neurosis (LMB)
Dvouměsíční prázdninovou atmošku zahájí a zároveň poněkud zahustí legendární formace Neurosis, která do metalu vkládá prvky psychedelie naroubované na spirituální texty (sami jakékoliv škatulky odmítají a označují svou tvorbu jednoduše jako „hudba“). Neurosis vznikli v roce 1985 a debutovali o 2 roky později deskou Pain Of Mind. Dalších víc jak deset let a 3 další desky jim trvalo, než definitivně prorazili (také za pomoci producenta Stevea Albiniho) a stali se, dle některých, nejvlivnějším (post) metalovým uskupením posledních dvou dekád (o širokém rozmachu ostatně svědčí také záznam jejich pařížského koncertu níže). Jejich poslední deska Honour Found in Decay (2012) provází současné turné, v rámci kterého zavítají taky do Lucerna Music Baru.
 

30. 7. Cold Cave (MeetFactory)
Wesley Eisold, persona skrytá za new-wave osmdesátkovým projektem Cold Cave, začínal (jak jinak) doma v obýváku. Dnes se svou hudbou objíždí planetu a spolupracuje třeba s Dominickem Fernowem (Prurient). Aby člověk vůbec pochopil, s kým má v osobě Eisolda tu čest, není od věci sem tam zkontrolovat jeho bohatě krmený FB profil. V den svých 34. narozenin nadělil fanouškům malou freudovskou gaučovku, která objasňuje spoustu věcí: „Díky za přání, kamarádi. Tohle byl doposud ten nejtěžší, ale zároveň taky nejúspěšnější rok. Už asi rok nepiju a nekouřím a věřte mi, byl to zápas holýma rukama. A nejen se všemi démony – dostal jsem ze svého života taky lidi, které by mohl dál tolerovat jen člověk posedlý sebedestruktivními pochybami. Na druhou stranu, poslední rok byl také plný vás, těch, kteří mi dovolili úplně se prostřednictvím hudby otevřít… Díky. O téhle svobodě jsem vždy snil a je velký paradox, že mi trvalo tak dlouho uvědomit si, že jsem jejímu dosažení bránil jen já sám – kdo by si pomyslel, že se dožiju 34 let…navíc jako straightedge vegan? Díky“. Naživo 30.7. v MeetFactory.
 

1.8. Cloud Nothings (Strahov007)
Dylanovi Baldimu, frontmanovi Cloud Nothings, se do učení nikdy nechtělo – a popravdě, máme štěstí, že se po gymplu rozhodl kašlat na vysokou a naplno se věnovat hudbě, se kterou se šmajchloval od dost raného věku. Do povědomí se Cloud Nothings dostali vlastně až s poslední deskou Attack on Memory, kterou si pod svá křídla vzal Pitchfork – a právem, nutno dodat. Na rozdíl od eponymního debutu z roku 2011 řízli Baldi a spol. do živého, doslova (ne náhodou se tu znovu objevuje Steve Albini, na kterého si Baldi „stěžoval“ – prý celou dobu nahrávání pařil Scrabble na FB – a ne náhodou uvažoval Baldi dát celé kapele kvůli jinému směru taky jiné jméno). Vyhřezlé kytary, několikaminutové refrény, řev á la Fucked Up, se kterými Cloud Nothings jeli šňůru. Baldi má něco přes dvacet, ale tváří se, jakoby vyrůstal někdy v pozdních osmdesátkách. Koncert července.
 

7.8. Roger Waters - The Wall (02 Aréna)
Normálně není potřeba o hudebních ikonách minulosti moc psát – značka se prostě prosadí sama. Jenže v případě ex-Floyda Waterse se má situace trochu jinak: nejenže podporuje Bradley Manninga, ale k vystupování přistupuje pořád s odpovědností a úctou k fanouškovi. Žádné divadlo, žádný spěch: tak to alespoň bylo na jeho předposledním vystoupení v Praze (Dark Side Of The Moon Tour – níže záznam z Argentiny). Waters si s sebou tehdy přivezl delegaci čítající několik desítek hudebníků a předvedl tříhodinový koncert, který dělila dvacetiminutová přestávka (ano, normální pauza na pivo a cígo). Tehdy jsem si říkal, že nic takového už se nemůže opakovat – a vida, ani po 2 letech od svého posledního vystoupení se Roger zase vrací do Prahy!
 

4. 7. Dusting Wong (ex Ponytail – K4, Praha) / 4.7. Joe Satriani (Loket nad Ohří) / 5.7. Parkway Drive (Akropolis) / 8.7. Bruce Springsteen and E-Street Band (ČEZ Aréna, Pardubice) / 18. 7. Kesha (SaSaZu) / 21. 7. Leonard Cohen (02 Aréna, Praha) / 23. 7. Depeche Mode (Synot Tip Aréna, Praha) / 25. 7. Monkey Business (Vyšehrad) / 26.7. Hugh Laurie (Kongresové centrum) / 29. 7. Iron Maiden (Praha) / 1. 8. Santana (02 Aréna) / 5.8. Owen Pallett (MeetFactory) / 8.8. Chronixx (LMB) / 13.8. Regina Spector (Jízdárna Pražského hradu) / 15. 8. Front Line Assembly (LMB) / 16.8. Phillip Glass (GONG Ostrava) / 20. 8. Glen Hansard (Jízdárna Pražského Hradu)
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

koncert: NEUROSIS

Pondělí 1. 7. 2013
Vstup: 480 - 580 Kč
Vystupují:
Neurosis (USA), Terra Tenebrosa (SE)
Další informace
2 KOMENTÁŘE
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
Autor
28. 06. 2013 | 00:38:30
+0 | -0

Santana

Diky za doplneni, napravim
Ho_Reese
27. 06. 2013 | 21:21:53
+0 | -0

Kája

a co Santana 1.8. v O2 Aréně?
NOVÉ SOUTĚŽE
MATOMA, Roxy
2 x 1 vstup
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika