Please The Trees na benefiční akci v Bajkazylu

Please The Trees na benefiční akci v Bajkazylu

05. 08. 2013  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Příběh ostravské čtvrti Přednádraží obsahuje většinu negativních trendů české současnosti - postupnou fašizaci městských úřadů a vyhlášek, sociální vyloučení, byznys s chudobou, gentrifikaci měst, virální anticiganismus a přehlížení lidské důstojnosti.
Vinou radnice, která se rozhodla dle svých prohlášení lokalitu „odčernit“, a majitele, který se o domy s desítkami rodin platícími nájem absolutně nestaral (pravděpodobně chtěl spekulovat s pozemky), byli obyvatelé Přednádraží nuceni se vystěhovat. Ačkoliv Ostrava měla k dispozici sociální byty, jedinou alternativu budoucího života, kterou jim nabídla, byly odporné ubytovny – místa s nulovou důstojností života, kde často není možné se normálně umýt, uvařit si, kde je omezována svoboda pohybu, kam není možné vzít si návštěvu, kde majitelé neudržují žádné hygienické standardy.

Část lidí z Přednádraží se s takovou budoucností nehodlala smířit a postavila se proti úředním rozhodnutím. Odmítli Přednádraží opustit a začali ho vlastními silami a na vlastní náklady opravovat. Strávili tu velmi náročnou zimu, odolali psychickému nátlaku i vydírání ze strany města. Rodiny si postupně hledali důstojné bydlení, což je ale velice obtížné, když jste Rom/ka. Jde to pomalu, ale daří se. Přednádraží už je však na další zimu neudržitelné. Tento koncert by měl vydělat na nutné kauce a další náklady spojené se stěhováním, mnohé rodiny se kvůli nucenému stěhování zadlužili, jiné stále hledají důstojné bydlení a přebývají v ubytovnách.

Mr. Banana + 2 Shovels + Scrape Sound Inc. present
Bajkazyl (Náplavka, Rašínovo nábřeží, Praha 2) - středa7. srpna 2013

17:00 - 17:45 Black Tar Jesus
18:00 - 18:45 Saade
19:00 - 19:45 Please The Trees
20:00 - 20:45 Bonus
21:00 - 21:45 Lahar
+ veganská cukrárna a dražba s Banánem a Ivanem.

Koncert je benefit na vystěhované obyvatele z Přednádraží.

Dodal: Please The Trees
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI
Vystupují:
Black Tar Jesus, Saade, Please The Trees, Bonus, Lahar
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika