Android Asteroid točí klip v Abbey Road

Android Asteroid točí klip v Abbey Road

19. 08. 2013  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Skupina Android Asteroid, hudební objev domácí scény, si plní velký sen. Od nedělního rána natáčí desku v Londýně ve dvou různých studiích. Část ve slavném Abbey Road, které proslavili The Beatles, The Queen, Pink Floyd nebo Depeche Mode. Druhou v Red Bull Studiu, kde zanechali zvukový otisk třeba Jessie Ware, Buraka Som Sistema, Benga nebo Disclosure.
Projekt kolem bubeníka Tomáše Konůpky a vokalisty Jana Pospíšila (Navigators), s hvězdnou sestavou Lukáš Martínek, Miloš Dvořáček, Vilém Béreš (Toxique), Jan Steinsdorfer, Marek Minárik a Annamaria d´Almeida je první českou kapelou, která tu natáčí. Ale nejsou na to sami. Ve skvěle vybaveném Red Bull Studiu natočí singl s respektovaným hiphopovým producentem DJem Vadimem a charizmatickou vokalistkou Yarah Bravo z Ninja Tune. A vy můžete být tak trochu „u toho“. Stačí sledovat blog: www.redbull.cz/androidasteroid

Abbey road studio

Android Asteroid na sebe upozornili v zimě melancholickou elektronikou spojenou s písničkářstvím a jazzem a na jaře skvělým koncertem v pražském Paláci Akropolis. Jen o pár dní později předskakovali také projektu Tosca Richarda Dorfmeistera.

První skladby AA natočili ve vyhlášeném pražském studiu Smečky. Co dál? Kapela chtěla udělat další krok, ale ne o jeden schod. Volba padla na Abbey Road, kam se dostali také díky crowdfundingovému portálu Hithit.cz, kde jim na cestu do Londýna přispěli fanoušci.

V Abbey Road natáčeli The Beatles, to ví každý, kdo někdy slyšel o elektrické kytaře. Aktuálně odtud vyšla remasterovaná deska Nirvany - In Utero a za pár dní vyjde Stingova novinka The Last Ship. Po nich přichází Android Asteroid z Česka. „Spousta našich idolů točila právě tady. Už naši rodiče si nahrávky odtamtud pouštěli na páskových magneťácích. Věříme, že místnost, ve které se točí, má svůj otisk, duši. Neděláme muziku pro peníze. Chceme jet do Abbey Road a odvézt si odtamtud co možná nejlepší nahrávku. Natočit o tom dokument.,“ říká kapela.

Na Abbey Road navazuje Red Bull Studio London, které je pro běžné nahrávání zcela nepřístupné. Dveře do studia, kde točí třeba Ghostpoet, Bondax, Monki nebo Toddla T, otevírá jen výborná muzika a speciální pozvánka.

www.redbull.cz/androidasteroid

Dodal: Pavel Eichler
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika