EuroConnections přiváží hravé It's A Musical

EuroConnections přiváží hravé It's A Musical

21. 08. 2013  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Koncertní série EuroConnections se po prázdninové pauze znovu probudí k životu 19. září, kdy v Paláci Akropolis pokřtí svou debutovou dlouhohrající desku Ve tvý skříni Olga Königová se svým projektem ILLE. Jako speciální host zavítá do Akropole také švédsko-německý projekt It's A Musical.
Nemusíte být zrovna milovníky muzikálů, abyste propadli kouzlu hravého indie-popu projektu It's A Musical. Před sedmi lety se v něm potkali zpěvačka Ella Blixt pocházející ze švédského Malmö a německý hudebník Robert Kretzschmar. Padli si do noty a stvořili originální nadžánrový mix, který pěkně shrnuje volnomyšlenkářství současné berlínské hudební scény. Ella Blixt (vystupující také pod jménem Bobby Baby) v Německu studovala, Berlín ji ale učaroval natolik, že se v něm rozhodla zakotvit natrvalo. It's A Musical vznikli v roce 2006 a o dva roky později debutovali deskou The music makes me sick, kterou vydal věhlasný indie label Morr Music.

It's A Musical

It's A Musical jsou hrdí na to, že si jejich nadýchané popové písničky vystačí s bicími a levnými klávesami a texty o lásce ztracené i nalézané zpívají unisonem společně. Stejně vynalézavé a zároveň vtipné jsou i jejich klipy, které by při troše fantazie a snahy mohl natočit kdokoliv z nás. Možná, že právě jejich radostná hravost očarovala fanoušky v dalekém Japonsku, kde mají It's A Musical silnou komunitu podporovatelů, za kterými často létají koncertovat. Po krátké pauze, během níž Ella pracovala jako instruktorka dívčích rockových táborů a Robert jezdil se skupinou Masha Qrella se vloni vrátili s druhým studiovým album For Years and Years. Deska si v recenzích vysloužila srovnání se severskými písničkáři jako jsou Jen Lekman a Taken by Trees a nebo americkou zpěvačkou St. Vincent.

Více informací na stránkách kapely: www.itsamusical.com

K lehké náladě chytrého nezávislého popu má blízko i český zástupce zářijových EuroConnections - Olga Königová a její skupina ILLE, jež v Paláci Akropolis pokřtí své debutové album Ve tvý skříni. Königová/ILLE je původem z Ústí nad Labem a od poloviny nulté dekády patří do českolipské hudební skupiny Obří broskev, se kterou natočila kritikou ceněná alba Potápěči a Sever. Během jejich přípravy se seznámila s producentem Dušanem Neuwerthem, s nímž pod hlavičkou projektu ILLE natočila v roce 2010 EP nazvané V rekvizitách.
 

Kvůli propagaci EPčka sestavila Königová koncertní kapelu, z níž časem vyrostla nová, skupinová verze ILLE. Jsou v ní kytaristé Marek Svoboda (Alaverdi), A. M. Almela (Photolab) a bubeník Petr Odstrčil (Soliloqui). Společně s Neuwerthem připravili na konec srpna debutové album, které se bude jmenovat Ve tvý skříni a vyjde na značce Supraphon. Mezi hostující hudebníky na albu se řadí např. Márdí z Vypsané Fixy, či členové skupin Druhá tráva a Swordfishtrombones. Autorsky se na nahrávce podílel i její manžel Jakub vystupující jako Kittchen. Pilotní klipový singl Holka ve tvý skříni s chytlavým, nadýchaným refrénem uspěl překvapivě i v hitparádě Evropy 2. Deska, jež ILLE pokřtí 19. září v Paláci Akropolis na večírku EuroConnections, slibuje inteligentní alternativní pop, který se zatím v Čechách příliš běžně nedělá.

Více informací:
www.palacakropolis.cz

Dodal: Eva Kociánová, Palác Akropolis
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

EUROCONNECTIONS

Čtvrtek 19. 9. 2013
Vstup: 190 - 250 Kč
Vystupují:
ILLE (CZ), It's A Musical (DE, SWE)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika