Efterklang v dnešním On Stage na Rádiu 1

Efterklang v dnešním On Stage na Rádiu 1

03. 12. 2013  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
V úterý 3. prosince ve 22:00 odvysílá pořad Radio 1 On Stage záznam koncertu dánské indierockové kapely Efterklang. Skupina vystoupila v rámci koncertní série EuroConnections letos v květnu v pražském Paláci Akropolis.
Domácímu publiku představila v rozšířené šestičlenné podobě svou loňskou novinku Piramida, na níž propojují indie pop s moderní klasikou.
 

Málokterá kapela z evropského kontinentu dokázala za posledních deset let udělat takovou díru do světa jako dánští Efterklang. Jejich originální mix epického indierocku, kapesní elektroniky a folkového písničkářství z nich udělal stálici globální nezávislé scény a každou jejich desku doprovází velká očekávání. Jádro kapely ve složení Casper Clausen (zpěv), Mads Brauer (elektronika) a Rasmus Stolberg (baskytara) spojuje společně prožité idylické dětství na dánském ostrůvku Als nedaleko německých hranic a svojí kouzelně naivní hudbou jako kdyby se Efterklang snažili se do těchto časů vrátit. Kvůli kariéře se trio na začátku tisíciletí odstěhovalo do Kodaně, kde založili kapelu, kterou pojmenovali podle dánského slova pro ozvěnu.

Nalaďte si Rádio 1 online.

V roce 2004 vydali na značce The Leaf Label debut Tripper inspirovaný post-rockem a glitchovou elektronikou. Následné album Parades (2007) z nich udělalo hvězdy nezávislé scény - deska se umístila ve výročních žebříčcích britských časopisů Mojo nebo Clash a doma v Dánsku za ně posbírali všechny důležité hudební ceny. Magic Chairs z roku 2010 vyšlo v péči legendární značky 4AD a ohlásilo nenápadný stylový přesun do indiepopových pozic - Efterklang ubrali na experimentech a přidali na výrazných melodiích. Loňské Piramida je ambiciózní zvuková skulptura pojmenovaná po opuštěném těžařském městě za polárním kruhem. V srpnu 2011 strávili Casper Clausen, Mads Brauer a Rasmus Stolberg devět dní v dnes již opuštěné ruské osadě Pyramide na Špicberských ostrovech. Toto bývalé hornické městečko zanechané v roce 1998 svému vlastnímu osudu se stalo hlavním zdrojem inspirace. Na natáčení se podíleli osobnosti současné post-klasické hudby Peter Broderick či Nils Frahm, ale i orchestr a sedmdesátičlenný dívčí sbor.

Webové stránky Efterklang: http://efterklang.net

ZÁZNAM KONCERTU EFTERKLANG RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 3. PROSINCE 2013 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
17.12.2013 – THE XX (koncert z z 16.5.2013, Praha – Lucerna)

http://www.radio1.cz/onstage

Dodal: Klára Vlková, Radio 1
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

EUROCONNECTIONS

Čtvrtek 16. 5. 2013
Vystupují:
EFTERKLANG (DN) + PIANO (CZ)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika