Březnové EuroConnections lákají na electroswing s belgickým Boogie Belgique

Březnové EuroConnections lákají na electroswing s belgickým Boogie Belgique

25. 02. 2014  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Palác Akropolis roztančí 20. března stoupající hvězda electroswingové scény Boogie Belgique. Se svou kapelou představí show, v níž se potkají dřevní swing, funky rytmy a jazzové samply. Připomínáme dnešní EuroConnections s Mariam The Believer.
Předskokanem belgického hudebníka bude kultovní postava domácího electroswingu DJ Mackie Messer známý mimo jiné z éteru Radia 1.
 

Fenomén electroswingu už dobyl i pražské kluby a jeho aktuální podobu přijede do Paláce Akropolis uvést belgický hudebník Oswald Cromheecke vystupující pod hlavičkou projektu Boogie Belgique. Nastupující žánrová hvězda ve svém stylovém mišmaši míchá hudbu tančíren z 20. a 30. let s funky a abstraktním hiphopem. Sběratel předválečných časopisů se snaží propojit současnost s prehistorií klubové kultury a jeho energická vystoupení stojí na organickém prorůstání elektronických a živých nástrojů.

Cromheecke si první hudební krůčky odbyl v reggae skupině Jahfar, kde poprvé přičichnul k software Ableton, v němž po rozpadu kapely začal spojovat hiphopové breakbeaty s jazzovými samply. O vydání jeho debutové desky Blueberry Hill se v roce 2012 postaral internetový label Dusted Wax Kingdom, druhý studiový počin Time For A Boogie už vydala losangelská značka Cold Busted, která je v electroswingovém žánru velkým pojmem. "Hudba Boogie Belgique vás během chvíle nakazí euforií a nemůžete dělat nic jiného než se kývat do rytmu," napsal v recenzi desky portál EarMilk.

"Snažím se o hudbu, která má moderní beaty, ale zároveň si uchovává delikátní dotek minulosti, jenž lze slyšet v originálech." říká hudebník, který za své inspirační vzory jmenuje interprety jako jsou Bonobo, Mr. Scruff, Gramatik, Parov Stelar nebo Fat Freddy’s Drop. Zvláštní místo v jeho srdci mají ale i velké postavy swingové historie Cab Calloway, Duke Ellington, Billie Holiday nebo Artie Shaw. Kromě hudby se Cromheecke alias Boogie Belgique věnuje také ilustracím a animovanému filmu, který studuje na univerzitě v Ghentu. V budoucnosti by rád posílil vliv živých hudebníků na svých deskách, což ostatně naznačuje koncertní podoba jeho nahrávek.

Českým zástupcem na březnových EuroConnections bude pionýr electroswingu u nás DJ Mackie Messer. Pod alteregem londýnského krále podsvětí se skrývá Martin Juráček, který nakažlivým koktejlem electra a swingu infikuje pražskou scénu již pět let. Pořádá úspěšné tančírny radosti a elegance Swing Imperium v divadelní kavárně Cafe Nona, stejné jméno nese i jeho pravidelný pořad na Radiu1 a kromě hraní v Berlíně, Paříži či Vídni už předskakoval projektům jako Caravan Palace, Parov Stelar Band, N.O.H.A., Gotan Project, Jazzsteppa či Gabin. Kromě electroswingu objevuje DJ Mackie Messer domácím posluchačům i světy tanga či electroblues. Na EuroConnections navíc vystoupí se speciálním hostem.

Roztančený večírek s electroswingem belgického objevu Boogie Belgique a domácího DJe Mackie Messera proběhne 20. března v Paláci Akropolis v rámci večírků EuroConnections. Začátek je tradičně v 19:30.

Více informací a audio ukázky:
www.palacakropolis.cz

Dodal: Eva Kociánová, Palác Akropolis
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

EUROCONNECTIONS - BOOGIE BELGIQUE

Čtvrtek 20. 3. 2014
Vstup: 250 - 290 Kč
Vystupují:
BOOGIE BELGIQUE (BE), DJ MACKIE MESSER feat. YAZZ
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika