Cloud Boat naplní kavárnu Potrvá melancholií

Cloud Boat naplní kavárnu Potrvá melancholií

27. 02. 2014  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
V sobotu 1. března vystoupí v Praze britská kapela Cloud Boat. V dejvické kavárně Potrvá předvede jeden ze svých pověstných koncertních setů na rozhraní akustického folku a elektronické hudby.
Cloud Boat tvoří dlouholetí přátelé Tom Clarke a Sam Ricketts. Clarke kapele propůjčuje hlas, Ricketts je zase technologickým mozkem dvojice, ve kterém se spojuje záliba v dubstepu se zkušenostmi načerpanými při univerzitním studiu hudební teorie. Od roku 2011, kdy Cloud Boat debutovali singlem Lions On The Beach na věhlasné belgické značce R & S Records se o jejich tvorbě mluví převážně v superlativech. Zatímco titulní skladba nezapře své kořeny v britské bass music, béčková Bastion je melancholickým elektrofolkovým hybridem ve stylu Jamese Blakea.
 

Ve stejném nejednoznačném duchu se nese i loňská albová prvotina kapely. Dostala název Book Of Hours a vyšla na sublabelu R & S Apollo Records. Jedno z nejosobitějších alb roku 2013 neuznává žánrové hranice a v emocionální účinnosti si nebere řádné servítky. Silným zážitkem jsou prý i koncerty Cloud Boat, jak se ostatně zanedlouho budeme moct přesvědčit i v Praze.

Kapelu při jejich tuzemské premiéře doprovodí další dvě dvojice – indiefolkoví Malpas z Velké Británie, jejichž polovinu tvoří zvukový inženýr Andy Savours se zkušenostmi s prací na deskách Sigur Rós či My Bloody Valentine a domácí post-hudba hrající podle svých slov „existenciální pop“. Její loňské EP Artefakty jim vyneslo nebývalou pozornost hudbymilovné veřejnosti a kapela se bezesporu k tomu nejlepšímu, co může tuzemská nezávislá hudební scéna nabídnout.

Vstupenky na koncert pořídíte v předprodeji na SMSTICKET.cz za 300,- Kč, na místě budou o 80 korun dražší.

událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/618831354830137

událost na Last.fm: http://www.last.fm/event/3745806+Cloud+Boat+%28UK%29+-+post-hudba+%28CZ%29

Dodal: Martin Zoul, SKYTH Promotion
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

koncert: CLOUD BOAT

Sobota 1. 3. 2014
Vstup: 300 Kč
Vystupují:
Cloud Boat (UK), post-hudba (CZ), Malpas (UK)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika