Blíží se pátý Lunchmeat festival

Blíží se pátý Lunchmeat festival

12. 03. 2014  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Lunchmeat Festival slaví pátý rok své existence, během které se stal neoddělitelnou součástí tuzemské klubové scény a jedním z ukazatelů možností inovativního propojení elektronické hudby a vizuálů. Svou tvůrčí a dramaturgickou filosofii hodlá naplňovat i v letošním ročníku, který je výjimečný hned z několika důvodů.
Tím prvním je bezesporu délka trvání. 5. Lunchmeat Festival bude probíhat takřka celý měsíc - od 29. března až do hlavního večera 25. dubna. Hlavní večer se stejně jako loni bude odehrávat v podzemních prostorách bývalého kina ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze - a představí ta nejčerstvější i již zavedená jména současné klubové hudby s přívlastkem 2.0.

Mezi prvními zveřejněnými vystupujícími je Evian Christ, autor futuristických beatových konstrukcí a jeden z producentů na poslední přelomové desce Kanyeho Westa Yeezus; MssingNo, jeden z největších objevů loňského roku nejen na poli instrumentálního grimeu; a moskevský zástupce optimistického beatového maximalismu 813. Christ se také loni zúčastnil prestižního hudebního workshopu Red Bull Music Academy v New Yorku.
 

Důraz bude jako vždy kladen i na uměleckou rezidenci, během které pozvaní vizualisté vytvoří speciální instalaci a stage design přímo pro headlinera hudebního programu.

Hlavnímu večeru budou tentokrát předcházet čtyři warmup noci v pražském klubu NEONE, který kolektiv Lunchmeat s úspěchem provozuje od září 2013 - a který se z původního měsíčního pop-up experimentu vyklubal ve vyhledávané místo s unikátní atmosférou a vizualizacemi a především jednou z nejčerstvějších hudebních dramaturgií v Praze. Stejně jako hlavní večer festivalu reagují i jednotlivé warmupy svou nadžánrovou selekcí na současný stav progresivní klubové hudby ve světě; na zahajovacím večeru v sobotu 29. března se tak tuzemskému publiku premiérově představí kultovní americký producent Groundislava, jeden ze stěžejních zástupců nové kalifornské beatové scény a kolektivů Friends of Friends a Wedidit.

Stěžejní součástí Lunchmeat festivalu bude jako vždy i tvůrčí zásah vizuálního umění do městského prostoru. V urbánním ekosystému naleznou po celý měsíc své místo unikátní projekce, instalace a performance - část z nich ve spojení s projektem Vetřelci a volavky a jeho autorem Pavlem Karousem. Konat se budou také specializované workshopy vedené mladou domácí špičkou VJingu a nových médií.

www.lunchmeat.cz

Dodal: Jan Pícha, Nedori.cz
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

LUNCHMEAT FESTIVAL

Čtvrtek 24. 4. 2014
Vstup: 450 - 600 Kč
Vystupují:
Algorave III (CZ/SK), Nonotak (FR), Aoki Takamasa (JP), Dopplereffekt (US), Forma + Stroon (CZ/SK), Rain Dog (UK), Koreless (UK), Throwing Snow (UK), Tim Exile (UK), 813 (RU), Evian Christ (UK), MssingNo (UK)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika