EuroConnections s italskými Mop Mop

EuroConnections s italskými Mop Mop

28. 03. 2014  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Do míst, kde se potkávají jazz, funk, afrobeat a klubová hudba zavede 24. dubna návštěvníky Paláce Akropolis italský projekt Mop Mop. Stojí za ním hudebník a producent Andrea Benini, který do bohaté historie afroamerické hudby přimíchává jako koření italský temperament a nejspíše i proto se dostal na soundtracku k filmu Do Říma s láskou režiséra Woodyho Allena.
Od samplů a smyček vyrostli Mop Mop v regulérní živý band a do Paláce Akropolis dorazí v šestičlenné sestavě. V programu dubnových EuroConnections je doplní česká kapela Fehero Rocher, která míchá jazz, blues a alternativní rock a u mikrofonu má výraznou zpěvačku Sisu Fehérovou.
 

Hrát si s hudební minulostí je dnes díky internetu velmi snadné, skutečným uměním je ale přidat k ní ještě něco vlastního, tak jako to dělá v Berlíně usazený italský hudebník Andrea Benini se svým projektem Mop Mop. Muzikant, který od deseti let hrál na klavír a od čtrnácti na bicí zúročil v Mop Mop svoji lásku k afroamerické hudbě sedmdesátých let a slavné dějiny jazzu a funku se pod jeho rukama mění v žhavou současnost. 24. dubna dorazí poprvé do Prahy.

Mop Mop
 
Mop Mop debutovali v roce 2005 albem The 11th Pill, které skládalo poctu latinskoamerickému jazzu. (Právě odtud si Woody Allen vypůjčil skladbu Three Times Bossa, která zní v jeho dva roky staré romantické komedii Do Říma s láskou). Díky singlu Perfect Day z roku 2006 se věhlas Mop Mop rozšířil i za hranice Itálie a projekt se pomalu začal měnit v ambiciózní průsečík jazzové minulosti a budoucnosti. To potvrdilo album Kiss of Kali, kde už Beninimu asistuje studiový ansámbl zkušených hudebníků a vokalistů. K nim se na dalším albu Ritual of The Savage přidala třeba zpěvačka Miss Baby Sol se zkušenostmi z doprovodné kapely Amy Winehouse. Zatím poslední album Mop Mop - loňské Isle of Magic poctili svojí účastí legendární trombonista Fred Wesley (známý z desek Jamese Browna a George Clintona) či britský jazzový básník Anthony Joseph. Nahrávka je úžasnou odyseou po krajinách spirituálního afrobeatu.
 
Mop Mop procestovali se svojí živou show velkou část Evropy a podívali se i za oceán. V současnosti Beniniho doprovází kvintet hudebníků v sestavě - Alex Trebo na klavír, Pasquale Mirra na vibrafon, Guglielmo Pagnozzi na saxofon, Bruno Briscik na basu a Danilo Mineo na perkuse. Jejich vystoupení jsou napůl seancí černé jazzové magie a napůl životabudičem taneční energie. "Ať už tomu říkáte voodoo jazz nebo multikulti fúze, Mop Mop dělají fantastický hudební koktejl." napsal o jejich koncertech britský deník The Sunday Times. Poslední dubnový čtvrtek si podmaní i žižkovský Palác Akropolis.
 
Tradičním domácím zástupcem EuroConnections bude pražské kvarteto Fehero Rocher v čele s talentovanou zpěvačkou Sisou Fehérovou (Pitch Bender, ex-The Spankers). Jejich hudba vychází z jazzu a blues, ale nenuceně zasahuje i do současné alternativy. Existují teprve od loňského podzimu, ale kromě standardů mají v repertoáru i několik autorských skladeb a stihli natočit EP, které by mělo brzy vyjít. Vedle temperamentní Sisy Fehérové působí ve Fehero Rocher ještě kytarista Tony Dlapa, basista Matěj Černý a bubeník Oliver Lipenský.

Více informací a ukázky: www.palacakropolis.cz

Dodal: Eva Kociánová, Palác Akropolis
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

EUROCONNECTIONS: MOP MOP

Čtvrtek 24. 4. 2014
Vstup: 240 - 340 Kč
Vystupují:
MOP MOP (IT), FEHERO ROCHER (CZ)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika