Moderat: O tom, proč chtějí na turné jezdit autobusem a komu důvěřují

Moderat: O tom, proč chtějí na turné jezdit autobusem a komu důvěřují

31. 03. 2014  |  Autor: Vendula Říhová  |  Komentáře (208)
V rámci Electronic Beats jsme mohli slyšet v Praze i německou formaci Moderat (M). Od fanoušků i kritiků se dočkali ovací a my jsme je mohli pár hodin před začátkem koncertu vyzpovídat.
Sešli jsme se v pražském hotelu Hilton a netrpělivě vyhlíželi Apparata, který se nakonec omluvil. Zůstali jsme tedy ve třech. Já a bizarní duo v černém – upovídaný Gernot Bronsert (G) a introvert Sebastian Szary (S).

Možná je to tím že jsem Sashu slyšela vloni v Akropoli, ale čekala jsem vaši desku víc industriální, chladnou a zvukově precizní. A ono se na ní nejen zpívá, ale je ve své podstatě i velmi lidská…
M: To je dobře.. Rádi to slyšíme.

Jste asi obklopeni schopnými lidmi… Zaujal mě i váš dvorní ilustrátor.
G: Ano, jmenuje se Daavid Mörtl a je také hudebník. Především je to ale nesmírně nadaný malíř. Spolupracovali jsme s ním už na prvním albu Moderat a přizvali jsme ho i tentokrát. Když pro nás tvoří, má absolutní svobodu, nekontrolujeme ho. Samozřejmě se zajímáme o vizuální stránku Moderat, ale jsme zahlceni jinou prací. Musíme se tedy obklopit lidmi, kterým můžeme důvěřovat a kteří za námi můžou přijít s nápadem. V 99 % případů řekneme, wow, to je super!
 


Je o vás známo, že jednou z věcí, které na turné milujete, jsou zákulisí, kde můžete potkat další umělce. Byl to i váš případ se Sashou?
G: Kdepak. S Apparatem jsme se potkali před deseti lety na zvukové zkoušce. V jednom rohu jsme byli my, v jednom on a začali jsme si povídat o technice. Nakonec z toho vzniklo krásné přátelství.

Moderat

A to je happy-end?
S: Ano, jeho zkrácená verze (smích).

Trávíte spolu čas i mimo koncerty a nahrávací studio? Tím myslím volný čas – jezdíte spolu na dovolenou, hrajete badminton…?
G: To opravdu ne. Ve studiu spolu strávíme hodně času, stejně tak i na turné. Takže když máme volný čas, nechceme být zase spolu (smích). Tento týden jsem byl v divadle a zahlédl jsem tam i Sashu s jeho dívkou. Tak jsme na sebe zamávali a to bylo vše, nemluvili jsme spolu. Jistě rozumíte – trávíme spolu čas, vyměňujeme si emaily, sdílíme nápady a myšlenky. Sdílíme spolu kreativní svět, nikoliv ten soukromý. Se Sashou sdílím tolik času, že ho vidím více jak svou rodinu.

S: To víte, my už máme děti…Občas jdeme společně s nimi ven.

G: Ano, my dva se Sebastianem, to je jiné. My máme rodiny a jsme jako rodina. Sasha je něco jako nový člen rodiny. Ale zatímco pro nás je důležité být doma a trávit čas s rodinou, Sasha nikdy nebyl rodinný typ. Ale nyní se zklidnil. Má už jen jednu dívku…

S: Ne pět dívek jako dřív! (smích)

G: Je zamilovaný, usazený, bydlí spolu. Myslím, že na něj máme dobrý vliv. (smích) A myslím, že je to i důvod, proč je naše aktuální deska tak odlišná. Jsme všichni odpočatí, jsme v dobré náladě a cítíme se dobře.

Moderat

Jste dobří. Proč si myslíte, že tomu tak je?
S: Protože musíme! (smích)

G: Je to jediná věc, kterou opravdu umíme. Já teď stavím dům. Není to něco, co bych mohl dělat já sám, jelikož mám obě ruce levé. Občas se jdu podívat na stavbu, jak dělníci pracují. Zjistí, že nemám ani ponětí, co dělají, zeptají se mě, čím se živím. Řeknu jim, že jsem muzikant, tak pokrčí rameny a začnou vysvětlovat technické věci, kterým nejsem schopný porozumět. Já jsem umělec, napadají mě myšlenky, tvořím, … Je to tak i se Sashou. A vlastně nejsme jen hudebníci, jsme umělci, spisovatelé, podílíme se na vizuální stránce. Snažíme se propojit všechny vjemy v jeden umělecký zážitek. Takže proč bych měl dělat něco jiného?

Copak jsi jako malý nechtěl být astronaut?
G: (smích) Samozřejmě! Jako každý malý chlapec. Důležitější věk je ale dospívání. Myslím si dokonce, že je to nejdůležitější období života. V tom období si volíš směr, jakým se tvůj život bude ubírat. Podívejte na něj (kývne hlavou k Sebastianovi), začal dělat party před dvaceti lety. Když se deset let nazpátek přidali lidé z Pfadfinderei, začali jsme v Berlíně dělat úžasné audiovizuální večírky Labland. Padesát procent vizualizace, padesát procent audio. Myslím, že se od té doby moc nezměnilo, jen jsme zapracovali na formě, je to teď propracovanější, chytřejší. Začali jsme s tím pro zábavu. A teď je to tu, na pódiu, je to součást našeho života a mnoha lidem se to opravdu líbí, je to přirozený růst. Je to první liga (smích).

Vaše koncerty se vyprodávají rychlostí blesku. Jaký je to pocit? Necítíte se být trochu pod tlakem?
G: Ani ne, já si to moc užívám. My samozřejmě víme, jaké to je, hrát před klubem, který není vyprodaný…

S: …nebo je spíš prázdný…

G: Ale teď si užíváme, že můžeme potěšit tolik lidí na parketě.

Moderat

Jak u vás funguje proces rozhodování? Jste něco jako demokracie?
G: Ano, tak nějak to musí být. I když demokracie moc nefunguje. Když se jednomu z nás něco nelíbí, musíme na tom zapracovat a najít řešení. Když se dvěma něco nelíbí, pak je jasné, že to musíme změnit. Práce ve studiu znamená hodně a hodně mluvení. Vždycky. Szary je z nás ten uprostřed. Já diskutuji se Sashou a Szary musí udělat rozhodnutí. Nesnáší to, ale musí. Snaží se na všem hledat to dobré, i když je to špatné, hledá dobré stránky.

S: Já jsem pozorovatel…

G: Ano, ale pozorovatel v dobrém smyslu slova. Tak například. Já a Sasha diskutujeme o nějakém tracku. Já jsem pro a Sasha je proti. A tak se zeptáme Szaryho. A on řekne, že chápe moje důvody, proč se mi to líbí a že chápe i Sashovy důvody, proč se mu to nelíbí.

S: Řeknu, pojďme o tom přemýšlet… (smích)

G: Ano, přemýšlejme o tom, potřebuje to čas.

S: Občas to jde rychle, někdy pomalu. Je to proto, že oni dva o něčem diskutují a já se do debaty zapojím později. A pak se jen divím, o čem to ti dva vlastně hovoří. A řeknu jen, dobře, dejte mi sekundu, dejte mi minutu, … (smích). A vlastně je dobře, že máte 3 úhly pohledu, je to v mnoha ohledech jednodušší. Když jsme Modeselektor, je to černobílé, zapnuto nebo vypnuto, dobrý nebo špatný.

G: Jako Moderat je to jiné. Je to ‚to by možná mohlo být dobré‘. (smích)

A ve výsledku je to dobré, takže to funguje. Nedávno jsem četla ridery celebrit. Madonna prý vyžaduje nová prkénka na toaletách a Kanye Wenst chce, aby lidé okolo něj chodili oblečeni pouze v bavlně…
G: Proboha proč?!

Nemám tušení. Ale vzhledem k rychlosti, jakou se prodávají lístky na vaše koncerty, jste prakticky také celebrity. Máte nějaké netradiční požadavky, které můžeme publikovat?
My nic speciálního nepožadujeme. (smích) Bavlněné věci? (smích). Znáš Sebastiena Telliera?

Ano, znám.
Tak ten vždycky vyžaduje, aby byl přítomen doktor.

On je nemocný?
Ne, ale pro případ. Třeba kdyby se říznul, chce v backstagei doktora…

Měla jsem jít na medicínu… Máte něco, sny, plány, touhy, něco, co chcete za svůj život zkusit? Zažít?
G: My toho máme za sebou hodně. Jezdíme po celém světě a vyzkoušeli jsme kdeco. Parašutismus, cestování, potápění… Jenže teď mám doma dva malé chlapce, staršímu je sedm. A já teď chci svět objevovat s ním. Tohle léto ho chci naučit plavat, jet do jižní Afriky, abychom viděli velryby, tučňáky a tuleně. Už tu nejsem sám za sebe, jsem tu pro své děti. Nesnáším cestování a létání. Tím myslím, že jsem cestoval víc, než ty za celý svůj život nacestuješ. Objeli jsme svět tak padesátkrát.

S: Ve skutečnosti jsme byli až na Měsíci.

G: A dostali jsme se zpět! (smích). Všude jsme hráli – Asie, Afrika, Latinská Amerika, USA, Evropa, Afrika, Rusko, Dálný východ, … A Sasha je to samé. Už jsme unavení z cestování. Teď cestujeme autobusem. A to z toho důvodu, že je to velmi pohodlné.

S: A mým snem je ten autobus řídit! (smích)

G: Ani by nepotřeboval řidičák… Cestování autobusem je opravdu super, po koncertě dáme cigaretu, nastoupíme do autobusu, jdeme spát a ráno se probudíme v Budapešti. Je to nesmírně pohodlné.

Díky za rozhovor a uvidíme se večer!

Electronic Beats 2014
Podívejte se na fotky z Electronic Beats.
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

ELECTRONIC BEATS FESTIVAL

Pátek 28. 3. 2014
Vstup: 380 - 550 Kč
Vystupují:
Moderat (GER), Bonobo (UK) a Diamond Version (DE), DJ Felix!
Další informace
208 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
Drum and Bass
28. 11. 2014 | 04:27:54
+0 | -0

Liquidator Series # 75 with Intelligent Manners Nov 2014

http://postimage.org/ [img: http://s24.postimg.org/cy1o76q05/bassblog.png[/img:
http://postimage.org/ free upload

http://www.bassblog.pro/2014/11/liquidator-series-75-special-guest.html

Psyco

01 // Lurch - Turn the Tide
02 // Joakuim - Miles Away VIP (Feat. Collette Warren)
03 // NuTone - Tides (Feat. Lea Lea)
04 // Skeletone - Smoke
05 // Londy - Roots (Feat. Blak)
06 // Phase 2 - Big Sur
07 // Amaning Feat. Submorphics - Looking Back
08 // Paul SG and Jay Rome - Pheleesha
09 // Underdog - Point Blank
10 // Rowpieces - Memorable Time
11 // Simplification & Translate - Paradise
12 // Phase 2 - What's Cookin'
13 // Chromatic - Found You
14 // Will Miles - Falling
15 // Lurch - Feel The Night
16 // Intelligent Manners - Miracles
17 // Al Pack - Come Correct
18 // Bad Graphics - No Longer
19 // Lurch - Close
20 // Mage - Run Through the Light
21 // Airstrike - Altitude (Feat. Blak)
22 // Parhelia - Invisible

Intelligent Manners

01 // Intelligent Manners - All By Myself
02 // Command Strange - Remedy
03 // Ulterior Motive - Sideways
04 // Rowpieces - Memorable Time
05 // Kasper - Blockhead
06 // TC - Everything For A Reason (Ivy Lab Remix)
07 // Intelligent Manners & Command Strange - Mastermind
08 // Intelligent Manners - Sweet Promise
09 // Intelligent Manners & Command Strange - Jumpin' The Sun
10 // Invaderz - Double Think
11 // Intelligent Manners & Command Strange - Unpredictably
12 // Command Strange - Bring Me Back
13 // Intelligent Manners & Command Strange - Frontline
14 // Hazard - Bricks Don't Roll
15 // Invaderz - Dream Is Over
16 // Wilkinson feat. Talay Riley - Dirty Love (TC Remix)
17 // Lurch – Body Language
18 // Rowpieces & Pulsaar - Word Up
19 // Satl - BLO
20 // Unreal & Pennygiles - Nothing Lasts Forever
21 // Intelligent Manners - Best Place Ever
22 // Invaderz & DJ Marky - Love Vibrations
Drum and Bass
27. 04. 2014 | 12:12:25
+0 | -0

Liquidator Series # 70 Most wanted tunes Six April 2014

http://postimage.org/ [img: http://s4.postimg.org/d9rvs9hf1/most_wanted_tunes_6.jpg[/img:
http://postimage.org/ image sharing sites

Listen or download it here:
http://www.bassblog.pro/2014/04/liquidator-series-70-most-wanted-tunes.html

Tracklist:

01 // Chase & Status feat. Ed Thomas - Blk & Blu (Calibre rmx)
02 // Sub Focus - Close (Ivy Lab Remix)
03 // Random Movement - Fresh Off the Market
04 // Payback - Mimi's Dream
05 // Philth - Catharsis (feat Sinai)
06 // Bcee - Double Take
07 // Calibre - Honey Dew
08 // Anth M - Lounge Floor
09 // Rowpieces - Don T You Know
10 // Flowrian and Pulsaar - The Way it is
11 // L-Side - Daydreaming [GLR DUB
12 // Locksmith - Im Not Where You Are
13 // Pulsaar and Paul SG - City Trip
14 // Flowrian - Enter Nirvana (VIP Remix)
15 // Pulsaar - Hitchhikers Blues
16 // Rowpieces - Almost Exterminated
17 // Flowrian - Never Ever
18 // Tidal - Blue Hours
19 // Zero Zero - Funky Reggae
20 // B4ssTee - Crash Drive
21 // Skyweep - Lonely Bird
22 // Velocity - Flashbulb Memory
23 // Tokalosh - My Way
24 // Bcee - Think Twice
25 // Atlantic Connection - Love Song
26 // Londy - Good Loving
27 // Enigmatic Desire - Trip to Oz
28 // Rowpieces - Cuban Jungle
29 // Flowrian - Nemesys
30 // Thesis - Lemuria Rising
31 // Konfront.Audio - Reincarnation
32 // Phase - First Impressions
33 // Redeyes - Goodnight Brooklyn
34 // Break - They're Wrong (Calibre Remix)
35 // Robustus and Lameduza - Is it All
36 // Boosta and Atmos T - The Things You Do
Matty
06. 12. 2013 | 01:50:41
+0 | -0

pleaseee:)

Kdby dorazil Nicolas Jaar byla by to hrozna petelice...nebo jeste Jamese Blake...nejlip oba :)

jája
05. 12. 2013 | 04:00:10
+0 | -0

to: Electronic brat

nebudou, až 2014, neumíš číst debile?

Electronic brat
03. 07. 2012 | 11:21:55
+0 | -0
budou ještě v roce 2012?

djpsyco
09. 03. 2012 | 09:20:00
+0 | -0

Liquidator # 45 Open Mindz 4 deep 170 DNB Mix feb.2012

http://postimage.org/ [img: http://s11.postimage.org/dav93h9fn/45_liquidator_series_open_mindz_4.jpg[/i mg:
http://postimage.org/ upload images

Tracklist:


01. Venture - Its Time you understand
02. Keynote - Shades Of Blue
03. Queensway - Automatic Lover
04. Gerwin - Lazy Activities
05. Synkro - Summer Blues
06. Sapphire & Ficci - Alpenglow
07. Flower & Mr Sizef - Autumn
08. N4m3 - Life Leaves The Choice
09. Venture - Far Away
10. Pro Luxe - Let It Go
11. Synth Sense & MC Fava - Fading Memory's (Dominic Ridgway Remix)
12. Gerwin - Fearless Words
13. y2d - Manhattan
14. Sapphire - Flying High
15. Deeper Connection - No More
16. SND - Moonlight
17. Queensway - Feel Sexual
18. Sapphire - Serenity
19. I Wannabe - Someone Who you Love
20. Miridex - Arabian
21. dbridge - city of lonely runaways
22. Triad and Synth Sense - Past Present Future
23. Skream - FNKONOMIKA
24. Genotype - On the Inside
25. Gerwin - One Tone Trip
26. Koto & Terry Artovsky - Deserted Dreams
27. DJ Clart - One Night Affair
28. Omar - Lay it Down (Triad Full Vocal Mix)
29. Kodama - Its Not A Nice Feeling

download here:
http://www.liquiddnb.com/mix/dj-psyco-liquidator-45-open-mindz-4-deepest-dn b-session-feb2012
Moderátor
07. 03. 2012 | 12:54:26
+0 | -0

Electronic Beats Festival Praha

The Whitest Boy Alive, Grimes, Woodkid
Moderátor
28. 02. 2012 | 07:24:59
+0 | -0

5. 5. Praha, 12. 5. Bratislava

seznam zabookovaných jmen (pro všech 5 akcí EB festivalu ve střední Evropě)

The Whitest Boy Alive
James Blake
Woodkid
Digitalism
Amon Tobin Live ISAM Show
Jazzanova Live feat. Paul Randolph
The Asteroids Galaxy Tour
Austra
Squarepusher
Grimes
The Hundred in the Hands
Wolfram
oakey
15. 05. 2010 | 06:03:29
+0 | -0

Příšerný!

Pouze Hell se postaral o vyvážený set,který si v ničem nezadal s "českými star-dj's" typu Buriana,Loutky,Trávy a bohužel i Raie!Booka Shade byli totálně příšerní a s těch hoven,co hráli po nich se mi totálně zvedal žaludek.Balkánská drum'n'bassová dechovka s rapujícím černochem byla aspoň v něčem originální,i když na podobný festival se hodí spíše něco ve stylu electro-clashe!Pokud by tedy nakonec nevystupoval mnichovský nestor z vynikajícího clubu Harry Klein,nikdy bychom se podobně zplácané taškařice nezůčastnili.Příště raději už žádný Electronic Beats..

:D
10. 05. 2010 | 09:16:27
+0 | -0

Tak tenhle fotoreport

je opravdu na katastrofální úrovni :D
Pajuskaa
06. 05. 2010 | 11:36:10
+0 | -0
My budeme sedět dole, nahoře je to taky fajn Uvidíš, třeba na tu sedmou tam tolik lidí nebude, nebo tam zítra ještě vyzkoušej zavolat, že to chceš pro víc lidí :) My to máme pro 4 Oki, případně se zítra uvidíme, ale my tam budeme na tu půl devátou, dřív nestíhám
PepPe
06. 05. 2010 | 09:27:45
+0 | -0

Pajuskaa

Sem rezervoval místo pro 10 lidí a ted se bojím že to bude málo....
Místo sem rezervoval v PUBU - dole je restaurace. Kde budete sedět vy? kdyžtak na mě "houkni" pokud mě uvidíš - ksicht mám pořád stejnej jako na profilofce....
Pajuskaa
06. 05. 2010 | 09:19:48
+0 | -0
to PepPe ... chytrej kluk, bez rezervace se tam dá těžkou sednout :) My máme taky rezervačku - na půl devátou
Tady je to jediný místo, kde piju pivo :D
tesar
06. 05. 2010 | 08:01:11
+0 | -0

2 lístky

Prodám 2 lístky na Electronic Beats za 300kč/1 kus.tel.603399113

PepPe
06. 05. 2010 | 06:15:11
+0 | -0

PUB O´Brien

takže stů rezervován pro 10 people na 7 večerní ale nebude problém ani víc lidí. ICI s tebou počítam!

A kdo chce at se přidá....
PepPe
06. 05. 2010 | 11:20:55
+0 | -0

ICE

tak od 7 bych to viděl.....
ICE
06. 05. 2010 | 10:36:25
+0 | -0

PepPe

Od kolika tam budete bych se pridal.
PepPe
05. 05. 2010 | 03:59:15
+0 | -0

Pajuskaa

Výborně!!!! Přesně tohle sem myslel! Vypadá to jako výborná restaurace. Nevíš kolik tam tak chodí lidí? Jestli mám dělat rezervaci či ne.
Pajuskaa
05. 05. 2010 | 03:12:15
+0 | -0
My jdeme sem: http://www.pubobrien.cz/cz/index.html :)
Pajuskaa
05. 05. 2010 | 03:12:04
+0 | -0
My jdeme sem: http://www.pubobrien.cz/cz/index.html :)
x
05. 05. 2010 | 10:16:32
+0 | -0

crossclub

tečkacz

PepPe
04. 05. 2010 | 09:04:02
+0 | -0
skvěle! nevíš o nějaké hospodě, restauraci nebo prostě něčem kde si můžem v klidu sednout a kde maj dobrý pivo?
jdeme tam s kámošema a rádi bychom někam poblíž skočili - a si srdečně zván do kolektivu........pokud poradíš
ICE
04. 05. 2010 | 10:02:25
+0 | -0

PepPe

Pokud mě neprejede tramvaj budu tam :D
PepPe
03. 05. 2010 | 08:52:41
+0 | -0
Tak kdo jde na Šejdy? Ted sem si pořídil lupen tak bych tam rád viděl nějakou známou tvář!
oakey
02. 05. 2010 | 07:30:19
+0 | -0

Electronic beats

House-techno se spíš označuje za tech-house(taky není rock-art či rock hard),ale Peklo hraje hlavně minimal

H
01. 05. 2010 | 11:36:50
+0 | -0

Hell

No tak ten Hell me paradne prekvapil. Uz bez nej sem se tesil jak prase a s nim to dodelali.. Masakr

xxx
01. 04. 2010 | 11:03:28
+0 | -0

Lístky stále za 350 Kč

na http://www.t-music.cz/akce/electronic-beats-festival-opet-v-praze/ lze koupit lístky stále za cenu 350 kč

JARINAA
15. 03. 2010 | 08:04:25
+0 | -0
PECKA!!
adeéla
14. 03. 2010 | 08:30:35
+0 | -0
kdy?
dMIT_RY
14. 03. 2010 | 06:28:01
+0 | -0
hot chip super!
Zobrazit další komentáře   >>
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika