Electronic Beats spojí elektroniku a jazz

Electronic Beats spojí elektroniku a jazz

28. 05. 2014  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Festival Electronic Beats se letos poprvé spojil s jazzovým festivalem Jazzfest Bonn, který se koná od 22. května do 1. června v Bonnu. Pod názvem Electronic Beats meets Jazzfest Bonn zde proběhne závěrečný koncert Jazzfestu, na kterém zahrají Wayne Shorter Quartet a Matthew Herbert Big Band.
Fanoušci jazzové i elektronické hudby budou mít ojedinělou příležitost v rámci přímého přenosu zhlédnout vystoupení těchto výjimečných hudebníků v neděli 1. června od 20 do 22 hodin na electronicbeats.net nebo přes mobilní aplikaci EB.TV.

Festival Jazzfest Bonn je zaměřený na současný kreativní jazz a každoročně představuje to nejlepší z německé i světové jazzové scény. V průběhu deseti večerů může publikum navštívit koncerty klasických i progresivních jazzových hudebníků, které se konají na různorodých místech v Bonnu, jako je galerie Bundeskunsthalle, Beethoven-Haus či historické muzeum Haus der Geschichte. Závěrečný koncert Jazzfestu Bonn v podání Wayne Shorter Quartet a Matthew Herbert Big Band se odehraje v prostorách Telekom Fora.

Jazzfest Bonn

Historicky první spolupráce mezi festivalem Electronic Beats a Jazzfestem Bonn propojuje dva zdánlivě odlišné světy – elektronickou hudbu a jazz. Festival Electronic Beats chce fanouškům jazzu a elektronické hudby přiblížit tento ojedinělý jazzový festival a zprostředkovat jim zážitek z živého vystoupení dvou hudebních legend. Organizátoři festivalu Electronic Beats si uvědomují, že bez vlivu jazzu by elektronická hudba nebyla představitelná. Zcela zásadní byl pro elektronickou hudbu například přínos Milese Davise a jeho posun od hard bopu k fusion jazzu na jeho albech In a Silent Way a Bitches Brew, která jsou považovaná za ústřední zdroj inspirace elektronické hudby. Sám Wayne Shorter, který právě pro Miles Davis Quintet napsal několik skladeb, spolupracoval také například s Joe Zawinulem v jejich „kolektivní kapele“ Weather Report a nesmazatelně tak obohatil žánry, jako je fusion nebo jazz-rock. Hudebník a producent Matthew Herbert vydal několik elektronických hudebních alb ovlivněných jazzem pod pseudonymy Wishmountain, Radio Boy či Doctor Rockit a patří k zásadním osobnostem elektronické a experimentální hudební scény. Je autorem remixů pro zpěvačky Björk či Yoko Ono, kapelu R.E.M. nebo zpěváky Johna Calea a Serge Gainsbourga, produkoval také sólový debut zpěvačky Róisín Murphy, která v minulosti vystoupila i na pražském Electronic Beats. Od roku 2001 se svým Big Bandem doslova překračuje žánry jazzové a elektronické hudby a jeho živá vystoupení jsou vždy neopakovatelným zážitkem.

Dodal: Martina Reková, 4Press
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

ELEKTRA - CHRISTIAN SMITH

Pátek 11. 4. 2014
Vstup: 300 - 350 Kč
Vystupují:
Christian Smith (SWE), Loktibrada (SK), Schwa, Orbith, Lucas Hulan, Kema, Leonov Bronski, Flytech
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika