Cornerstone Roots již dnes ve Futuru

Cornerstone Roots již dnes ve Futuru

07. 08. 2014  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Sedmého srpna tu bude jedinečná příležitost si poslechnout naživo výbornou novozélandskou kapelu Cornerstone Roots. Ta ve své tvorbě míchá roots reggae, dub i chillout music a také vlivy tamní domorodé kultury Maorů a Samoanů.
Kapelu založil v roce 2001 zpěvák a kytarista Brian Ruawai společně se svou partnerkou Naomi Tuao, která hraje na baskytaru. Později se k nim přidal bubeník Ashley Pirie a perkusista Aaron Bush, kteří ještě více definovali specifický zvuk kapely. Součástí bandu se o pár let později staly i děti zakladatelského páru - čtrnáctiletý Reiki hostuje u mikrofonu a patnáctiletá Kaea si vzala na starosti kláves. Cornerstone Roots jsou tedy vlastně doslova rodinná kapela, která lítá kromě Pacifiku a Evropy na koncerty i třeba do Japonska, kde má reggae překvapivě opravdu velké publikum. Předskakovali také legendám, jako jsou Burning Spear, Sly & Robbie, Lee Perry nebo třeba Toots & The Maytals, což je také důkazem kvality a respektu promotérů k jejich tvorbě. 
 

Cornerstone Roots mají aktuálně za sebou tři dobře ceněná alba Soul Revolution, Free Yourself a Future is Now plus navrch dvě EP desky One Fine Day a Forward Movement. Desky nevyšly jen na Zélandu, album Free Yourself letos vyšlo u příležitosti dvanáctého výročí kapely také u berlínské značky Crazy Planet Records.  

Letos je kapela celé léto na evropském turné, které odstartovalo v Glastonbury. Sice výjimečně bez dětí, které musí chodit do školy, ale za to přijedou hned s několika skvělými novými letními singly, které vyšly v květnu a můžete si je hned pustit či stáhnout na stránkách kapely. Čeká je také návrat na slovenský Uprising, ale ještě předtím se chtěli podívat do Prahy. A tak na přání samotné kapely proběhne i česká klubová premiéra, která proběhne v pražském Futurum v rámci reggae seriálu Top-A-Di-Top. Ten je realizován spoluprácí Lucerna Music Baru a českého reggae portálu JahMusic.net. Support obstará pražská neosoul/reggae kapela TribeTown a v neposlední řadě DJs Herby Boy a Admirál Kolíbal.  

Pro horké léto naprosto ideální soundtrack! 

Dodal: Lukáš Kolíbal, Lucerna Music Bar
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

CORNERSTONE ROOTS

Čtvrtek 7. 8. 2014
Vstup: 250 Kč
Vystupují:
CORNERSTONE ROOTS (NZ), TRIBETOWN, DJs HERBYBOY & ADMIRÁL K.
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
Mastermix #633 (Mixcloud.com)
21. 11. 2019 (118 MB)
Mastermix #634 (Mixcloud.com)
21. 11. 2019 (118 MB)
Mastermix #631 (Mixcloud.com)
09. 11. 2019 (119 MB)
Hot Candy (Mixcloud.com)
09. 11. 2019 (135 MB)
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika