Dreadzone po dvou letech opět v Praze

Dreadzone po dvou letech opět v Praze

14. 05. 2015  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Britští Dreadzone oslavili v roce 2013 dvacet let na scéně svým sedmým studiovým albem Escapades. V pondělí 1. června se vrátí do pražského Lucerna Music Baru, aby fanouškům předvedli svou energickou show plnou dubu, reggae, electra a rocku.
Na letošní rok si Dreadzone připravili live set nejen s peckami z aktuálního alba, ale také s největšími hity jejich bohaté historie jako jsou Little Britain, American Dread, Captain Dread a další.

Dreadzone

Průkopníci electro-dubu vznikli v roce 1993. K zakládajícím členům bubeníkovi Greg Robertsovi (ex Big Audio Dynamite) a Timu Branovi se brzo přidali basista Leo Williams a klávesista Dan Donovan (ex Big Audio Dynamite). V současnosti tvoří kapelu bubeník Greg Dread, bassmaster Leo Williams, MC Spee, legendární reggae vokalista Earl 16, kytarista Chris Compton a Bazil, který vládne elektronickým mašinkám.
 

Oblíbená kapela evropských festivalů v roce 1994 otevírala Pyramid Stage na legendárním britském festivalu Glastonbury. Jejich unikátní směs electra, dubu a reggae se stala brzy velmi populární mezi fanoušky nejen na Britských ostrovech, ale i po celé Evropě. Dreadzone vydali v roce 2011 bestofku The Good, The Bad And The Dread, která mapuje jejich ojedinělou hudební historii. V roce 2012 vyšla dvoudisková reedice jejich průlomového alba Second Light, která obsahuje dříve nevydaný živý materiál.

V září 2013 pak vyšlo na svět aktuální album Escapades, které se nahrávalo v Mick Jones studiu v Londýně a spoluprodukoval jej původní člen a spoluzakladatel Dreadzone Tim Bran. V únoru letošního roku vydali Dreadzone EP remixů tracku Fire In The Dark, který vyšel původně na Escapades. Remixy dodali Teddy Killerz, Bazil a King Dread, přičemž verze od prvně jmenovaného zaznamenala na Youtube už téměř 300 000 zhlédnutí.

Společně s Dreadzone vystoupí producent a DJ MikkiM a DJ Babylon Rocker. MikkiM vydal na začátku roku novou desku Santiago, kterou nahrával na Kubě a která získala spoustu pozitivních ohlasů.

Koncert je warm-upem na festival Rock for Churchill, který proběhne 28. a 29. 8. v severočeském Vroutku. Na 16. ročník přijedou Selah Sue, Archive, Asian Dub Foundation, Looptroop Rockers, Royal Republic, Submotion Orchestra, Babylon Circus a řada dalších.

Dreadzone v LMB

Vstupenky v předprodeji pořídíte za 350 Kč + poplatky. Předprodej běží na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu www.musicbar.cz a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na místě 430 Kč.

Oficiální událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1408690752771159/

Dodal: Lukáš Kolíbal, Lucerna Music Bar
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

ROCK FOR CHURCHILL WARM-UP: DREADZONE

Pondělí 1. 6. 2015
Vstup: 350 - 430 Kč
Vystupují:
Dreadzone (UK)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika