BirdPen, vedlejší projekt Archive, vystoupí ve Futuru

BirdPen, vedlejší projekt Archive, vystoupí ve Futuru

04. 08. 2015  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
BirdPen tvoří Dave Pen a Mike Bird. Tahle dvojka se dala dohromady před několika lety, kdy spolu sdílela byt v Southamptonu. Hned od začátku byli posedlí skládáním písniček a tvořením zvuků. Začali vydávat spoustu EPs, která byla nadšeně přijímána hudební kritikou.
To jim dalo potřebnou jistotu k cestě do Švýcarska, kde natočili svoje debutové album ‘On/Off/Safety/Danger’. Jejich hudební pouť pokračovala do studia Eve Studios ve Stockportu, tkde spolupracovali s Jimem Spencerem a Frankem Arkwrightem na svém druhém albu ‘Global Lows’. Během let postupně skládali mozaiku svého temného doom groove spacerockového barevného soundu.
 

Produkování a nahrávání celkem tří velkých desek a koncertování po celé Evropě z nich udělalo svérázné hvězdy s loajální fanouškovskou základnou. Zvuk BirdPen je dle jejich vlastních slov jako “postavit se na konci světa s úsměvem na tváři.”

Dave je navíc už deset let nedílnou součástí v Londýně usazeného hudebního kolektivu Archive, kde se podílel na skládání písniček na jejich posledních šest studiových alb. S Archive v poslední době na pódiu vystupuje i Mike.

BirdPen letos přišli s novým albem ‘In The Company of Imaginary Friends’, které je o touze po svobodě v dnešním světě, který se vymkl kontrole. Album nahráli s Frankem Arkwrightem v Abbey Road Studios.

“Kompozice a detaily této hudby jsou často naprosto úžasné. Pozoruhodné dílo, kterému s chutí podlehnete” - Prog Magazine

"In the Company of Imaginary Friends na vás zapůsobí a hned tak vás nepustí." - Classic Rock Magazine

"Hypnotická a neustále aktuální deska, která evokuje srovnání se všemi epochami progresivního rocku, se skupinami jako Pink Floyd, King Crimson, Manfred Mann, Talk Talk, Radiohead, Archive a lepšími opusy Depeche Mode.” - Eclipsed Magazine

"Svými klidnými a melancholickými písněmi nás Pen a Bird přenášejí so svého světa zvuků" - Slam Magazine

BirdPen nejsou pro pražské publikum neznámí. Dva koncerty v minulých letech odehráli na Sedmičce a protože se setkali s nadšenými reakcemi publika, zamíří BirdPen 24.listopadu do pražského Futurum Music Baru.

Vstupenky na koncert jsou ke koupi za 250,- Kč + poplatky na www.GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim a v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. V den koncertu na místě za 300,- Kč.

Dodal: Michal Rejzek
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

BIRDPEN

Úterý 24. 11. 2015
Vstup: 250 - 300 Kč
Vystupují:
BirdPen (UK)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika