Robert Plant vystoupí v červenci v Pardubicích

Robert Plant vystoupí v červenci v Pardubicích

22. 01. 2018  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Zpěvák Robert Plant, jeden z nejvýznamnějších hudebníků a nezaměnitelný hlas Led Zeppelin, nositel Řádu britského impéria a několika cen Grammy, se vrací do České republiky - 31. 7. 2018 vystoupí v doprovodu Sensational Space Shifters v pardubické Tipsport Areně a společně s fanoušky oslaví 50. výročí existence legendárních Led Zeppelin.
Robert Plant natočil své první komerční nahrávky v roce 1966. V roce 1967 založil skupinu nazvanou Band of Joy s bubeníkem Johnem Bonhamem. Zakrátko je doplnili kytarista Jimmy Page a hráč na basovou kytaru John Paul Jones a dali tak vzniknout „New Yardbirds“, kteří se posléze transformovali do Led Zeppelin. Éra Led Zeppelin skončila v roce 1980, kdy John Bonham zemřel. Svůj široký hudební záběr Plant posléze dokazoval i v rámci sólových projektů, ve kterých se k němu mimo jiné připojil i Jimmy Page. Vydával desky s kapelami jako The Honeydrippers, Priory of Brion nebo Strange Sensation a v jeho tvorbě se odráží vášeň pro psychedelický rock, blues, africkou, tradiční a lidovou hudbu, ale i moderní elektronické styly.
 

Před svými nedávnými projekty s Alison Krauss a Band of Joy Plant pracoval po boku velmi zajímavé formace „Strange Sensation“ - spolu vytvořili kritikou velmi dobře hodnocené nahrávky „Dreamland“ a „Mighty Rearranger“, které byly obě nominované na cenu Grammy. Tyto základy pak daly zniknout i Sensational Space Shifters, kteří teď spolu jako společníci i spiklenci intenzivně kutají v minulosti, kterou přetvářejí, pozměňují a přenášejí ji tak do fotografi cky barevné současnosti. Jejich společné a zároveň první album vyšlo v roce 2014 pod názvem „Lullaby and…The Ceaseless Roar“ a dle názorů kritiky patří mezi zásadní nahrávky tohoto roku. V loňském roce vydal doposud poslední sólovou nahrávku Carry Fire, na které se opět podíleli Sensational Space Shifters.

Dodal: Petr Novák, Live Nation
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

ROBERT PLANT

Úterý 31. 7. 2018
Vystupují:
ROBERT PLANT AND THE SENSATIONAL SPACE SHIFTERS
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika