Legendární Public Image Ltd. poprvé v Praze

Legendární Public Image Ltd. poprvé v Praze

27. 02. 2018  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
U příležitosti 40. výročí založení Public Image Ltd. (PiL) Johna Lydona kapela s potěšením oznamuje velké evropské a japonské turné s názvem The Public Image is Rotten Tour, které začne 30.května v Bristolu.
Velkou radost udělají určitě PiL určitě také svým fanouškům v České Republice, protože Public Image Ltd. odehrají svůj historicky první koncert v Praze 13.července 2018, kdy vystoupí na podiu Lucerna Music Baru. Vstupenky za 790 Kč + poplatky jsou v předprodeji na stránkách Lucerna Music Baru, v sítích GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu za 900 Kč.

Public Image Ltd.

Další výroční aktivity PiL zahrnují vydání boxsetu mapujícího jejich kariéru a stejnojmenného dokumentu, který bude mít premiéru na festivalu Tribeca Film Festival v New Yorku a který byl již uveden na londýnském festivalu Raindance v roce 2017. Režíroval ho Tabbert Fiiller a dokument bude letos uveden ve vybraných kinech. 

Kapela byla naposledy na turné v roce 2016 a tehdy bylo mnohými považováno za jedno z jejich nejlepších. Nadcházející turné s 32 koncerty zahrnuje i festivalová vystoupení v Británii, Holandsku a Polsku, včetně vystoupení na Camden Rocks festivalu v Londýně. 

V roce 2015 kapela vydala své desáté studiové album 'What The World Needs Now…', které následovalo úspěšné album z roku 2012 'This is PiL', první album skupiny po 17 letech. 'What The World Needs Now…' si PiL sami financovali a vydali na svém labelu 'PiL Official' přes distribuci Cargo UK Distribution. 

PiL jsou považováni za jednu z nejvlivnějších a nejinovativnějších skupin rockové historie, jejich hudba a vize jim přinesly 5 UK Top 20 singlů a 5 UK Top 20 alb. Neustále se měnící sestava v čele se stálým frontmanem Johnem Lydonem vydala svůj debut 'First Issue' v roce 1978 a v roce 1992 na sedmnáct let poslední album 'That What Is Not'. Lydon poté v roce 2009 PiL obnovil a vyjel s nimi na turné. 

Public Image Ltd. jsou John Lydon, Lu Edmonds, Scott Firth a Bruce Smith. Je to nejstabilnější sestava v historii skupiny.

Public Image Ltd jsou:
John Lydon - Frontman Sex Pistols John Lydon založil Public Image Ltd v roce 1978. Mimo PiL John vydal několik sólových desek. Přináší rovněž masám kvalitní TV programy a je autorem biografie 'Anger is an Energy: My Life Uncensored'. 

Lu Edmonds - Multiinstrumentalista a původně kytarista The Damned Lu si zahrál v PiL v roce 1986 na albu 'Happy?' a podílel se jako autor na albu '9'. 

Bruce Smith - Bubeník v The Pop Group a předtím v The Slits se stal členem PIL v roce 1986 a hrál na albech 'Happy?' a '9'. 

Scott Firth - Basový kytarista a multiinstrumentalista, který hrál a spolupracoval s mnoha umělci jako např. Steve Winwood, John Martyn a Elvis Costello. 

Dodal: Michal Rejzek
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

PUBLIC IMAGE LTD.

Pátek 13. 7. 2018
Vstup: od 790 Kč
Vystupují:
Public Image Ltd.
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika