EuroConnections přiváží do Café V lese synthwave a slovinský indie rock

EuroConnections přiváží do Café V lese synthwave a slovinský indie rock

05. 04. 2018  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
EuroConnections zavítá v polovině dubna dvakrát do Café V lese. 13.4. se zde představí dva projekty, které se inspirují retro vlnou synthwave. Kalifornské duo Dance with the Dead i rusko-dánský Daniel Deluxe navazuje na sci-fi soundtracky z 80. let. O tři dny později bude Café V lese patřit slovinskému indie – vystoupí shoegaze hrdinové Haiku Garden a synthpopoví Futuriski.
Vlna retro syntezátorů zuří naplno a kalifornské duo Dance with the Dead, které zahraje 13. dubna v pražském Cafe V Lese, patří k nejznámějším představitelům tohoto žánru. Justin Pointer a Tony Kim čerpají z horrorových soundtracků 70. a 80. let od Johna Carpentera, blízko mají ale i k metalu a punku. Jejich ostře nabroušené syntezátory kreslí tísnivou atmosféru, zároveň se ale při jejich hudbě dá skvěle tancovat. Proslavili se deskami Out of Body a Near Dark z let 2013 – 2014, ke kterým se aktuálně vrací kompilacemi b-stran a rarit z této doby.

Láskou k horrorové atmosféře, syrovým syntezátorovým melodiím a nabustrovaným riffům propadl i v dánsku usazený elektronik Daniel Deluxe. Narodil se v Moskvě a v dětství trávil hodně času v Muzeu kosmonautiky. Retro science fiction je jeho velkou fascinací, desky Corruptor nebo Instruments of Retribution zní jako hudba z videohry, která se propadla časovým tunelem do současnosti. Ostatně Deluxe je autorem hudby ke střílečce DESYNC z roku 2017. 13. dubna si Daniel Deluxe ve společnosti Dance with the Dead odbude v Café V lese svoji pražskou premiéru. 

Haiku Garden

O tři dny později 16. 4. přivezou EuroConnections do Café V lese žánrově hodně odlišnou nadílku. Slovinské indierockové kvarteto Haiku Garden existuje sotva tři roky, už si ale stihli vydobít proslulost na domácí scéně a pomalu vykukují i mimo hranice své země. Ve svém halucinačním kytarovém koktejlu míchají dream pop, shoegaze a neo-psychedelii. „Krystalické kytary, snová atmosféra a osobitost. Možná jsme našli pokračovatele My Bloody Valentine a stačilo se jen rozhlédnout po malé zemičce Slovinsko,“ napsal o Haiku Garden kanadský blog The Revue.

Jejich krajané Futurski mají blíže k synthpopu, který kombinují s beaty a neobvyklými efektovanými vokály. Smíšené kvarteto vydalo vloni v září debutové EP příznačně nazvané Synthetic Happiness a okouzlilo návštěvníky showcaseového festivalu MENT v Lublani. „Ideální soundtrack k nicnedělání a nebo noční cestě domů z klubu,“ napsal o hudbě Futurski deník Mladina.

Na tento koncert je vstup zdarma.

Dodal: Eva Kociánová, Palác Akropolis
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

EUROCONNECTIONS: HAIKU GARDEN

Pondělí 16. 4. 2018
Vystupují:
DANCE WITH THE DEAD/ USA + DANIEL DELUXE/ DK
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
MATOMA, Roxy
2 x 1 vstup
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika