Hřejivá melancholie Kllo poprvé v MeetFactory

Hřejivá melancholie Kllo poprvé v MeetFactory

25. 09. 2018  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Smutná i hřejivá zároveň, taková je tvorba australské elektronické dvojice zpěvačky Chloe Kaul a producenta Simona Lama. Jako Kllo loni na podzim vydali debutové album Backwater a rok nato s ním vyráží roztančit poprvé také Prahu a smíchovskou továrnu, kam zavítají 10. října.
Po sérii EP, která vydávali během intenzivního koncertování v klubech napříč světem, přišli loni na podzim se svým plnohodnotným debutem Backwater(2017), balancujícím na hraně chytlavého r’n’b, opojné taneční hudby a chytrého popu. Chloe Kaul, zasněně stojící a konejšivě lamentující za mikrofonem, a Simon Lam, vytvářející zpoza kláves vřelou, husí kůži navozující syntezátorovou mozaiku smutku a veselí, jsou původem z australského Melbourne a vedle hudby je pojí také rodinné pouto. Prvním albem Kllo prostupuje pronikavé snění a pohlcující šarm, popisoval ve své recenzi magazín Clash. Hudebně Kllo čerpají z 90. let, konkrétně z původně britských elektronických žánrů garage a 2-step a zvukově dnes připomenou například SBTRKT či Disclosure. Ne náhodou výsledek vyšel u labelu Ghostly International, jehož pojmenování navozuje pocity pozitivně tajemné, znepokojivě vzrušující. 
 


Jestliže jejich debut signalizoval, že se něco mění a melbournská dvojice má, co říct, s poslední, na jaře vydanou skladbou svou proměnu Kllo završují. Na singlu Potential se jejich tempo uvolnilo, vypravěčsky uzráli a před námi je balada, která svět nevidí černobíle, jak tomu bylo dřív. „Vše, co jsme potřebovali říct, jsme řekli na našem posledním albu. Je pro nás důležité zachytit momenty v čase, místo abychom žili v očekávání,” uvádí v ohledu k předchozí tvorbě a té nadcházející zpěvačka Kaul. 

Doprovodem Kllo je na jejich turné Graham Van Pelt. „Chtěl bych se odhalit, jak jen to jde,” uvádí v ohledu ke svému nadcházejícímu albu Time Travel, to tentokrát plánuje vydat pod svým občanským jménem. To má být obnovením zásnub taneční hudby a syntetizované melancholie, opojnou výpravou, ztělesněnou emocionální upřímností. Debut kanadského hudebníka, dříve působícího pod jmény jako Miracle Fortress anebo Inside Touch, vyjde u Arbutus Records pár dnů poté, co otevře smíchovskou továrnu. 

Ve středu 10. října se v MeetFactory prolnou geograficky vzdálené, ale myšlenkově a hudebně přiléhavé rytmy v sladkobolnou party s příslibem, že podzimní melancholie může být i hřejivá.

Dodal: Libor Galia, MeetFactory
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

KLLO

Středa 10. 10. 2018
Vstup: 250 - 350 Kč
Vystupují:
Kllo (AU) + Graham Van Pelt (CA)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika