Roo Panes povzbudí MeetFactory

Roo Panes povzbudí MeetFactory

18. 10. 2018  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Hloubavé a motivující, srdečné a důvěrné, v pozitivní paletě vyvedené texty doprovozené konejšivým smyčcovým souborem. Andrew „Roo” Panes navazuje na tradiční folkovou školu a leckdy si vystačí jen s dvanáctistrunnou akustickou kytarou. V Praze a smíchovské továrně vystoupí poprvé 21. listopadu.
Není tolik písničkářů, kteří by to dotáhli na obálku módních a světových lifestylových magazínů. Andrew Panes, hudebník z britského Dorsetu, nachází ve své tvorbě průnik dvou odlehlých světů. Světu uměleckého, niterného a přesahujícího, a toho módního, plného pozlátka a krásy. Roku 2012 se pro Burberry postavil po boku modelky a herečky Gabrielle Wilde a stal se tváří jejich podzimní kampaně. To, že se ruku v ruce stal i jedním z jmen vydávajících pod značkou Burberry Acoustic, hudební odnože módního domu, nebylo náhodou – přišlo mu to jako ideální, jím iniciovaná souhra. Výsledkem jsou jemné, oduševnělé melodie, které poslouží jako ideální soundtrack pro pozdní letní večery, psal v ohledu k prvnímu albu Little Giant (2014) a o jeho hudebních krocích Vogue.

Roo Panes

O klokánku Roo, postavě Alana Alexandera Milnea z pohádky Medvídek Pú, se vypráví, že umí krásně plavat, když zrovna nespadne do rybníku. Andrew Panes obdržel jeho jméno jako přezdívku, když jako malý spadl do řeky, a ztotožnil se s ní natolik, že si ji ponechal až do doby, kdy začal tvořit. S jeho hudbou má srdečnost těchto příběhů mnohé společné. Roo Panes ovšem není jen hezkou, bohulibou tváří – své univerzitní vzdělání završil titulem z teologie, nauce o víře. Jeho oblíbeným místem je Jeruzalém, jako inspiraci cituje Ježíše, z hudby pak Boba Dylana anebo Nicka Drakea.   

Jeho třetí, v létě vydané album Quiet Man (2018) je, jak říká, o spokojenosti, pocitu vyrovnanosti, a posluchačům má být vzpruhou k oslavě všedních dní. „Tahle je celá o spokojenosti, klidu, míru a vděčnosti. Napsal jsem ji, když jsem odpočíval u řeky,” řekl Roo Panes o průvodní skladbě pro magazín Clash. „Psala se úplně sama, vyplynula přirozeně a dala tak pojmenování albu.” Quiet Man není o samotářství, izolaci anebo tak něčem, nechal se ještě Panes slyšet. „Je o pohodlí a věcech, které ve mně mohou podpořit důvěru ve svět, který se rychle mění, a které si mohu nosit v srdci kamkoliv se vydám.” 

Tam, kde jiní čerpají z těžkých, melancholicky témat, on těží z vnitřní pozitivity. Hudebně je na aktuálním albu odvážnější, tu decentně koketující s elektronikou (A Message To Myself), tu užívající netradičních nástrojů (třeba basového klarinetu). Do strun se opře rozšafně, zazpívá něžně. Oslavovat život bude Roo Panes v MeetFactory a v Česku vůbec poprvé ve středu 21. listopadu.

Dodal: Libor Galia, MeetFactory
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

ROO PANES

Středa 21. 11. 2018
Vystupují:
Roo Panes (UK)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika