Rapper K´Naan v Akropoli

Rapper K´Naan v Akropoli

19. 11. 2006  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
K´Naan, který u Nás vystoupí 7.12., je čerstvě nominovaný na prestižní cenu BBC World Music Awards 2007 v kategorii Newcomer.
K`Naan vyrůstal uprostřed občanské války, ze Somálska unikl jedním z posledních pravidelných letů. "Tam, odkud pocházím, nemáme žádnou policii ani hasiče, výtržnost začíná podpálením pneumatiky," zpívá v nahrávce Hardcore, která je satirou na západní rappery. K`Naan ale navzdory brutální zkušenosti nezahořkl, jeho poselství má vzlet Boba Marleyho a razanci Fely Kutiho.

K´Naan

Od elitního brooklynského rappera Mos Defa si vysloužil slova uznání i společné turné. Na koncertě pro OSN v Ženevě zvedl K`Naan ze židlí světové politiky, Youssou N`Dour si ho pozval do studia. Debutové album The Dusty Foot Philosopher natočil s producentem a majitelem Grammy Jarvis Churchem z teamu Track and Field. K`Naan je také exkluzivním hostem letošního alba hip-hoppera M-1 ze světoznámé dvojice Dead Prez. V rámci turné k novému albu vystoupí týden po pražském koncertě v Londýně společně s The Roots a Amadou & Mariam.

Podívejte se na K´Naanův videoklip Soobax, nebo si poslechněte ukázky z alba The Dusty Foot Philospoher.

0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika