DOPORUČUJEME FESTIVALY
ZAHRANIČNÍ FESTIVALY

Výsledky Mystic SK8 Cupu

15. 07. 2007   |   Autor: redakce   |   Komentáře (0)
Letošní 14. ročník závodu Světového poháru ve skateboardingu - Mystic Sk8 Cup 2007 vyhráli ve dvou hlavních disciplínách jezdci z Brazílie. Sandro Dias nenašel konkurenci ve vertikální rampě a Daniel Viera už podruhé vyhrál disciplínu streestyle.
Letos se Mystic Sk8 Cup opět stal hlavní událostí víkendového dění nejen v Praze, kde se sešli nejlepší jezdci z celého světa. Ti zde jezdili nejen o lákavé prize money v celkové výši 40.000 USD, ale i o body do celkového pořadí Světového poháru ve skateboardingu.
V disciplíně streestyle vyhrál výše zmíněný Daniel Viera, druhý se umístil německý talent Kilian Heuberger a na třetím místě skončil brazilec Wagner Ramos. Loňský vítěz Ricardo Porva bral čtvrté místo a jeden z našich současných nejlepších jezdců Tomáš Vintr byl šestý.

mystic sk8 cup

Dalším nejlépe umístěným Čechem byl Arnošt Ceral, který skončil v celkovém pořadí dvanáctý. Královskou disciplínu ve vertikální rampě ovládl Sandro Dias svými vysokými airy a náročnými triky. Na druhém místě se umístil Neal Hendrix z USA a třetí skončil Terence Bougdour z Francie. Nejmladší disciplínu bowl v sobotním finále vyhrál polský jezdec Simon Stachon. Druhý byl Frederik Austbo z Norska a třetí skončil Rion Linderman z USA. Velký úspěch zaznamenal i Martin Jurášek , který se umístil na čtvrtém místě. Podruhé za sebou se jeli dvě hlavní disciplíny určené pouze dívkám. Ve streestyle byla nejlepší Evelin Boulliart z Belgie a ve vertikální rampě a bowl (ladies bowl se jel letos poprvé) Karen Jonz z Brazílie.

Po celý víkend doprovázelo MSC 2007 skvělé počasí, vysoká účast diváků a perfektní atmosféra. Během tří dnů navštívilo ostrov Štvanice přes deset tisíc diváků a do závodu nastoupilo přes 150 jezdců z celého světa. Závěrečný ceremoniál a vyhlašování výsledků poctil svou účasti i primátor Hl. m. Prahy Pavel Bém, když osobně předal ceny nejlepším jezdcům všech disciplín a pogratuloval jim k jejich výkonům.