Do Prahy přijedou poprvé Animal Collective

Do Prahy přijedou poprvé Animal Collective

02. 10. 2008  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Jedna z nejzářivějších skupin nezávislé hudební scény, američtí Animal Collective, vystoupí poprvé v České republice. Čtveřice známá svými experimenty na poli popu i (freak-)folku se představí v úterý 14. října 2008 v pražském Divadle Archa za podpory norského dua Alog.
Animal Collective pro své mnohovrstevné songy čerpají inspiraci v hudbě tak rozmanité jako je psychedelie šedesátých let, tradiční folkové balady či současná samplovaná elektronika. Díky tomu jsou zařazováni tu k avantgardnímu popu, onde k nové vlně folku a jménům jako Coco Rosie, Joanna Newsom nebo Iron & Wine. Navzdory svému neortodoxnímu přístupu k tvorbě – kapela je pověstná tím, že čerstvé písničky nejdřív hraje živě, až následně je natočí na desku a tím uloží „k ledu“, což fanouškům očekávajícím na koncertech známé hity způsobuje nemalé frustrace – si po celou dobu své existence udržují přízeň publika i kritiky.

Animal Collective

Členové kapely, vystupující pod přezdívkami Avey Tare, Panda Bear, Geologist a Deakin, se seznámili již počátkem devadesátých let v marylandském Baltimore, ovšem na první nahrávku si posluchači museli počkat až do roku 2000. Spirit They're Gone, Spirit They've Vanished záhy odstartovala závratným tempem bující diskografii: během následujících 7 let vydali společně 7 dlouhohrajících desek, které doplňují četné singly, EP a sólové projekty.

Mezinárodní úspěch zaznamenali s albem Sung Tongs z roku 2004, jež vznikalo jen v duu Avey a Panda za nepřítomnosti dalších dvou členů, a které představuje Animal Collective v zdánlivě jednodušším, až na kost ohlodaném neo-folkovém hávu. O loňském Strawbery Jam a jejím letošním přídavku, EP Water Curses, naopak mluví kritici jako o zásadním kroku v budování jedinečného, bohatého a elektronikou okořeněného zvuku kapely. Který z převleků si skupina zvolí pro svůj první pražský koncert? Dozvíte se 14. října v Arše!

Jako předkapela Animal Collective vystoupí duo experimentálních elektroniků Alog z Norska. Dag-Are Haugan a Espen Sommer Eide vydávají u prestižního vydavatelství Rune Gramofon a jejich improvizací poučená abstraktní hudba je navíc postavena na součinnosti ručně sestrojených a obsluhovaných multifunkčních instrumentů.

Na pořádání koncertu poprvé spojili síly festivaly Sperm a Stimul, které již několik let přivážejí českým posluchačům aktuální alternativní a experimentální hudbu ze zahraničí.

Dodal: Pavlína Svatoňová, Divadlo ARCHA
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

STIMUL FESTIVAL

Úterý 14. 10. 2008
Vstup: Předprodej 390 Kč, na místě 490 Kč
Vystupují:
Animal Collective (US), Alog (NO)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika