Space Djz: Britská scéna je skutečně výjimečná

Space Djz: Britská scéna je skutečně výjimečná

18. 10. 2008  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Rarita série Apokalyps. Tak by se dali charakterizovat další vystupující, kteří patří mezi nejstabilnější projekty DJů na světové taneční scéně. Ano, máme na mysli battle, který tvoří bývalí "skejťáci", majitelé labelu Potential, headlineři mnohých akcí po celé Evropě, pocházející z Anglie.
Zdravím Space DJz.:) Jak se máte, co je u vás momentálně nového?
Ahoj! Máme za sebou docela náročné léto, hráli jsme na mnoha skvělých eventech, třeba na Dance Valley, Elake Festivalu, Love Parade, Nature One, SOL, Montagood, Sanctuary Festivalu a celé řadě dalších. Teď je období, ve kterém trávíme většinu času ve studiu a pracujeme na novém materiálu.

V České republice jste už několikrát hráli, máte tedy už jistě nějaký názor na naši “party kulturu”. Jak tedy Space DJz vidí české party people, co říkáte na naše party, kluby…? A celkově, je něco, co se vám okamžitě vybaví, když se řekne “Česká republika”?

Rádi se do České republiky vracíme, má to u vás své kouzlo. Lidi umí DJe fantasticky „odměnit“, vrátit mu tou skvělou atmosférou veškerou energii. A co se nám vybaví ve spojitosti s vaší zemí? Samozřejmě, že české jídlo, opravdu nám chutná. :o)

space djz

Apokalypsa patří k velmi oblíbeným českým indoor akcím a věřím, že i nadcházející listopadový díl bude velmi úspěšný – jistě i vaší zásluhou. Jak byste tedy své fanoušky pozvali na vaši show na Apokalypse? Co od vás mohou “čekat”?

Určitě čekejte skvělou techno show ze 4 CD playerů a 2 Pioneer mixů, zkrátka tak, jak jste už od nás zvyklí. :o)

Desky, nebo CD? Mnoho DJů od desek upustilo, CD jsou bezesporu daleko víc praktická. Nicméně skvělý zvuk vinylů se dá na druhou stranu jen těžko nahradit. Jak vidí digitalizaci MP3 Space DJz?
Ještě tak před pěti lety jsme byli zvyklí kupovat kolem 10/20 desek týdně. Tyto časy jsou ale nenávratně pryč, a i když sami uznáváme, že desky vždy budou mít své kouzlo, přešli jsme k CD. Je to zkrátka jednodušší, track si stáhnete, vypálíte, máte ho hned k dispozici… Je to také levnější a navíc, můžeme svým fanouškům stále nabízet něco nového. Stačí být na internetu a sledovat, co kde zajímavého vyjde.

Co je podle vás naprosto jedinečné na vašem soundu? Čím je právě ten „váš“ absolutně typický?
To se těžko říká, je to prostě sound, založený na poměrně „klasické“ podobě techna, do které prolínáme i jiné styly… Je to prostě „zvuk Space DJz“.

Společně již vystupujete skutečně hezkou řadu let. Ale mnoho z nás jistě neví, jak jste se vy dva dali vlastně dohromady? Jak začal “příběh” dua Space DJz?
Jsme už více než dvacet let přátelé, v podstatě se známe už od dětství, jsme něco, jako nerozlučná dvojice, máme společné zájmy, tedy i hudbu. A když jsme se o taneční scénu začali zajímat, tak zcela logicky – společně. Proto jsme i společně začali hrát.

V roce 2001 jste se také vydali na sólové dráhy. Pokud jste hráli odděleně, lišil se v něčem váš styl, výběr hudby…než když vystupujete coby duo?

Ano, náš sound se v „jednotlivém“ podání trochu liší, jelikož máme každý přece jenom trochu jiný vkus.

Vaše technika a styl mixu je do velké míry ovlivněn hip hopem. Můžete být konkrétní a prozradit nám, jaké osobnosti z oblasti hip hopu obdivujete?
V současné době je hip hop už natolik komerční záležitostí, že už nemáme takový přehled o tom, co je na scéně hip hopu aktuální. Nicméně vážíme si lidí, jako jsou Q bert , Mix Master mike , Dj Flare…

Pocházíte z Anglie, která má velmi ojedinělou taneční scénu. Jak ji vnímáte vy dva? Co je pro britskou scénu asi nejvíc typické?
Britská scéna je skutečně výjimečná, mnoho stylů má právě v Anglii svůj základ. Jistě nemusíme zmiňovat acid house, který je asi právě s Anglií nejvíc spojen. Typický je také Grime, Dub Step, ale i komerčnější podoby houseu, také minimal je v Anglii oblíbený…

Z vašeho pohledu – jaké je nejvíc “zvučné” jméno britské taneční scény?
Nebudeme skromní - Space Djz :)

Za svou kariéru jste založili mnoho labelů - Potential Recordingz, Ergonomix, ReRub, 50hz, Ground, Foundation a Target. Kromě Potential, který stále patří k velmi uznávaným vydavatelstvím, jsou “v chodu” i ty ostatní?
V současné době běží už jen Potential a 50hz. Řekli jsme si, že než mít několik labelů, které fungují částečně, raději se zaměříme na dva, do kterých vložíme 100% své energie. A co se týká zaměření – naše labely budou vždy orientované na techno.

Jaké jsou vaše nejbližší plány do budoucna? Chystáte nějakou novou produkci?
Právě nám vyšlo několik desek – Black Audio 018, Bullshit 005, náš track se také objeví na novém mix CD Gayle San, také máme novinku vydanou na jejím labelu Equator.

A co nějaké mix CD? Jedno z vašich posledních, zvané The last DJz on Earth mělo velký úspěch…
Last Djz on Earth bylo opravdu velmi kladně hodnocené a doufáme, že se se stejným úspěchem setká také novinka – opět mix CD, které vyjde na labelu Franka Kvitty, Bullshit Records.

Za svou kariéru jste toho zažili jistě neskutečně mnoho, hráli jste snad na všech známých akcích, po boku těch největších jmen… Je však stále něco, o čem vy dva sníte?
Spíš, než, že o něčem sníme, vážíme si věcí, které se nám do této chvíle povedly, hrajeme už více než 10 let a za tu dobu jsme toho tolik zažili, že je to až někdy těžko uvěřitelné. Do budoucna si jenom přejeme, aby vše šlo tak, jak doposud…

Co se Vám vybaví, když se řekne Apokalypsa?

Apokalypsa? To je ta party, kam chodí vždycky všichni ne?

Dodal: Dalin Vajčner, Apokalypsa, s.r.o.
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

APOKALYPSA

Pátek 21. 11. 2008
Vstup: Předprodej 369 Kč
Vystupují:
Adam Bayer, Cristian Varela, Oscar Mulero, Space Djz, Frank Kvitta & Torsten Kanzler, Reset, Jerry, Home, Scorn, Misa Salacova, Michael Burian, Chris Sadler, Martin Gredner, Matamar, Molczik
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika