Groovy Rock'n'roll Party

Groovy Rock'n'roll Party

23. 10. 2008  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Francouzské překvapující duo (kytara+bici) The Inspector Cluzo zahraje unikátní koncert 12.11. v Rock Café společně s pražskou legendou Jolly Joker And The Plastic Beatles Of The Universe, která představí publiku svůj nový, našlápnutý program.
The Inspector Cluzo
Kouzelný groove, originální nálada a ostrý smysl pro divoký rytmus dělají z kapely The Inspector Cluzo nejfunkovější rockové duo na světě… anebo naopak? Angelo Moore a Norwood Fisher, zpěvák a basák kapely Fishbone, tohle vše pochopili a pustili se do příprav prvního alba, které produkoval Stephane Kraemer (Yann “Amelie z Montartre” Tiersen, Jack The Ripper, Watcha, Pleymo...) a které vyšlo v září 2008.

Nejpřekvapující věc na kapele The Inspector Cluzo je to, že jsou to jenom dva kluci, ale dělají stejně tolik hluku, jako velký orchestr: je to unikatní mix vysokonapěťového rock’n’rollu s čerstvým funkovým groovem.

Při letošní (a první) mezinárodní šňůře si kapela zahrála s významnýma kapelama jako jsou například Suicidal Tendencies, Fishbone a Infectious Grooves. Šňůra, která vede napříč Francií, Anglií, Maďarskem a již zmíněnou Českou republikou, bude pokračovat v Japonsku a Austrálii, kde má také zajištěnou distribuci desky. K hitu s názvem Fuck the Bass Player byl vyroben i první videoklip kapely.

Jolly Joker and The Plastic Beatles Of The Universe
V roce 1991 vzniká band Jolly Joker and The Plastic Beatles Of The Universe. Zakládajícím členem je Petr Kumandžas, který byl do té doby členem nejvýznamnější kultovní kapely 70. a 80.let Plastic People of The Universe.

V té době omlazená formace vystupovala pod názvem Půlnoc, a koncem 80.let kapela v sestavě Petr Kumandžas (zpěv, basová kytara), Jiří Egert (solová kytara), Ivan Pelíšek (bicí) vystupovala pod názvem Egypt a natočila demo -psychedelický vinyl se stejnojmenným názvem. Následně vzniklá kapela Jolly Joker and The Plastic Beatles of Universe raketovým startem slaví úspěchy nejen doma, ale i v západní Evropě.

První debutové album Heavy Funky Boxing´Roll (1992) ve svém stylu revoluční deska, ovlivnila generaci nově vznikající hudební scény po pádu komunistického režimu. Od roku 1992 se stává stálicí na klubové scéně i scéně festivalové.

V roce 1995 vydává CD Pro-Tlak s více hardcorovou podobou oproti první desce H.F.B.R. V období od roku 1998 až do roku 2003 kapela koncertuje, nicméně řeší se různé personální změny. Návrat do Undergroundu, kde pracuje na konceptu nové desky Welcome To Da Eastblock.

V roce 2008 nastoupil do kapely na bicí Marvin (ex V.T.Marvin), a kapela nahrála novou desku s prestřejším zvukem a zároveň širším hudebním spektrem, která vyjde v prosinci. Nový program kapely představuje opravdu signifikantní hudební krok kupředu, který určitě potěší starší fanoušky i nové publikum.

Dodal: Mourad Litim, Yopla.net
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

GROOVY ROCK'N'ROLL PARTY

Středa 12. 11. 2008
Vstup: 120/160 Kč
Vystupují:
The Inspector Cluzo (FR), Jolly Joker and The Plastic Beatles Of The Universe
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika