Americký nu-metal v Praze

Americký nu-metal v Praze

24. 10. 2008  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Populární americké kapely P.O.D. a Filter se na počátku příštího roku chystají na naši stranu Atlantiku. V rámci 31 zastávek plánovaného turné se několikrát zastaví jak na britských ostrovech, tak na pevnině, včetně pražské Malé sportovní haly.
Ta se pod náporem nabroušených elektrických kytar rozduní 22. ledna 2009. P.O.D. se v Evropě objeví poprvé po pěti letech a Filter jistě zopakují svůj nedávný úspěch z německých festivalů Rock im Park a Rock am Ring.

P.O.D. mají na svém kontě přes sedm milionů prodaných alb, včetně trojnásobně platinové desky Satellite s hity jako “Youth of a Nation,” “Alive” či “Boom.” Nyní se právě chystají zabojovat znovu o své přední místo na rockové scéně posíleni návratem původního kytaristy Marcose Curiela.

Jejich nově nalezená síla je znatelná z čerstvé dlouhohrající nahrávky When Angels and Serpents Dance, vrcholící monumentálním chorálem v písni “End of the World” a dravým songem “God Forbid.” Nejkontroverznějším kusem je pak politicky laděná balada “Tell me Why,” v níž se zpěvák Sonny ptá “Proč musíme proti sobě bojovat, proč musíme zabíjet pro to, co považujeme za správné?”

Nová deska natočená pod produkční taktovkou Jaye Baumgardnera dává prostor také mnohým hostům, například legendárnímu punkáčovi Mike Muirovi ze Suicidal Tendencies, sestrám Marleyovým, které vnáší na desku duch tradičního reggae a Page Hamiltonovi z kapely Helmet, jehož P.O.D. nechávají řádit v tracku “God Forbid.”

Skupina Filter se letos vrátila na scénu po pětileté odmlce, a to s brilantním emocemi nabitým albem Anthems for the Damned. Zpěvák a tvůrčí duše tohoto projektu Richard Patrick nahrávku označuje jako ostrý odsudek civilizace, kde vše včetně něj směřuje k zániku. Filter dosáhli velké popularity kolem přelomu staletí s alby jako Short Bus, Title of Record nebo The Amalgamut. Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako “Hey Man, Nice Shot”, “Take A Picture” a “Where Do We Go From Here?”

Na letošní desce najdeme mimo jiné i kytaristu a skladatele Johna 5 (Marilyn Manson), legendárního bubeníka Joshe Freese a kytaristu Wese Borlanda (Limp Bizkit). Filter strávili většinu tohoto roku na turné po Spojených Státech a zastavili se mimo jiné i na akci pro americké jednotky v Kuvajtu Operation MySpace.

V lednu a únoru se však obě formace vydají na starý kontinent a mezi několika zastávkami v Rakousku a Německu je uvítáme i v Čechách. Vstupenky do Malé sportovní haly na 22. ledna jsou již v obvyklých předprodejích.

Vstupenky na koncert jsou v prodeji od 13.10.2008 v sítích Ticketpro a Ticketportal za 690,- Kč + poplatky.

www.payableondeath.com
www.officialfiter.com

Dodal: Michal Rejzek, D smack U Promotion
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

Koncert: P.O.D. + FILTER

Čtvrtek 22. 1. 2009
Vstup: Předprodej 690 Kč
Vystupují:
P.O.D. a Filter
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika