Zoomujeme na Funk D´Voida

Zoomujeme na Funk D´Voida

05. 11. 2008  |  Autor: redakce  |  Komentáře (3)
Těžko byste hledali někoho s tak nadčasovým hudebním citem, jako má právě Funk D´Void, který bude hostem dalšího pátečního vydání Human Traffix, rezidentní noci dje Loutky.
Jeho remixérské umění je obzvlášť vyhlášené: New Order, Kraftwerk, Underworld, Laurent Garnier i Kevin Saunderson, ti všichni požádali Funk D’ Voida, aby se na jejich hudbu podíval svýma prozíravýma očima. FDV se v poslední době věnuje spíše deephousovým polohám než klasické techno produkci, jeho vystoupení se nesou v podobném duchu, ale vymezit přesné hranice mezi starým a novým Voidem nepůjde. A vlastně taky proč? Osobitý přístup k věci zůstává. Pokud i vy chcete slyšet jednu z vůdčích osobností elektronické scény, máte jedinečnou možnost 7.11. v Roxy. Z hostů pak vystoupí Lucas Hulan a Cubik, pokud stíháte do 23h, máte to levnější.

Funk D’Void

Pokud jste odborníci na dávnou diskografii pionýra black music George Clintona, možná si vzpomenete na postavu nudného sira Nose D'Voidoffunka, kterého hrdinný George nakonec porazil a přesvědčil ho o tom, že funk má šťávu a že nic nerozhýbe jeho zvetšelé hýždě lépe než právě tato hudba.

Funk D´Void

Není žádná náhoda, že Lars Sandberg si přetvořil jméno sira Nose k obrazu svému, Larsovi totiž funk koluje v krvi. Žádaný DJ a uznávaný producent má na svém kontě zatím tři dlouhohrající alba, bezpočet hitových singlů a remixů a mimoto také skládá více jazzovou hudbu se svou kapelou Chaser.

Koncem minulého století se Lars odstěhoval do Barcelony, kde našel novou inspiraci. “To rozhodnutí přišlo náhle, ale nikdy jsem toho nelitoval,” vysvětluje Lars. “Všechno je tu k sežrání. Podnebí, pláže, palmy, bary, kluby, architektura, holky v plavkách, festival Sónar, vyklidněná atmosféra, levné bydlení, stovky parků…”

Další věcí, která se Larsovi na slunné Katalánii líbí, jsou zřejmě i night cluby. “Sám jsem si málem jeden založil,” říká Funk D’Void, „ale španělská mafie se nějak nechtěla spokojit se skromným podílem, tak jsem to radši pustil z hlavy.“

Gentlemani v Barceloně tak možná přišli o jeden noční podnik plný přítulných děvčat, o to více však získávají klubeři po celém světě. Funk D'Void se tak může plně soustředit na kariéru deejaye, který své publikum nikdy nezklame. Hraje už od roku 1986 (v rodném Skotsku byl dvakrát finalistou soutěže DMC) a stále je z jeho výkonů zřejmé, že radost bavit davy ho nijak neopouští.

V poslední době Lars hodně spolupracoval s producenty, jakými jsou třeba Alexander Kowalski, Phil Kieran a Ken Ishii, a ve svých nahrávkách se soustředil na více odpichový drsnější klubový sound, který se odráží jak na jeho novém LP “Second Skin,” tak v jeho současných klubových setech. Ostatně, sami můžete nejnovější sound sira Funk D’Voida posoudit v klubu Roxy, kde vystoupí 7. listopadu v rámci noci Human Traffix.

Dodal: Petr Tajčman, Roxy Promotion
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

HUMAN TRAFFIX

Pátek 7. 11. 2008
Vstup: 200/250 Kč
Vystupují:
DJs: Funk D Void, Loutka, Lucas Hulan, Cubik, Phil Cooper a Efendy
Další informace
3 KOMENTÁŘE
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:

09. 11. 2008 | 19:15:12
+0 | -0

SIC!

Souhlas,baleárská pohodička měla svůj vrchol tak v roce '01,Funk D'Void je sice respektovaný za 4 roky staré "Volume freak" a pak zejména jeho Magnum opus "Technoir",ovšem něco pilovat ve studiu není totéž jako hrát "živě" z Appletonu!Zcela chudokrevné vystoupení,ze kterého si absolutně nepamatuju byť jen jednu výraznější věc.Člověk s tak dobrým vkusem a rezignuje na to,vytvořit nějakou vzrušující atmosféru,pravý opak Dj Sashy,který nenudí ani po téměř 5 hodinách(Viz letos v Pešti).Jinak,proč nevystoupil Funk D'Void na "Central Balkan" v již slavném Břeclavsku,když jeho stan větřík nerozfoukal?
clubber
08. 11. 2008 | 19:14:10
+0 | -0

hruza

teda ty sracky co v roxy hral byly fakt hrozny.. nudny, depresivni set bez energie, hruza

05. 11. 2008 | 13:44:04
+0 | -0
Jméno, na který by se určitě jít mělo :)
NOVÉ SOUTĚŽE
MALL GRAB, Roxy
2 x 1 vstup
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika