Hip Hop Allstars FX Bounce

Hip Hop Allstars FX Bounce

11. 11. 2008  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Ještě za sebou nemáme ani Hip Hop Allstars Live a už začíná pomalu ťukat na dveře další díl vaší oblíbené ságy, jenž tentokrát dostává podtitul FX Bounce a proběhne první prosincový čtvrtek (4.12.) v klubu Radost FX i za účasti newyorských pionýrů Jungle Brothers.
Když letos hudební stanice VH1 sestavovala žebříček "100 nejpamátnějších hiphopových skladeb všech dob", jejich "What U Waitin 4" v něm nechybělo. I tato skutečnost značí, že se o dvojici Afrika Baby Bam & Mike Gee (DJ Sammy B od nich odešel již dříve) pořád dostatečně ví. Ono taky proč by ne, když si je vzal svého času Afrikaa Bambaataa pod křídla svého "sdružení" Native Tongues, z něhož vyletěly také uznávané veličiny formátu A Tribe Called Quest, De La Soul, Queen Latifah nebo Black Sheep. K jejich velké premiéře došlo přesně před dvaceti lety a mohla za to nahrávka "Straight Out The Jungle".

Hned po dvanácti měsících si poté vynutili pozornost znovu nosičem "Done By The Force Of Nature", jehož skladbu "Black Woman" o pět let později připomněl Method Man, jenž užil stejný motiv ve svém velkém hitu "All I Need". Je potřeba dodávat, že když v roce 1989 debutovali De La Soul deskou "3 Feet High And Rising", Jungle Brothers byli u toho a spolu s Q-Tipem jím "píchli" se všem dobře známou známou "Buddy"?V první etapě své kariéry si Jungle Brothers ujížděli na jazzu a hodně experimentovali. Ač se jim nikdy pořádně nepodařilo prosadit do mainstreamu, svou základnu si vybudovali i mimo vlastní subžánr.

Spolupracovali například s tanečním producentem Toddem Terrym a v jejich spojitosti se začala objevovat i škatulka "hip-house." Jejich CD "V.I.P." z přelomu milénia je nejen díky letnímu a bezstarostnému singlu zachytilo zase o kus dál. Poslední řadovka "All That We Do" je šest let stará, nicméně v roce ´05 byla jejich tvorba řádně připomenuta dvojalbem "This Is...", na němž se kromě rarity nalézaly i remixy od několika jmen včetně Stereo MCs.

Dodal: Aleš Mikulecký, 360 Production
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

HIP HOP ALLSTARS FX BOUNCE!

Čtvrtek 4. 12. 2008
Vystupují:
Jungle Brothers (USA), DJ Jorgos, DJ Kwé, DJ Rawal
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
MALL GRAB, Roxy
2 x 1 vstup
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika