Zoomujeme na Richarda Duranda

Zoomujeme na Richarda Duranda

16. 12. 2008  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Richard Durand z Nizozemska - jak už země jeho původu napovídá, nepůjde o uplakaný přeslazený trance, ale o tvrdý a energický progressive techtrance. DJ a producent balancující na rozmezí house, techna a trance má na svém kontě například remixy pro Tiesta, Fragmu a další.
Richard Durand je na současné taneční scéně doslova fenomén. Je totiž jen málo jmen, která by se během relativně krátké doby dostala tak rychle na vrchol, jako právě Richard. Nicméně to, co dělá z tohoto nizozemského „hitmakera“ skutečnou osobnost, nejsou jen jeho DJské schopnosti, ale především obrovský talent a cit pro produkci.

Pokud totiž máme mluvit o Richardu Durandovi, musíme ho v první řadě představit jako producenta. I on sám totiž ve své kariéře preferuje práci ve studiu více, než hraní – které ale samozřejmě představuje pozdější „zúročení“ jeho producentského snažení.

Během deseti uplynulých let, kdy se Richard aktivně věnuje produkci, vyšlo více než třicet desek, ze kterých je stejně, jako z jeho setů, patrný jeho charakteristický a poměrně specifický sound – tvrdý, energický, balancující na hranici progressivu, tranceu a techna.

Pojďme se ale blíže podívat na zlomové okamžiky v Richardově kariéře, které jsou, jak už jsme zmínili výše, založené na vydání zásadních vlastních tracků a také remixů pro skutečně zajímavá jména hudebního světa.

Důležitou postavou, která se „prolíná“ prací Richarda Duranda, je DJ Tiesto. Je to totiž právě on, kterého práce Duranda tak zaujala, že neváhal a „svěřil“ mu několik svých tracků k remixům.  Celou spolupráci odstartoval Richardův remix legendárního hitu Tiesta - skladby Lethal Industry. Zajímavé ovšem je, že Richardův záměr s tímto remixem byl poměrně skromný – zrealizoval ho čistě pro své sety, aniž by ho plánoval vydat. Ale Richardova verze Lethal Industry se samozřejmě rychle dostala ke svému původnímu autorovi – Tiestovi. A ten okamžitě souhlasil s vydáním, a co víc, nabídl Richardovi k remixům další své tracky – Flight 643 a Break My Fall.

Největší Richardův producentský úspěch ale zaznamenala jeho vlastní tvorba. V roce 2005 totiž vychází jeden z jeho zásadních klubových hitů, Make Me Scream, který následovaly další vynikající desky - Sunhump 2006, Slipping Away, Inside My Brain, Any Time, For the Believers 2.0, Sweep and Repeat, Submerge… Netrvalo dlouho a Richardovu produkce se dostala do širšího povědomí mnoha dalších DJů a producentů – jeho tracky si oblíbili kromě Tiesta také Armin van Buuren, Sander van Doorn, nebo Judge Jules.

To, co Richarda odlišuje od mnoha dalších producentů, je velká řada remixů, které vytváří – stejně jako u Lethal Industry – čistě pro své sety. Stejně tomu bylo i u remaků hitů skupin Prodigy (Smack My Bitch Up) a Chemical Brothers (Hey Boy, Hey Girl). Durand také spolupracuje se zpěvačkou Skin, známou z formace Skunk Anansie.

I když produkce je u Richarda skutečně dominantní částí jeho kariéry, nesmíme opomenout také jeho talent, coby DJe. Excelentní hra na tři gramofony, energický styl mixu, komunikace s publikem, ale především, vystoupení po celém světě – na akcích, jako jsou Dance Valley, Planet Love, Revolution, Airport Jam, nebo letní rezidentura v klubu Eden na Ibize – hovoří za vše.

Dodal: Dalin Vajčner,Citadela Promotion
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

CITADELA

Pátek 23. 1. 2009
Vstup: Předprodej 449, na místě 549 Kč
Vystupují:
Sebastien Leger, Karrote, Richard Durand, Johan Gielen, Michal Poliak, Orbith, Click Joe, Toky vs. Boss, Breeth, Mayla, Grinning, Luho a cara
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika