EMIKA

Datum: Pátek 7. 6. 2013 - 20:30
Místo: Praha - Praha - MeetFactory
Styl: acoustic, dubstep, electronic music, pop
Cena: 290 - 450 Kč
Popis: Britská zpěvačka a producentka českého původu Ema Jolly vydává v květnu 2013 svojí druhou, dlouho očekávanou desku. Zároveň se 7. června vrací do MeetFactory, kde v únoru loňského roku odehrála nezapomenutelný koncert.

Její hudba je temná, plná překvapivých zvratů a rozkomíhaných rytmů. Emika pochází z Británie, místní fanoušky však možná polechtá vědomí, že má český původ. Poté, co vystudovala hru na klavír a kompozici, se začala rozhlížet ve světě současné hudby. V Bristolu, kde prožila pubertu, plynule zapadla do dubstepové komunity – a nyní se hlásí k jejímu odkazu.

Emika v současnoti žije v Berlíně, kde také začala sama tvořit hudbu. Díky své práci pro hudební softwarovou značku Native Instruments se dostala ke kontaktu s místní scénou a DJs; záhy se ale vrhla také na plnohodnotnou vlastní tvorbu, která je charakteristická vrstvením různorodých zvuků a oživena jejím naléhavým vokálem. Emika je bezesporu jednou z nejvýraznějších elektronických producentek současnosti – také proto, že se neostýchá zabrousit do neznámého prostoru mimo žánry a konvence.
Web: www.emika.co.uk
EMIKA
Emika (GB)

MeetFactory

Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika