Madeline Tasquin zazpívá v Praze

Madeline Tasquin zazpívá v Praze

10. 02. 2014  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Folková písničkářka s kanadskými a kalifornskými kořeny zavítá poprvé do Prahy v rámci svého evropského turné. V Chapeau rouge naladí svou tvorbou plnou melodických prvků a pohádkově něžné nálady, která z její tvorby přímo vyzařuje.
Madeline Tasquin Streicek je indie písničkářka s citem pro harmonii a melodii. Narodila se do hudební rodiny - její matka je zasloužilá operní pěvkyně, otec milovník country. V její tvorbě se objevují jak prvky country, tak i jazz zabarvený folkem, nezvyklý soul anebo popové éterické balady.
 

Klavír ji zaujal již v útlém věku, hrát na něj začala hned poté, co dosáhla na pedály.  Později, když začala cestovat se svou tvorbou po celém světě, se ale vzdala klavíru pro malý cestovní nástroj – ukulele.

Jak sama říká: "(...) vyměnila jsem klavír za ukulele, protože s ukulele je cestování mnohem jednodušší." V pubertě začala její posedlost vážnou hudbou, zejména ke skladatelům Rachmaninovi, Čajkovskému a Chopinovi, které miluje dodnes.

Madelinina první návštěva Evropy proběhla v létě 2013, kdy naštívila Francii, Německo, Česko, Švýcarsko a Belgii. Ačkoliv představovala v Evropě svou tvorbu poprvé, evropské publikum si Madeline oblíbilo a když dostala pozvánku zpět na evropská podia, přijala ji s obrovským potěšením…

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/1400307073555757/

Dodal: Jarka Beranová, Chapeau Rouge
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

koncert: MADELINE TASQUIN

Sobota 15. 2. 2014
Vystupují:
Madeline Tasquin (can)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika