Umělci znovu promění interiéry klubu Roxy

Umělci znovu promění interiéry klubu Roxy

16. 10. 2015  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Jaké nové a nečekané možnosti využití odhalí protory klubu ROXY? Už popáté promění klub instalace několika umělců, kteří překračují svými koncepty práh dekorace a oživují interiéry klubu. Vernisáž bude tentokrát probíhat v rámci openingu narozeninových oslav BE23.
Projekt Roxy Visuals dlouhodobě sleduje limity uměleckých děl v komplikovaných prostorách hudebního klubu. Klubové prostředí spolu se specifickou atmosférou přirozeně vytyčuje hranice, se kterými není snadné se vyrovnat, natož je úspěšně překonat. To, co je v čistém a víceméně inertním prostoru galerie definováno jako vizuální umění, nemusí obstát ve vizuálně a emocionálně vypjatém prostředí, jenž z podstaty svého účelu, často konzumuje umění v dekorativní rovině.

Roxy Visuals - Martin Dandár

Každá instalace obhajuje jedinečnost umělecké intervence a stává se laboratoří zkoumající horizont výjimečnosti. Vyzýváme umělce k radikálním formálním, obsahovým a instalačním řešením, která si zachovají svébytnost, nezávislost a osobitost a překročí pomyslný práh dekorace.

Spolu s vernisáží bude probíhat zahájení festivalu BE23, kdy se na hlavní stage představí novozélandský glitch-hopový producent Opiuo. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

Umělci: Veronika Neumanová, Mark Divo, Petr Motyčka, Dan Trantina, Aleš Novák, Klára Ottová, Martin Dandár, Gabriela Mutušková, Štěpán Kuczman, Štěpán Svoboda

Kurátoři: Adam Stanko, Helena Sequens

FB event: https://www.facebook.com/events/1501886516801618/

Dodal: Daniel Bacho, Roxy
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

WARM UP BE23

Pátek 16. 10. 2015
Vstup: 100 Kč
Vystupují:
Loutka, Dan Cooley, Arco
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika