Scooter v listopadu oslaví své 25 narozeniny ve Forum Karlín

Scooter v listopadu oslaví své 25 narozeniny ve Forum Karlín

18. 10. 2018  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Jedna z nejúspěšnějších evropských kapel elektronické scény, německá raveová skupina Scooter, vystoupí 12. listopadu ve Foru Karlín.  Scooter slaví 25 let na scéně velkolepým evropským turné, v jehož rámci zamíří nyní do Prahy a na jaře příštího roku také do Ostravy.
Kapela Scooter se zapsala do povědomí svých fanoušků hity: Hyper Hyper, Fire!, How Much is the Fish?, Ramp! (The Logical Song), Nessaja, Maria (I Like It Loud). Charismatickým zpěvákem, leaderem a vynikajícím showmanem skupiny je H. P. Baxxter, vlastním jménem Hans Peter Geerdes. Dalšími členy jsou klávesisté Michael Simon a Phil Speiser.
 

O tom, že je kapela Scooter jednou z nejpopulárnějších skupin Evropy svědčí 24 hitů v top ten po celé Evropě, 31 miliónu prodaných nosičů a na 90 zlatých a platinových desek za prodej. Tisíce koncertů po celém světě, desetitisíce fandů, neutuchající energie i propracovaná show s využitím nejmodernější techniky.  V neposlední řadě také humor a nadhled, schopnost sebeironie. Tím vším baví Scooter celý svět už čtvrtstoletí.

Scooter vznikli na základech novovlné a synthpopové kapely Celebrate the Nun, ve které se v roce 1986 v Hannoveru sešli  H.P. Baxxter a Rick J. Jordan. V roce 1989 se setkávají Hamburku s manažerem Jensem Thelem, se kterým nejdříve vytvoří remixovou skupinu Loop a posléze v roce 1993 vzniká Scooter. Dobře zprodukovaný a po všech stránkách dotažený projekt mixuje prvky happy hardcore a hard trance a staví na propracované pódiové show s řadu světelných a pyrotechnických efektů a samozřejmě na charismatu a projevu frontmana H. P. Baxxtera. Typickým se pro starší nahrávky Scooteru také stalo používání zmutovaného frekvenčně zkresleného hlasu. 

Prvním velkým hitem byl track Hyper Hyper, následovali Move Your Ass!, Friends nebo Endless Summer. V roce 1998 vznikl možná největší hit kapely How Much Is the Fish?, který se v Německu vyšplhal na 3. pozici a dosáhl prodeje 250 000 nosičů. V 21. století pak bodují skladby jako Nessaja, Ramp! (The Logical Song), Maria (I Like It Loud) nebo The Question Is What Is the Question? V sestavě kapely se v roce 2006 často střídaný post druhého klávesisty stabilizuje s příchodem Michaela Simona.  

Koncert kapely v rámci turné 100% SCOOTER - 25 YEARS WILD & WICKED proběhne ve Fóru Karlín v pátek 12. listopadu od 21 hodin, předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketmaster. https://www.ticketmaster.cz/artist/scooter-vstupenky/146373?tm_link=tm_featured_attraction_search 

“Jsem nadšený z toho, že můžeme naše pětadvacetiny oslavit také v Praze s našimi českými fanoušky” říká frontman H.P. Baxxter, a dodává s úsměvem: “Pokaždé když jsme kdekoli v Česku hráli, bylo to prostě Hyper Hyper Wicked!” 

Dodal: Markéta Zbořilová, Artcam
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

SCOOTER

Pondělí 12. 11. 2018
Vystupují:
Scooter (DE)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika