Současní teenageři často ani netuší, že něco jako vinyl existuje. Přesvědčil jsem se o tom při jednom svém nedávném vystoupení, které jsem výjimečně odehrál právě jenom z vinylových desek," pochlubil se Tong jinak běžně šmrdlající z Final Scratche nebo CD playerů svými zkušenostmi. "Koukali na mě, jako bych zrovna přiletěl z Marsu a někteří se mě dokonce ptali, co že to používám za divné kotouče. Jestli tohle není jasný důkaz toho, že je vinyl po smrti, tak už nevím.

Že v domácnostech za La Manchem slouží desky často už jenom jako podložka pod rozviklanou skříň nedávno potvrdila i Britského asociace fonografického průmyslu BPI, která ale narozdíl od ostřílené DJské superstar nad starým dobrým vinylem ještě hůl úplně nezlomila.
"Je pravda, že čísla prodejů desek nejsou příliš povzbudivá a že se rok od roku prodává stále méně vinylů, přesto se je ale některým labelům stále vyplatí lisovat," tvrdí BPI. "Určitá skupina DJů a sběratelé fajnšmekři si je ještě stále kupují a nedají na tento formát dopustit."
Zatímco vinyly a věřte nebo nevěřte i cédéčka (prodeje stříbrných disků byly loni v UK o dvacet procent nižší než v roce 2004) mají na Ostrovech zřejmě to nejlepší za sebou, majitelé portálů s digitálním downloadem se tam můžou těšit na milionářský důchod. Jak totiž ještě BPI prozradila, posílil loni v Británii trh s mptrojkami o neskutečných 350 procent.