Let It Roll Winter 2013 už tento pátek

Let It Roll Winter 2013 už tento pátek

12. 02. 2013  |  Autor: redakce  |  Komentáře (161)
Festival Let It Roll se řítí nezadržitelnou rychlostí, již tento pátek 15.2. obsadí Výstaviště Expo v Praze Holešovicích. Stejně jako minulý rok můžete očekávat 3 stage s více než 30 djs, v čele se Sub Focus nebo Matrix & Futurebound.
Výstaviště Expo se podruhé stane dějištěm největšího bass music svátku, jelikož v pátek 15.2. se ve 20:00 otevřou brány festivalu Let It Roll Winter 2013. Na Let It Rollu se představí více než 20 zahraničních intepretů, kteří budou rozmístěni na třech oddělených stagích. Hlavní stage bude hrát pod taktovkou anglického labelu Viper Recordings, kde se jako hlavní hvězda představí Sub Focus v doprovodu Viper DJs v čele s majiteli značky Matrix & Futurebound. Na druhé stagi se podílí nějvětší světový drum&bass server – Drum&Bass Arena. Tento prostor je vyhrazen hlavně pro fanoušky temnějších a tvrdších odnoží drum&bassu a zde zahrají např. Break, Prolix & MC Coppa nebo talentovaný Mefjus. Pomalejší tempo si návštěvníci užijí ve třetí hale na GetDarker stagi, kde se představí zástupci dubstepu a electro, v čele s Emalkay a Icicle.
 

Na hlavní stagi čekejte dekorace ve Viper Recordings stylu a hlavně jedno z nejlepšího ozvučení na světe – Funktion-One. Na druhé a třetí stagi bude hrát neméně kvalitní zvuk L-Acoustics. Vůbec poprvé se z Let It Rollu bude vysílat živý přenos, který poběží na D&B TV a GetDarker TV.
 

Vstupenky na Let It Roll Winter 2013 jsou stále k dispozici na Ticketportal.cz za cenu 660 Kč i s poplatky, VIP vstupenky za 990 Kč včetně poplatků. V kamenných obchodech Growshop a Maximum Underground je pořídíte bez poplatku, tedy za 600 Kč. Pro vstupenky si ale také můžete zajít přímo do pražské kanceláře Let It Roll, kde můžete rovnou s organizátory prohodit pár slov.

Kompletní informace o festivalu najdete na www.letitroll.cz

Kromě skvělé hudby totiž bude k mání samozřejmě i dobré pití. A k připomenutí horkých letních dnů může posloužit například oblíbený koktejl Cuba Libre z kuchyně mistra drinků Havana Club, který nechybí nikde, kde to žije.

Let It Roll Winter 2013 opět nabídne velkou dávku kvalitního drum&bassu a dubstepu. Vystoupí opravdové DJské hvězdy, které můžete znát z těch největších zahraničních festivalů.

Hlavní stage ve velké hale Křižíkových pavilonů se spojila s uznávaným anglickým labelem Viper Recordings. Představí se na ní majitelé labelu Matrix & Futurebound, dále ShockOne, Smooth, Inside Info, nováčci Six Blade, dříve známí jako Mattix & Futile a svým hlasem celou show podpoří MC Felon. Jako speciální host vystoupí na Viper Recordings stagi Sub Focus, který v současnosti patří k nejžádanějším světovým jménům elektronické hudby.

Druhá, tvrdší a temnější, stage ponese logo nějvětšího drum&bassového serveru na světě, kterým je Drumandbass Arena. Své DJ umění a aktuální tracky zde předvedou nekompromisní Break, Prolix & MC Coppa, Mefjus, Gancher & Ruin, Disaszt a český Forbidden Society.

Třetí halu rozduní pomalejší tempo dubstepu a electra, vše pod hlavičkou anglického dubstepového serveru GetDarker. Značku GetDarker bude reprezentovat samozřejmě její zakladatel Darkside a jeho hosti jsou neméně zvučná jména světového dubstepu - Emalkay, Icicle a Koven.

Přijďte si vychutnat parádní festivalovou atmosféru, pročísnout šeď všedních dní a skvěle se pobavit! Pokud patříte mezi fanoušky drum&bassu, litovat rozhodně nebudete!

www.havanaclub.cz

CUBA LIBRE

Podívejme se nyní podrobněji na různé možnosti přípravy Cuba Libre z pohledu současné mixologie a s použitím rumu Havana Club!

Základní receptura:
5 cl rumu Havana Club Añejo Especial nebo Reserva
⅛ ks limety
12 cl Coca-Cola
 
havana LEt it Roll


Výrobní postup (standardní a rychlý): Do tumbleru (sklenky bez nožky) vložit kostky ledu až po okraj. Přidat rum a po skle Coca-Colu. Na okraj sklenky zavěsit segment limety, který lze stisknout nad nápoje a vložit dovnitř.

Výrobní postup (prémiový): V tumbleru nejdříve vymačkat drtítkem (muddlerem) polovinu limety. Přidat rum a kostky ledu, doplnit po skle Coca-Colou, promíchat. (Vymačkání limety způsobí, že hořké látky obsažené v její kůře, vyrovnají sladkost Coca-Coly.)

Havana bottles

Výrobní postup (italský): V šejkru protřepat rum s limetovou šťávuu, nalít přes sítko do tumbleru naplněného čerstvými kostkami ledu, přidat po skle Coca-Colu. Základ nápoje a cola by se neměly samy promíchat, nýbrž vytvořit oddělené vrstvy, jež si host sám promíchá.

Povšimněte si posunu v požadavcích na kvalitu rumu. Receptura doporučuje zrající rumy Havana Club. Pro Cuba Libre Havana Club Añejo Especial nebo Havana Club Añejo Reserva, pro variantu označovanou Havana Cubata rum Havana Club Añejo 7 Años. Tím samozřejmě nejsou v žádném případě dotčena práva každého, kdo si přeje Cuba Libre s dalších variant značky!

Dodal: Martin Borovička
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

LET IT ROLL WINTER

Pátek 15. 2. 2013
Vstup: 660 Kč
Vystupují:
Sub Focus, Matrix & Futurebound, ShockOne, Smooth, Inside Info, Six Blade, Mattix & Futile, MC Felon, Break, Prolix & MC Coppa, Mefjus, Gancher & Ruin, Disaszt, Forbidden Society, Darkside, Emalkay, Icicle, Koven a další
Další informace
161 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
Dr James Eric
14. 07. 2024 | 03:43:21
+0 | -0

Do you need Finance

Do you need Finance? Are you looking for Finance? Are you looking for finance to enlarge your business? We help individuals and companies to obtain finance for business expanding and to setup a new business ranging any amount. Get finance at affordable interest rate of 3%, Do you need this finance for business and to clear your bills? Then send us an email now for more information contact us now via (financialserviceoffer876@gmail.com) whats-App 918929509036 Dr James Eric Finance Pvt Ltd Thanks

Justice Minister
09. 07. 2024 | 12:43:04
+0 | -0
CONSULT OPTIMISTIC HACKER GAIUS A QUALIFIED CRYPTO CONSULTANT TO RECOVER ALL YOUR LOST FUND

Have you ever experienced theft of cryptocurrency? Has someone taken your hard-earned Bitcoin through scams or hacking? Be at ease!
Professional cryptocurrency recovery agent OPTIMISTIC HACKER GAIUS can help you get your stolen bitcoin back and take back what is rightfully yours. Contact him right now, and you'll thank me for it later.

Email address.... (optimistichackergaius @ seznam.cz)

WhatsApp: 44 7,,7..3..5,,2,,8,,0,,4,,7,,3

click on this link to reach then on telegram

http://t.me/optimistichackergaius

paul becker
08. 07. 2024 | 10:56:47
+0 | -0
If you are not familiar with cryptocurrency trading, I strongly advise you to either stay away from it completely or invest very cautiously. I was forced to invest a significant amount of my life savings on a forex platform to increase my profits, but I ultimately lost roughly 95,000 USD to this investment scam. I was not allowed to take my money out after I had invested and made a profit. I sent a letter to customer service, but it was ineffective, so I realized I had been duped. I was fortunate enough to come across a genuine deal retrieval WEB WIZARD after much looking for ways to acquire assistance. I decided to give it a shot and explained my condition to them. they gave me their word that they would help me get my money back. Honestly, they performed a fantastic job, and my money was recovered in my wallet in less than 24 hours without any upfront payment. I appreciate having encountered WEB WIZARD with such exceptional abilities, it\'s truly remarkable.
TELEGRAM: +1 (954) 4514332
WHATSAPP: +1(580) 2801390
EMAIL: bestwebwizardrecovery@consultant.com
OR: info@bestwebwizrecovery.com
WEBSITE: https://bestwebwizrecovery.com/

Rocky Hepfner
01. 07. 2024 | 04:55:51
+0 | -0
At Facebook, I connected with a crypto investment group called Capitalix fx. Every year the group manager would select their top 30 most active investors getting well engaged in the trading activities in the group and reward them accordingly through a variety of trading packages including a multi-investors package where you can invest together with a certain group to unlock a 500% profit return. Selected Investors would quickly top up their portfolio balance and alert the VPs of their group who will in turn confirm their buy-in, then we’re supposed to await the trading period of 2weeks before receiving our returns. Last year, I was among the 30 selected investors even though I was still in my first 6 months, I was quite surprised but I then It felt like an opportunity to amass more profits from the company, so I quickly gathered as much funds as I could and deposited into my account as per the companies terms and conditions. One week in and the company website shut down, i tried speaking with the group admin but she wouldn’t respond to any of my messages and she went on to remove me when i threatened to report her account. I resorted to hiring a hacking recovery company in a last ditch attempt to save my family, I had lost everything and we were now feeding from hand to mouth. As luck would have it, I came to know about a reputable and trustworthy recovery company SWIFT RECOVERY FIRM through a twitter post which quickly prompted me to get in touch with the team using one of their contacts info that I had copied from the post Email: swiftrecoveryservice006 @gmail.com It didn’t take long before their team responded to me and they accepted to take on my case after reviewing everything, within 48 hours the team anonymously extracted back my funds from the scammers back into my wallet, they’re my knight in shining armor and I strongly recommend them to everyone else out there. You can also reach them on WhatsApp on 1 786 684 0501 Or Telegram @SWIFT_HACKING Website https://swiftspyassetsrecovery.com


Paul Astorga
28. 06. 2024 | 05:48:04
+0 | -0
Recovery companies/firm has played a crucial role in curtailing financial thefts by providing services to underserved populations who were unjustly exploited or targeted from their previous finance practices and investments, However, there will always be bad eggs in the groups like the first 2 firms I contacted before SWIFT ASSETS RECOVERY FIRM arrived and saved the day. SWIFT ASSETS RECOVERY FIRM and team have disrupted traditional financial services, offering innovative solutions that challenge established financial institutions and banking related frauds setting the standards for true excellence in this field. Unfortunately The knowledge and experience i have gained from my painful ordeal with the fraudulent platform that nearly succeeded in taking my money came at a great cost one that I had imagined would be the ruin of me. I lost my entire life savings of almost half a million dollars to a binary trading platform introduced to me by a lady I connected with on LinkedIn, she had provided me with all sorts of documents and proofs to collaborate her testimony which I later discovered were all fakes. I blamed myself deeply for trusting her words and being a novice in the industry, i fell for her game of numbers, I believed I actually had a real balance of huge profits and before I realized what was happening I had already invested everything I had saved up with them. I couldn’t bear the loss so I set out looking for help, it wasn’t an easy decision picking the right company to consult as I came across many different recovery agents/companies but in the end, it was worth the risk. I decided to go with SWIFT ASSETS RECOVERY Team on my third attempt through one of their contact channels on WhatsApp 1 (786) 684-0501 and I explained my plight to the team, well to round up my story, the team recovered my funds from the scam company in 72 hours of serious efforts unlike the previous recovery companies. Also the team is active on email SWIFTRECOVERYSERVICE006@ GMAIL.COM Or Telegram @SWIFT_HACKING Website https://swiftspyassetsrecovery.com


Thomas Philips
10. 05. 2024 | 03:21:58
+0 | -0

BTC RECOVERY EXPERT


Beware the pitfalls of the crypto world, for I fell victim to a crafty scam. But just when I thought all hope was lost, Recovery Nerds emerged as a beacon of light. Their unmatched knowledge and unyielding determination shattered the chains that held my Bitcoin captive. Don\'t let your hard-earned wealth slip through your fingers. Call upon the expertise of Recovery Nerds and let them restore your faith in the crypto realm. Whats-App: +1 514 312 2803 Email: mailus@recoverynerds.com Website: https://recoverynerds.com/

Thomas Philips
10. 05. 2024 | 01:50:32
+0 | -0

BTC RECOVERY EXPERT


Beware the pitfalls of the crypto world, for I fell victim to a crafty scam. But just when I thought all hope was lost, Recovery Nerds emerged as a beacon of light. Their unmatched knowledge and unyielding determination shattered the chains that held my Bitcoin captive. Don\'t let your hard-earned wealth slip through your fingers. Call upon the expertise of Recovery Nerds and let them restore your faith in the crypto realm. Whats-App: +1 (514) 312-2803 Email: mailus @ recoverynerds. com

sayoneyes (neprihlasen)
23. 02. 2024 | 06:21:09
+1 | -0
Our collection features a wide range of high-quality items, carefully designed to enhance the beauty of every room in your house. From elegant decorative pieces to practical and innovative accessories, SayOneYes has something for everyone.

POSSIBLE LOAN OFFER
06. 02. 2024 | 08:28:29
+0 | -0

Loans

Do you need finance to start up your own business or expand your business, Do you need funds to pay off your debt? We give out loans to interested individuals and companies who are seeking loans with good faith. Are you seriously in need of an urgent loan? then contact us for more information today.
Email: aabidullahaameen62@gmail.com
WhatsApp: +919233593652

Monika Schultz
17. 12. 2023 | 06:17:57
+0 | -0

CYBER WIZZARD

HOW CAN I GET A GOOD HACKER TO RECOVER MY LOST BTC/ETH/USDT/ CYBER WIZZARD IS THE BEST AND RELIABLE.

My name is MONIKA, here’s my recommendation…………….
I have been in search of a good hacker for over 2 years, Recently I was looking through some websites; then I got Cyberwizzard, he was highly recommended on the website so i decided to try him out, he was able to carry out all the task i gave him within 24 hours, He also helps with: Binary Recovery, Files Recovery, Crypto investment, Password, Bypass / Recovery Malware Removal / Criminal Record Expunge, Blank ATM Card, Social Media Hack, Remote Mobile Monitoring & Hacking, Credit Repair and Private Key Reset. he is very good and reliable you can reach out to him if you are in need of the service of a good hacker
WhasAp him on +44 7366 018 996

email him on cyberwizzard@seznam.com

VLADIMIR
10. 11. 2023 | 04:59:39
+0 | -0

Rychlá půjčka.

Rychlá půjčka: skopik.pujcka@gmail.com.

Mám kapitál, který bude sloužit k poskytování krátkodobých a dlouhodobých zvláštních půjček od 50 000 Kč do 45 000 000 Kč pro každého, kdo chce, aby byl tento úvěr vážný. Zájem ve výši 3% ročně v závislosti na půjčené částce, protože zejména nechceme porušovat zákon. Můžete splácet až 3 až 30 let v závislosti na výši úvěru. Je na vás, abyste prováděl měsíční platby. Požaduji pouze uznání certifikovaného ručně dlužného dluhu a některé části jsou také potřebné.
Email: skopik.pujcka@gmail.com.


mike ostler
02. 11. 2023 | 02:03:10
+0 | -0

Century Hackers Crypto Recovery Service are group of professional hacker\'s with all kind of ethical hacking skill\'s, Century Hackers has gone wide and broad, they are all over the web at a search of Century Hackers Crypto Recovery on your browser, you will find information on how to reach and hire their Crypto Recovery service or other related hacking issues. It was an incredibly experience with Century Hackers after being through thorns and shackle on an exchange platform were i was scammed $876,797.00, my funds got recovered back after 1 year, Century Hackers made it possible. I tried other hacker but the more i hire them the more they keep scamming me until i was direct on how to make use of search words to connect directly to Century Hackers who are ranked as the best hacker on web. Contact then via (century@cyberservices.com ) website: https://centurycyberhacker.pro/ or Telegram : @Marvels109 they help me recover all my stolen funds back am so grateful

mike ostler
02. 11. 2023 | 02:02:58
+0 | -0

RECOVER YOUR STOLEN BITCOIN


Century Hackers Crypto Recovery Service are group of professional hacker\'s with all kind of ethical hacking skill\'s, Century Hackers has gone wide and broad, they are all over the web at a search of Century Hackers Crypto Recovery on your browser, you will find information on how to reach and hire their Crypto Recovery service or other related hacking issues. It was an incredibly experience with Century Hackers after being through thorns and shackle on an exchange platform were i was scammed $876,797.00, my funds got recovered back after 1 year, Century Hackers made it possible. I tried other hacker but the more i hire them the more they keep scamming me until i was direct on how to make use of search words to connect directly to Century Hackers who are ranked as the best hacker on web. Contact then via (century@cyberservices.com ) website: https://centurycyberhacker.pro/ or Telegram : @Marvels109 they help me recover all my stolen funds back am so grateful

JAMIE
16. 10. 2023 | 07:57:19
+0 | -0

THANK ME LATER

Have you ever been duped off your funds all in the name of investment and investing in companies and getting a certain percentage in return or your bitcoin account was hacked and your funds was stolen, any which ways i am here with a way you can get your stolen funds back which is you contacting Premiumhackservices@gmail.com also Whatsapp +14106350697 and following all their instructions because this is something i did and i got my stolen funds back from scammers in the form of a company, they also offer other cyber technology services you just present it before them and you will get the solution you desire that i can assure you of.

Marcela
04. 09. 2023 | 12:06:48
+0 | -0

Rychlá půjčka: marcela.krejsova01@gmail.com. Mám kapitál, k

Rychlá půjčka: marcela.krejsova01@gmail.com.

Mám kapitál, který bude sloužit k poskytování krátkodobých a dlouhodobých zvláštních půjček od 50 000 Kč do 25 000 000 Kč pro každého, kdo chce, aby byl tento úvěr vážný. Zájem ve výši 3% ročně v závislosti na výši půjčky, protože zejména nechceme porušovat zákon. Můžete splácet až 1 až 30 závislosti na výši úvěru. I na vás provádět měsíční platby. Požaduji pouze uznání certifikovaného ručně dlužného dluhu a některé části jsou také potřebné Email: marcela.krejsova01@gmail.com Nebo WhatsApp: 420608987486.


james
30. 08. 2023 | 07:58:09
+0 | -0
STOLEN OR LOST CRYPTOCURRENCY RECOVERY.
Can lost Bitcoin be Found or Retrieved?
Generally speaking, whether 
lost bitcoin can be found or not depends on how it was lost. Considering
the quantity of missing cryptocurrency out there, people have begun 
offering services to help recover lost bitcoin. These include data 
recovery specialists, but you need a professional recovery expert like 
Mr BRUCE to help you get back your lost bitcoin.
Contact them to 
recover lost bitcoin, bitcoin cash, as well as all other forms of 
cryptocurrency. And you can be sure that no matter how long it has been 
lost, you will still get your bitcoin worth.
Contact our support team for further assistance on our website
“HTTPS://RECOVERMYLOSS.NET”
RECOVERMYLOSS000@GMAIL.COM
NO UPFRONT PAYMENT!
101 N BRAND BLVD. 
11TH FLOOR GLENDALE CA 91203


Mosi B
21. 08. 2023 | 05:26:42
+0 | -0

Hacking/Recovery

ARE YOU A VICTIM OF INVESTMENT OR NFT SCAM? DO YOU WANT TO INVESTIGATE A CHEATING SPOUSE? DO YOU DESIRE CREDIT REPAIR (ALL BUREAUS)? SCHEDULE A MEETING WITH AN ETHICAL HACKER TO GET STARTED. JACKPROWESS is a private investigator and funds recovery genius. Who specialize in cases regarding HACKING, CRYPTOCURRENCY RECOVERIES, FAKE INVESTMENT SCHEMES. They are also experts in CREDIT REPAIR and also analyze what’s impacting your score. All software tools needed to execute RECOVERIES from start to finish are available in stock.Be ALERT to FALSE reviews and testimonies on the internet, Contact JACKPROWESS & team as soon as you can via the email address below jackprowess64@gmail.com or what\'sapp +91 87989 06778 ....

darvis
03. 08. 2023 | 01:54:47
+0 | -0
Dobrý den, jsem paní Darvis Montes, obchodnice francouzského původu a bydlící ve Francii. V rámci boje proti chudobě a bankovnímu vyloučení nabízím online komerční půjčky, osobní půjčky, úvěry na financování, půjčky na nemovitosti a vše v rozmezí od 2 000 Kč do 8 000 000 Kč. Úroková sazba je 3 % z celého úvěru a podmínky nabídky úvěru jsou velmi jednoduché. Požadované půjčky jsou získány do 72 hodin od odeslání vaší žádosti. Moje nabídka je vážná, budete ji moci realizovat prostřednictvím postupu, který je právním postupem pro poskytování půjček mezi jednotlivci. Kontaktujte mě ještě dnes a dejte mi vědět, kolik peněz si chcete půjčit. Moje e-mailová adresa: darvismontes3@gmail.com

poshichal
26. 06. 2023 | 12:36:19
+0 | -0
Dobrý den, jsem soukromý věřitel a nabízím půjčku s nízkou úrokovou sazbou 3%. V ekonomii nabízím půjčky od 30 000 do 90 000 000 Kč. Podmínky mé půjčky jsou velmi jasné a srozumitelné. Můj věřitel je velmi spolehlivý a dochvilný. Pro více informací mě prosím kontaktujte na mé emailové adrese: pospichalladislav131@gmail.com

Webů
31. 07. 2014 | 09:46:25
+0 | -0
Hans: Ahoj, máš stále lístky? Koupila bych si je :) kdyžtak mail: zeidlerova.v@seznam.cz nebo tel: 723234505

Hans
30. 07. 2014 | 01:11:48
+0 | -0

Lístky

Zbyli mi tady tři lístky Chrom na celej víkend s kempem. 1500,-Kč/kus.Chcete někdo?

kuky
26. 07. 2014 | 10:09:00
+0 | -0
tak přece jen

Vstupenku jen na pátek nelze zakoupit. Vstupenku jen na sobotu lze zakoupit, jen na místě akce za cenu 1000 Kč (Kobalt) a 1200 Kč (Chrom).
Lukáš
11. 07. 2014 | 06:57:01
+0 | -0
nevíte náhodou jestli budou na míste vstupenky jen na sobotu nechapu proč nemaj na sobotu v předprodeji nechápu lukáš

kuky
25. 06. 2014 | 09:01:52
+0 | -0
proc na tenhle festacek nemaj na prodej i jednodenni vstupenky ? Aspon na sobotu je mohli udelat. Ne kazdy se muze jet na dva dny vyvalit na festak
...
04. 05. 2014 | 11:53:40
+0 | -0
pořád stejné sračky dokola a za takové prachy??? ha ha ha... neskutečné kam se ta dnb scéna dostala... doprdele... už aby se ti náctiletý probrali...

DJ Calgarry
13. 08. 2013 | 06:42:13
+0 | -0

Prague Nightmare

a neřikám nic

cube
08. 08. 2013 | 10:32:06
+0 | -0

oldskuler

souhlas... ...a s tema spindirama na poli jsi to napsal moc hezky!! ;)

Oldskuler
06. 08. 2013 | 11:39:11
+0 | -0
Fascinuje me, jak ma neustale nekdo potrebu skatulkovat parties podle toho jestli to je komerce, nebo ne. Pokud ti vadi kvalita, snaha organizatoru neco udelat lip nez parta spindir na poli, dotahnout svetovy djs, poskytnout novej hudebni zazitek atd, tak tam nelez, jed si smazit do bunkru a nevotravuj tady slusny lidi!

kaja
06. 08. 2013 | 11:01:06
+0 | -0
no jo, klasika.

super přenos
03. 08. 2013 | 12:48:57
+0 | -0
neZkutečný? To je neskutečný.

Zobrazit další komentáře   >>
SOUTĚŽTE
Havana Club a Let it Roll Winter 2013
1 x 2 vstupy na Let it Roll Winter 2013 a 0,7l lahev tříletého rumu Havana Club
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2024   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika