Taxi to the ocean na Free Mondays

Taxi to the ocean na Free Mondays

28. 04. 2006  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Energická rock&popová kapela z Holandska vystoupí v Roxy 1.5. v rámci turné po střední Evropě.
Sedmičlenné seskupení eggnoise, jejichž hudba se nedá přeslechnout, ale slovem ji popíšete jen stěží. Je-li možné na hudbu užít slovníku kartografie, pak lze hudební styly přirovnat k poledníkům a rovnoběžkám. Nejsou statickými body, nýbrž liniemi, které se nepřetržitě protínají a odvíjejí nepředvídatelnými směry. Kapela eggnoise se od svého vzniku (v roce 1994) pokouší sledovat tyto linie (její původní grungeový styl byl proťat vektory jazzu a f/p/unku) a objevovat neprobádaná území, neznámé země (hardswingu, aj.).

Momentálně hraje v sestavě: bicí, basa, ak. a el. kytara, zpěv, fender piano, housle, trumpeta, flétna, pozoun, klarinet. Tyto nástroje obsluhuje sedm lidí. Objevila se na jednom pódiu s hudebníky jako The Levellers, dEUS, Jana Koubková a Jiří Stivín. Její repertoár zahrnuje pouze vlastní tvorbu obdařenou anglickými a nyní i občasnými českými texty.

V roce 2003 vydali eggnoise debutové album What a World (Sony Music / Bonton), za které získali nominaci na cenu Akademie Populární hudby Anděl 2003.

ocean

Soutěž o předkapelu, kterou vyhlásila skupina Taxi to the ocean, Roxy a Radio 1, vyhrála skupina Eggnoise.

1.5. po, od 20:00


0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
SKREAM, Roxy
2 x 2 vstupy
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika