Akustický koncert Natacha Atlas v Akropoli

Akustický koncert Natacha Atlas v Akropoli

24. 06. 2013  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Belgická zpěvačka Natacha Atlas, známá také z ethno-trancové kapely Transglobal Underground, čím dál tím víc cítila, že její hudba potřebuje nabrat trochu jiný směr. A ve word music se velmi často stávalo, že se arabská hudba roztavila tou západní.
Sloučení arabských rytmů s těmi euroamerickými byla nejjednodušší cesta, jak přivést tyto dva světy k obě. Natacha ale dospěla k názoru, že toto není ten nejlepší způsob, proto se snažila přijít na to, jak nejlépe posluchačům přiblížit arabskou hudbu. Aby sice zněla moderně, ale aby zároveň neztratila svoji identitu.
 

Své poslední sólové album Mounqualiba vydala v roce 2010. Jako host na něm vystupoval také pianista Zoe Rahm a nahrávání proběhlo za přispění dvacetičleného tureckého komorního orchestru. Album stavělo na orchestrálním zvuku alba předchozího studiové nahrávky Ana Hina, s těžištěm v arabsky zpívaných skladbách a coververzích skladeb ze západního světa. Na albu zazněly dvě a to River Man od londýnského básníka a folkaře Nicka Drakea a přes půl století stará skladba La Nuit Est Sur La Ville z repertoáru francouzké hvězdy Francoise Hardy. Směr to byl ale správný, album se setkalo s velmi pozitivními recenzemi.

V roce 2012 Natacha poprvé zahrála svůj repertoár s komorním orchestrem živě. Stalo se tak 8.června v Toulouse National Theatre za účasti její kapely a Toulouse National Orchestra. Koncert sklidil nadšené ohlasy, byl nahrán a v letošním roce vydán pod názvem Expressions Live in Toulouse. Rozhodnutí o tom, že její následující turné se ponese v tomto duchu na sebe nenechalo dlouho čekat.

Natascha Atlas

O to větší máme radost, že Natacha Atlas vystoupí se svým osmičlenným akustickým ansámblem také u nás. Její koncert se uskuteční 1.listopadu od 19.30 v Paláci Akropolis.

Natacha Atlas je aktivní i ve spolupráci s jinými umělci. V současnosti se podílí na komponování hudby pro nový balet vyhlášeného francouzského choreografa Angelina Preljocaje, který je inspirován Pohádkou tisíce a jedné noci.

Vstupenky na koncert Natachy Atlas zakoupíte za 650,- Kč včetně všech poplatků v pokladně Paláce Akropolis nebo v sítích Ticketpro a Ticketstream.

Více info na:
www.natacha-atlas.com
www.palacakropolis.cz
www.facebook.com/Palac.Akropolis.klub
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek, D smack U Promotion
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

koncert: NATACHA ATLAS

Pátek 1. 11. 2013
Vstup: 650 Kč v předprodeji
Vystupují:
Natacha Atlas (BE)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika