Primal Scream na podzim zamíří do Prahy

Primal Scream na podzim zamíří do Prahy

21. 06. 2013  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Primal Scream jsou skotská alternativní rocková kapela založená v roce 1982 v Glasgow Bobby Gillespiem a Jimem Beattiem. V polovině listopadu si na ně můžete zajít do Lucerna Music Baru.
V současnosti kapelu tvoří Gillespie (zpěv), Andrew Innes (kytara), Martin Duffy (klávesy), Simone Butler (basová kytara) a Darrin Mooney (bicí). Barrie Cadogan jezdí s kapelou a nahrává od roku 2006 jako náhrada za kytaristu Roberta "Throb" Younga.
 

Kapela hrála už v letech 1982-1984, ale začali být slavní poté, co Gillespie jako bubeník odešel z The Jesus and Mary Chain. Primal Scream hráli klíčovou roli v indie scéně osmdesátých let, později se posunuli k psychedelickému a garážovému zvuku, aby nakonec vyšli vstříc dance music.

V roce 1991 vydali své stěžejní dílo Screamadelica, které znamelano průlom v jejich kariéře. Dodnes je hodnoceno jako jedno ze zásadních hudebních počinů 90.let, mnoho hudebních kritiků ho považuje dokonce za vůbec nejlepší album dekády. Kapela za něj obdržela také historicky prvni Mercury Music Prize.

Jejich poslední, v pořadí desáté studiové album s názvem More Light vyšlo 13.května 2013. Na albu hostovali Robert Plant, Mark Stewart a Davey Henderson. Ačkoliv kapele mnozí již nevěstili velkou budoucnost, na album More Light se snáší jedna skvělá recenze za druhou. Například Neil McCormick z Daily Telegraph album označil za "úchvatné" obsahující "velké, ďábelské a psychedelické melodie".

Primal Scream vyráží s novou nahrávkou na turné a v kalendáři je také zastávka v Praze, kdy 18.listopadu vystoupí na podiu Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 840,- Kč + poplatky budou k zakoupení od 21.června v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na webu Lucerna Music Baru, na pokladně LMB bez poplatku.

Více info na: www.musicbar.cz

Dodal: Michal Rejzek, D smack U Promotion
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

koncert: PRIMAL SCREAM

Pondělí 18. 11. 2013
Vstup: 840 Kč v předprodeji
Vystupují:
Primal Scream (UK)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika