Rachid Taha na koncertě United Islands

Rachid Taha na koncertě United Islands

16. 08. 2013  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Miláček tuzemských hudebních nadšenců Rachid Taha se na podzim vrátí do Prahy a v klubovém prostředí představí své nové album Zoom. Charismatický propagátor alžírského stylu rai, který v sobě nezapře duši rockové hvězdy a politického rebela, vystoupí 10. listopadu v pražském Lucerna Music Baru.
Tento alžírský ethno rebel si získal fanoušky svým ojedinělým mixem severoafrické, rockové, punkové a elektronické hudby. Jeho slavná verze původně Slashovi písně Rock El Casbah je dokonalou ukázkou propojení všech těchto vlivů. Kombinace arabského frázování, prvky amerického písničkářství, ohlušující techno podklady a vizáž rockové hvězdy mu zajišťují úspěch nejen u fanynek world music, ale táhne se napříč všemi žánry a věkovými kategoriemi.
 

V klubovém prostředí naposledy vystupoval v roce 2010 s albem Bonjour a letos se vrací s novým albem Zoom. Zoom je jeho deváté sólové album a produkoval ho Justin Adams, který spolupracuje mimo jiné například s Robertem Plantem z legendárních Led Zeppelin. Na albu pokračuje Rachid Taha v příběhu, v kterém hraje hybridního hrdinu, který je z části Sindibádem, Johnem Waynem a Alanem Vegou. Hudebník, který se snaží spojit elektrickou kytaru s tradičním arabským nástrojem oud. Na albu se objevuje několik nových, arabských cover verzí a podle Rachida Tahy je Zoom nejucelenějším albem, které doposud natočil.

O neskutečné atmosféře na jeho koncertech koluje mnoho historek a právě autentičnost v kombinaci s nespoutaným hudebním přívalem energie dělá z jeho koncertů nezapomenutelný zážitek.

Rachid Taha
10. 11. 2013 Lucerna Music Bar, Praha, 21 hodin
Vstupenky v prodeji v síti Ticketpro a na pokladně Lucerna Music Baru.
Stání 650Kč, balkon sezení 1100Kč, pro klienty České spořitelny 20% sleva

www.unitedislands.cz

Dodal: Marie Jelínková, United Islands
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

koncert: RACHID TAHA

Neděle 10. 11. 2013
Vstup: 650 - 1100 Kč
Vystupují:
Rachid Taha (Alžírsko)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika