Floex vydává nový singl a dvě hudební videa

Floex vydává nový singl a dvě hudební videa

26. 08. 2013  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Tomáš Dvořák, oceněný třemi hudebními cenami Anděl, dnes vydává nový materiál. Jeho EP „Gone“ se stejnojmenným singlem vychází v celosvětové distribuci. Následovat budou koncerty v Berlíně nebo Londýně. „Gone“ doprovází i dvě hudební videa.
Skladatel a multimediální umělec Tomáš Dvořák (vystupující pod pseudonymem Floex) patří k nejčastěji citovaným jménům nezávislé a alternativní scény. Za svou druhou desku „Zorya“ z roku 2011 získal několik ocenění, ještě silněji se zapsal na mezinárodní scéně a koncertoval doslova po celé Evropě. „Aktuálně vydané EP Gone je uzavřením období okolo desky Zorya, které bylo elektro-akusticky zasněné, melancholické, i když zároveň dynamické,“ popisuje Tomáš Dvořák.

EP „Gone“ obsahuje tři kompozice a remix od skotského nujazzového kvarteta Hidden Orchestra. Žánrově EP „Gone“ propojuje akustickou a elektronickou hudbu s důrazem na atmosféru a emoce, byť v případě singlu „Gone“ s tradičnější písňovou strukturou. „Písnička Gone a vlastně celé EP je o různých polohách loučení, odcházení. Jde o pocit z konce civilizace, jindy to je zase pocit z konce vztahu,“ říká Tomáš Dvořák. „Gone“ doprovází melancholický a obrazově silný klip dostupný přes YouTube. Režie se ujala Andrea A. Stuart. „Gone“ nazpívala Sára Vondrášková, známá z projektu Never Sol.
 

Mezinárodní distribuci „Gone“ zajišťuje německé nezávislé vydavatelství Denovali Records, s nímž Tomáš Dvořák letos navázal spolupráci. Díky ní Tomáš Dvořák alias Floex se svou kapelou vyjede na podzim do Londýna, Berlína nebo Essenu. „Tento rok už tak intenzivně nekoncertujeme, spíše si děláme takové výlety. Hráli jsme např. v Holandsku na festivalu Eurosonic, v Istanbulu nebo Rusku,“ sděluje Tomáš Dvořák. Podzimní koncerty budou poměrně prestižní. V Berlíně Floex a jeho kapela zahrají s hvězdami post jazzu Portico Quartet (kteří několikrát vystoupili i v České republice). V Londýně to pak bude společné vystoupení s Hidden Orchestra (opět známými i u nás), a to na největším jazzovém festivalu London Jazz Festival s 20letou tradicí.

Floexova kapela vznikla jako živý projekt postavený okolo poslední desky Zorya. Vedle Tomáše Dvořáka (klarinety, elektronika) v ní hraje Jiří Javůrek (klarinety), Marián Petržela (bicí) a Sára Vondrášková (zpěv, syntetizátor). „Netušil jsem, že se to tak rozjede, ale koncertování se během posledních dvou let stalo opravdu důležitou součástí mého života,“ říká Tomáš Dvořák. Výčet vystoupení zahrnuje festivaly a koncerty v Turecku, Polsku, Německu, Holandsku, Anglii, Španělsku a v dalších zemích. „Alternativní scéna je otevřenější a bezprostřednější, ozývají se fanoušci z celého světa, sami dále šíří moji hudbu, vytvářejí fanouškovské klipy a podobně. Je příjemné to sledovat,“ popisuje Tomáš Dvořák.

Tečkou za obdobím desky „Zorya“ je i druhý klip, který společně s „Gone“ vychází. Jde o kompozici „Sen Veroniky“ z desky „Zorya“, kterou doprovází hudební video režiséra Tomáše Hájka kombinující hrané a animované sekvence. Na natáčení se podílelo přes 30 lidí. Klip „Sen Veroniky“ je dostupný přes YouTube. Autorsky se na něm kromě Dvořáka podílela i malířka Veronika Vlková, která stojí i za bookletem „Gone“. Financování a produkce obou klipů „Gone“ a „Sen Veroniky“ pak byla plně na bedrech Tomáše Dvořáka.
 

Křest EP „Gone“ proběhne 6. září 2013 v klubu a kavárně Café v lese v Praze. EP „Gone“ oficiálně vyšlo 23. srpna 2013 v celosvětové distribuci ve vydavatelství Denovali Records na 10“ vinylu a v digitální podobě (iTunes, Amazon apod.). K dostání je také ve Floexím obchodě. V případě podpory autora zakoupením EP u Denovali či na Floexím obchodě získají fanoušci bonusový materiál v podobě remixu od Filipa Míška alias Dikolsona a videa „Gone“ a „Sen Veroniky“ ke stažení.

Další informace: http://floex.cz

Dodal: Dimitrios Vlasakudis, mediální zastoupení Floexe
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

FLOEX

Úterý 5. 11. 2013
Vstup: vstup zdarma (rezervace místa na základě festivalové permanentky či vstupenky na kterýkoli z koncertů festivalu)
Vystupují:
Floex (CZ)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
SpringFunk 2020 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (115 MB)
Mastermix #647 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (120 MB)
Mastermix #648 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (124 MB)
Mastermix #649 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (118 MB)
Mastermix #650 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (119 MB)
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika