Trans Siberian Orchestra s rockovou show v lednu poprvé v ČR

Trans Siberian Orchestra s rockovou show v lednu poprvé v ČR

23. 09. 2013  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Americká progresivní rocková kapela Trans Siberian Orchestra, která má na svém kontě přes 10 milionů prodaných alb a více než 9 milionů návštěvníků koncertních show po celém světě, poprvé vystoupí v České republice. V Kongresovém centru Praha 24. ledna rozehraje velkolepé rockové divadlo se světelnou show, lasery, nejmodernějšími pyrotechnickými a vizuálními efekty.
Rušno bude nejen na ohromné hlavní stage, ale i na dalším pódiu v zadní části sálu. Zazní nejznámější hity kapely (Sarajevo 12/24, Wizards In Winter, Christmas Canon a další). Patnáct z nich Trans Siberian Orchestra ještě letos vydá na svém vůbec prvním „the best of“ albu nazvaném Tales Of Winter – v České republice vyjde u Universal Music 7. října.
 

Trans Siberian Orchestra (TSO) je komerčně mimořádně úspěšným naplněním snahy známého producenta, skladatele a textaře Paula O'Neilla (spolupracoval např. s Aerosmith, Humble Pie, AC/DC, Joan Jett, Scorpions a dalšími kapelami či interprety) dát progresivnímu rocku zcela novou dimenzi. Hudební styl TSO bývá přirovnáván k originální směsici Pink Floyd, The Who a Yes, do hard rocku a heavy metalu přináší prvky klasické hudby, své party hraje symfonický orchestr, výrazně posílena je zpěvácká sekce.

Trans Siberian Orchestra laser show

Rozhodujícím impulsem k založení TSO bylo setkání Paula O'Neilla se členy skupiny Savatage Jonem Olivou a Alem Pitrellim. Spolu s nimi jádro tvůrčího týmu tvoří klávesista a co-producent Robert Kinkel. Historie TSO se začala psát v roce 1993, kdy byla podepsána smlouva s Atlantic Records/ Warner Bros, TSO vydali první CD a vyrazili na první zimní turné – to letošní bude již čtrnácté v řadě. Věhlas TSO přinesla série rockových oper Christmas Eve and Other Stories, The Christmas Attic, Beethoven's Last Night, The Lost Christmas Eve. Od roku 2010 patří alba TSO k deseti nejprodávanějším z katalogu Atlantic Records/ Warner Bros, celkem se jednotlivých alb prodalo více než 10 milionů kusů. Časopisy Billboard Magazine a Pollstar zařadily TSO mezi deset nejúspěšnějších kapel první dekády nového tisíciletí měřeno celkovým počtem prodaných vstupenek na koncerty. „Byli jsme jednou z prvních kapel, která měla automatický systém, synchronizující lasery, světla a pyrotechniku s rytmem hudby. Je to neuvěřitelně drahé, ale neuvěřitelně cool,“ vzpomíná Paul O'Neill.

Do Prahy Trans Siberian Orchestra zamíří v rámci zámořského turné, na které se vydává podruhé ve své historii, aby strhující rockovou show předvedli live svým fanouškům v Británii, Francii, Nizozemí, Belgii, Rakousku, Švýcarsku, Německu a konečně také v České republice.

Vstupenky na jediný koncert Trans Siberian Orchestra v ČR – 24. ledna 2014 v Kongresovém centru Praha – jsou v předprodeji v síti Ticket Art – www.ticket-art.cz v cenách od 590 Kč.

Dodal: Alice Titzová, 2media.cz s.r.o.
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

TRANS SIBERIAN ORCHESTRA

Pátek 24. 1. 2014
Vstup: 590 Kč v předprodeji
Vystupují:
Trans Siberian Orchestra (USA)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
SpringFunk 2020 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (115 MB)
Mastermix #647 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (120 MB)
Mastermix #648 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (124 MB)
Mastermix #649 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (118 MB)
Mastermix #650 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (119 MB)
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika