Kalendář koncertů 12/2013

Kalendář koncertů 12/2013

02. 12. 2013  |  Autor: Lukáš Pokorný  |  Komentáře (0)
Prosinec je zkrácený o pár svátečních dní, ale je příznačné, že advent s námi oslaví znovuzrození Black Sabbath. Ještě předtím dostane štafetu holobrádek Jake Bugg, pak svou novou desku pokřtí Jana Kirschner a celé to uzavřou vánočním koncertem Elton John a Zrní. Více v přehledu.
1.12. Jake Bugg (Lucerna Music Bar)
Nestává se to přespříliš často, ale není to ani extrémně ojedinělé – slyšíte prvních pár tónů a pár sekund zpěvu a máte jasno. Vemte si třeba Jake Bugga, holobrádka z Nottinghamu, který by klidně mohl plácat burgry v McDonalds. Namísto toho si Jake vzal ve dvanácti letech do ruky kytaru, nabrnkal pár set hodin do zásoby a teď jezdí po světě a předvádí, co umí. A že toho umí dost. Za svůj support si ho vybral třeba Noel Gallagher, vychvalují ho prestižní hudební časopisy a tak. Jenže, to by nebylo úplně to nejrozhodující – jeho písničky mají americkou rozmáchlost a bezstarostnost, ale některé z nich se poslouchají třeba jako kytarové skvosty z poslední sólovky Graham Coxona. Člověk si prostě vybere.
 

7.12. Black Sabbath (O2 Aréna)
Nebudeme si nic nalhávat: poslední koncert Ozzyho, který jsem viděl v Praze, stál za starou birminghamskou belu. Ozzy byl nachcípaný, nesnažil se, dělal bordel a hlavně: na fanoušky se vlastně úplně vykvák. Nevím proč bych měl věřit tomu, že ve společnosti starých parťáků (kromě bubeníka Billa Warda, kterého nahradil Brad Wild z Rage Against the Machine) mu to půjde lépe. Nicméně, naděje umírá poslední a možnost vidět pohromadě téměř kompletní partu, která v raných sedmdesátkách močila na hroby všech hippies, je lákavá. Ostatně, jejich reunion album s prostým názvem „13“ má solidně našlápnuto.
 

9.12. Babyshambles (Lucerna Music Bar)
Poslední deska Petea Dohertyho s názvem Sequel to the Prequel vyšla nedávno - Pete zůstává věrný svým věrným a zpívá pořád stejně - stejně úžasně. Jeho nezaměnitelný hlas, skvělá "I-don´t-give-a-fuck" póza a drogy. Aneb, jak řekl nedávno Doherty: "Babyshambles nejsou zpátky, vždycky tady byli" (vy volové, chtělo by se dodat).

13.12. Jarboe feat. P. Emerson Williams (Potrvá, Praha)
Sláva ženskému elementu v hudbě, obzvlášť pokud se jedná o bývalou soukmenovkyni Michaela Giry ze Swans, dceru agentů FBI a šiřitelku náboženství svéráznými milostnými prostředky. Jarboe vedle Giry (kterému nahrála nějaké vokály na jeho poslední opus The Seer) spolupracovala také s kultovními americkými kapelami jako třeba Neurosis. Její pražský koncert má být v doprovodu akustické kytary P. Emersona Williamse – hlavní náplň bude tvořit aktuální deska A Symphony for Shiva.
 

4.12. Nylon Jail (Pilot Praha, 16.12. Brno) / 4.12. Jana Kirschner (Archa, Praha) / 5.12. Zion Train (LMB) / 6.12. Lydia Lunch Retrovirus (Malostranská Beseda, Praha) / 8.12. Girls Against Boys (LMB) / 10.12. Milow (LMB) / 11.12. kid congo power and the pink monkey birds + Kill the Dandies (Chapeau Rouge) / 11. 12. Skyline (LMB) / 12.12. The Young Gods (Akropolis) / 18.12. Elton John (O2 Aréna) / 18.12. Od Velvet Underground po Velvet Revolution (Divadlo Archa) / 20.12. Gride + Boiling Point + Remek (Strahov007) / 21. 12. Zrní (Kostel Sv. Šimona a Judy)
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

koncert: JARBOE

Pátek 13. 12. 2013
Vstup: 300 - 390 Kč
Vystupují:
Jarboe (usa) feat. Erik Wunder (usa)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
HATARI, 5. 2. Roxy
2 x 2 vstupy
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika