Nylon Jail v Radio Wave Live Session

Nylon Jail v Radio Wave Live Session

13. 02. 2014  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Pravidelná koncertní série Radia Wave tentokrát v brněnském klubu Kabinet Múz! První z letošních koncertních setů současné české progresivní hudební scény představí olomouckou kapelu Nylon Jail.
Jako support vystoupí Ghost of You – talent Startéru, hitparády neobjevených na Radiu Wave.
 

Koncert bude vyvrcholením živého vysílání Radia Wave z Brna, v němž představí osobnosti z kultury a veřejného dění této moravské metropole, např. známého divadelního a filmového režiséra Vladimíra Morávka, zástupkyni iniciativy Žít Brno Barboru Antonovou, galeristu Rostislava Koryčánka a další.

Nalaďte si Radio Wave online.

Nylon Jail
Olomoucká kapela Nylon Jail, která loni vydala kritikou i fanoušky oceňované debutové album My Heart Soars Like A Hawk, ve své hudbě umně propojuje staré s novým. Pětice za svoje největší vzory uvádí Depeche Mode i Johnnyho Cashe a právě na hudbě těchto legend staví svůj zvuk. Nylon Jail jsou často označováni za moderní kovboje – vycházejí z countryových tradic, které ale pomocí elektronických aranží posouvají do jednadvacátého století. Hanácká skupina otevřeně navazuje na trendy, které už několik let otřásají Spojenými státy, dávají jim ale osobitost výrazu i specifickou koncertní energii. Nylon Jail rozhodně patří k nejnadějnějším českým kapelám posledních let – svědčí o tom pochvalné recenze i nominace na hudební cenu Vinyla v kategorii objev roku.

Ghost of You
„Ve snaze nalézt společnou řeč v jazyce hudby otvíráme různé žánrové škatulky a poté si je strkáme zpět do kapsy.“ Takhle svoji hudbu popisuje brněnská skupina Ghost of You, která na scénu vkročila v roce 2012. Melancholická trojice staví svůj projev na kombinaci syntezátorových ploch a kytarových vyhrávek. Mladá skupina Ghost of You patří k talentovaným formacím, které se objevily v hitparádě Radia Wave Startér.

Série Radio Wave Live Sessions představuje to nejzajímavější z domácí nekomerční scény prostřednictvím komorních koncertů pořádaných střídavě v Praze a v regionálních klubech. Za posledních šest let uspořádalo Radio Wave více jak 30 koncertů a vydalo 5 kompilací, na nichž hostovali např. Priessnitz, Umakart, WWW, DVA, Wotienke, Midi Lidi, Kill The Dandies!, Kazety, Khoiba, Monika Načeva, Vladimir 518, Kittchen, Čokovoko, Bonus, Vložte kočku, Lesní zvěř a další.

Záznamy z koncertů jsou odvysílány vždy v pořadu Echo Live na Radiu Wave (čtvrtek a sobota od 21.00) a videozáznam je možné zhlédnout také na YouTube Radia Wave.

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/1393371330924806

Dodal: Jan Hladonik , ČRo Radio Wave
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI
Vystupují:
Nylon Jail, Ghost of You
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika