Festivalový průzkum, aneb jak to vidí odborníci

Festivalový průzkum, aneb jak to vidí odborníci

05. 06. 2006  |  Autor: ozzby  |  Komentáře (2)
Do festivalového průzkumu spadl i náš budoucí šefredaktor, který se o web plně začne starat už během tohoto červnového měsíce. Ondřej má bohaté zkušenosti z Dj shopu, z již neexistujícího časopisu Bassline a momentálně je též redaktorem časopisu Xmag.
Jsi spokojený s programy festivalů, které nám letos promotéři nabízí?
V čechách je takovým dobrým zvykem vozit jména, která tu už několikrát byla, tudíž jsem ani letos nečekal nějaké výraznější změny, co se týče hostů ze zahraničí. Až na pár výjimek mě line-upy na českých festivalech nelákají a tak tento rok budu cestovat za poznáním nových jmen spíše do zahraničí.

Kam ty sám se určitě vypravíš a který festival bys doporučil?
Z českých jednoznačně Summer of Love, kde si nenechám ujít koncert Kraftwerk, správný „androš“ si pak dám na Czechteku a možná i na Svojšicích, léto uzavřu klasicky na Mácháči. Ze zahraniční bych doporučil Sonar ve Španělsku, Creamfields v Polsku a německé Sonne Mond Sterne.

ondra

Co zahraniční festivaly, jaké s nimi máš zkušenosti?
To co se tady zdá být jako vrchol festivalové sezóny, je v zahraničí běžný standart, tím nemyslím jen jména, ale i vizuální stránky festivalu. Jak už jsem odpověděl v první otázce, letošní léto bude spíše o těch zahraničních festivalech, než o těch českých.

Porovnej prosím tu loňskou a letošní festivalovou sezónu. Zaznamenal jsi nějaké změny?
Osobně jsem čekal větší skok, co se hudebního vkusu českých promotérů týče. Je sice pravda, že v čechách naučíš „clubbery“ poslouchat novou hudbu jen velmi těžko, nicméně si myslím, že styly jako electro house, progressive house, electro a minimal tento rok zažívají obrovský boom a u nás by je přivítalo spousta lidí. Bohužel jsme malá země a experimenty a nové hudební proudy se zde prostě nenosí. Takže až na minimum výjimek nic nového. Bohužel.

Jak to vidíš s budoucností českých festivalů?
Když se pojede v zavedených kolejí, tak bledě!

A co říkáš na Love Planet?
Je mi to líto.

2 KOMENTÁŘE
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
:-)
06. 06. 2006 | 12:21:49
+0 | -0
sí sí, takos, takos, burítos
si-si
06. 06. 2006 | 09:44:56
+0 | -0
souhlasím :)
NOVÉ SOUTĚŽE
HATARI, 5. 2. Roxy
2 x 2 vstupy
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika