Time Warp 2014: A dvacítka na krku...

Time Warp 2014: A dvacítka na krku...

15. 04. 2014  |  Autor: stolda  |  Komentáře (313)
Že je Time Warp legendou mezi festivaly se ví již nějaký pátek. Že byl letošní ročník dvacátým v pořadí, není taky žádná novinka. Že se podoba festivalu za posledních pět let na první pohled nezměnila, to už si taky kdekdo povídá. Takže, co by se tak asi dalo zhodnotit?
Time Warp

Velká šťastná rodina

Po dvě dekády se skupina lidí okolo společnosti Cosmopop snaží budovat značku festivalu, která by měla v letošním roce slavit pomyslný vrchol produkce. Při letmém pohledu zpět do historie je nutné pochválit jejich dokonalý instinkt při budování konceptu. Základy postavili na umělcích, kteří svým přístupem boří hranice. K nim, po dobu dvaceti let, přidávají střípky z blyštivé mozaiky. Ty kusy, které se neodlepí se stávají nedílnou součástí velké Time Warp rodiny.

K rodinné oslavě narozenin samozřejmě patří odpovídající gratulace.
 

V současné době komunikačních technologií je naprosto snadné zjistit, co si kdokoliv o čemkoliv myslí, a to se hodí do receptu narozeninovému reportu, který bude doplněný o letmý mini-monitoring sociálních sítí.

Magda nemůže uvěřit, že už je jim 20...
Digweed trhá pásky a gratuluje...
Sven shledává tento TW speciálnější než speciální...
Vyšťavený Recondite...
Richie už klidně letos může skončit...
Josh se dočkal vytouženého ručníku...
Luciano si představuje natahování času...
Oliver Koletzki chválí

Sven Vath

Byl jsem na Time Warpu, já na Be at TV
Jestlipak si organizátoři v prenatální fázi vizionářského festivalu dokázali představit, že se dožijí dvaceti opakování? A jestli pak si dokázali ještě před třemi lety připustit, že by množství návštěvníků mohlo překonat kapacitu dvaceti tisíc? Je až k neuvěření, kam až sahají možnosti internetu. Kompletní program na dvou stageích s obrazovým streamem, další přenosy na několika rádiích přináší on-line radost až do postele miliónům dalších zájemců. Skoro se vyplatí sedět celou noc u monitoru...

Time Warp

Naštěstí internet ještě nedokáže přenášet atmosféru nebo možná ano, ale stále si to nechci připustit. S přibývajícími roky strávenými v Maimarkthalle zjišťuji, že největší zázraky se odehrávají na „méněcenných“ pódiích. Samozřejmě, devalvující název pro vedlejší stany by při českém srovnání snesl název party roku, ale kdyby byly...

Time Warp

Otcové a gratulanti hrdinové
Prvním intenzivním zážitkem se stala, jak jinak, úvodní část čtyřapůlhodinového tripu otce Svena. Bylo by s podivem, kdyby si produkce nepřipravila nějaké překvapení. A zrovinka na dvojce při Väthově setu. Už během patnáctých narozenin proběhlo démonické blahopřání. A při dvacítkách? Pokud si pamětníci vzpomenou na projekci tanečních a hereckých kreací afroamerického tanečníka v roce 2009, tak letos si něco podobného vystřihl samotný papá. A skutečně bylo nad čím si povzdechnout.
 

Kromě početné skupiny hudebně laděných gratulantů tu existuje i neméně početná a v případě TW stejně důležitá skupina gratulantů – vjs a stage designeři. Opět se musí smeknout pomyslný klobouček.

Time Warp

Třetím rokem se geniálně pohybují na tenké hraně vlastního vykrádání. Hlavní koncepty rozšiřují od dokonalosti k dokonalejší dokonalosti. Jeskyně dospěla do třetího redesignu a získala mnoho nových vychytávek. Časová / prostorová / černá díra se z hranatých tvarů hladce zaoblila. Světelné efekty vytvářející iluzi 3D prostoru se posunuly na floor 4. Neforemná trojka získala kouzlo díky megalomanské šachovnici na stropě a oproti minulému vydání se reinkarnoval chillout. A zvuk? Ne vždy křišťál, v halách s přibývajícím časem klesající tendence, ve stanech téměř dokonalost.

Sven nemá slov...
Nick Curly je udiven...

Time Warp

Nováček Gregor
Ačkoliv měl Gregor Tresher se svým livkem velmi těžké soupeře, i na jeho představení byly aplikovány regulace kapacity stanu. Nejmenší a v porovnání s výzdobou ostatních stageí nejchudší stan praskal ve švech, snad ve všech. A nutno přiznat, že se právem jednalo o jeden z vrcholů večera. Gregor předvedl naprosto euforické livko, složené ze spousty nového materiálu, nadupané skvělými, ale nepodbízejícími se melodiemi. V čase (4:00), kdy většina obyčejných mejdanů končí, Tresher teprve zahajoval hlavní část festivalu. Jedinou nevýhodou zůstala délka snového představení, trvala pouhých 60 minut.

Tresher děkuje za den, noc a den...

Gregor Tresher

Sejdeme se ve skleněném
Znovu, znovu a znovu. Každým rokem stále stejné. Stále dokola. Nedělní východ slunce s all inclusive emocemi zažijete pouze s panem L. Při kulatinách jej doprovodil, díky za to, věrný druh Stéphane Dri, aka Scan X. A především on předváděl své umění nad knoflíky z kraje jejich společného gratulování. I když Scan již nehraje příliš nové tvorby, trocha líbivé nostalgie z jeho mašinek nikdy neuškodí. Pokud někdo má minimální zkušenost s festivalem Time Warp a speciálně se skleněným pavilónem, dokáže si představit, co následovalo v následujících 6 hodinách. Sílící sluneční paprsky, kapky vody zkrápějící zaplněný dóm, hvězdy taneční scény, kterak školácky okukují dovednosti mistra L. A samozřejmě Peter Cornely a jeho „mrkvoidní“ zásoba gagů, úsměvů a tanečků. I když letos nedokáži s přesností určit v kolik pod Garnierovým vedením reproduktory utichly, troufám si tvrdit, že ne dříve než v 11:00...

Skleněný za tmy pohledem Nicka Curlyho
Laurent to má stejné – znovu neuvěřitelné...
Laurent a smíšek Karotka...

Time Warp

Time Warp... That was something
Co dodat, pokud byli Karm and Mateo unešení z Time Warpu jako takového, jsem v koncích při vysvětlení, jak byl Time Warp unesen z jejich partu. Devátá hodina ranní není nejvhodnějším časem pro lapání po dechu. Po více než 13 „uťapkaných“ hodinách je i sebemenší zaváhání trestáno spánkem. Zaplaťpánbůh se za pultem stanu číslo 6 střídá šprýmař Seth Troxler s výtečnými Tale of Us. Zaplaťpánbůh podruhé a naposledy, že se celý set přenášel prostřednictvím Be at TV. Rozhodně se mi bude na disku vyhřívat do konce věků. Famózní vystoupení bez náznaku úlevy. Kluci za laptopy ovládající hudbu se předhání s kluky za laptopy exhibující se světly. Do toho všeho se naplněný stan dokáže propojit a pohrávat si společně s atmosférou progresivně budovaného setu. Ano, nováčkové jsou dalším a možná nejvýraznějším vrcholem letošního Time Warpu.

Jamie Jones se chlubí trofejí s krály...
 

Time Warp

No Liebing, no party
Pravda pravdoucí. Pokud je u jména Chris L. v linepu uvedená stage a čas, rozhodně se nejedná o definitivní podobu jeho účasti na TW. Každým rokem se stane, že si kromě své oficiální části střihne i neohlášenou vložku. Rok 2014 mu však nařizuje zůstat ve velení jedničky od osmé ranní až do poledního. Nebyl by to on, kdyby si nakonec set neprotáhl o další hodinku. Takže Liebingovké techno v plné své kráse. Smyčky se motají se smyčkami a za jeho zády se smotávají ikony techno scény potulující se z backstage do backstage.

Liebing také nemá slov...

Chris Liebing

Není všechno zlato, co se třpytí
Ne vždy všechno šlape jako švýcarské hodinky a bohužel se někdy nepodaří realizovat dobře zamýšlený záměr. Zřejmě z nových bezpečnostních předpisů, nastala výrazná úprava komunikačního koridoru mezi hlavní halou (stage 1 a 2) a zbytkem areálu. V minulých letech jsme se s podobným opatřením mohli setkat například ve skleněném pavilonu nebo na „malé“ čtyřce. Naneštěstí se před akcí ani v průběhu večera nepovedlo dostatečně informovat návštěvníky hlavních hal, a tak mohla případná návštěva venkovní toalety zabrat několikanásobně déle než obligátních pár minut.

Time Warp

Pokud bychom venku pročekané vystoupení megahvězd nazvali jako fail, nenalézám odpovídající pojmenování pro zlodějíčky a vlezlé „prodejce čehokoliv“. S druhým se dá v podstatě s notnou dávkou trpělivosti a dostatečné asertivity přežít, ale zloději se vydýchávají těžko. Podle diskuzí jich bylo zatraceně hodně a jejich praktiky byly rovněž dost nevybíravé. Snad je to temná stránka mince, kterou s sebou nese rostoucí věhlas festivalu. Rozhodně hozená rukavice organizátorům, ale ruku na srdce, jejich pravomoc není nekonečná...

Dubfire sociální a ti „ostatní“ gratulující
Je zrádné si v průběhu večera připouštět, že někde opodál by se mohlo dít něco lepšího. Ono se se 100% pravděpodobností i něco neméně dobrého děje, ale podobné myšlenky jsou nejkratší cestou rozházet si ucelený pocit z celého festivalu. Kromě výše uvedených stojí za zmínku skvělé druhé poloviny progresivních setů Johna Digweeda nebo Joshe Winka.

A závěr? Jaký by to byl závěr bez R. Hawtina?

R. Hawtin

Hrdinou socializace se stává Dubfire. Mimo pódium nezničitelný. Jeho aktivita by se dala popsat jako: vysoká frekvence, dlouhá výdrž. Posuďte sami.

Dubfire s Lucianem a Diggersem.
Dubfire předal taktovku císaři...
Dubfire o Laurentovi...
Dubfire: Nejdřív práce potom rave...
Dubfire chválí vjs...
Dubfire vyhlásil Karotteho
Dubfire, Seth a Jamie na after party...

Time Warp 20

Díky a snad se všichni za 20 let ve zdraví sejdeme
Co za rozum dodat na závěr? Festival má světovou úroveň, podobně vyvedenou halovku byste na kontinentu jen těžko hledali. V podstatě se tu setkávají všechny faktory, které jinde po kouskách chybí. Blahopřání i oslava dvacetin je tedy kompletní. Zbývá popřát jen to zdraví, takže ať slouží...

Adam Beyer děkuje...
Pan-Pot děkují...
Marcel Dettmann děkuje...
Loco Dice děkuje...
Joseph Capriati děkuje...

Na závěr jedno upřímné přiznání Roberta Dietze...

Fotografie s laskavým svolením poskytli:
- Florian Schmitt (kidkutsmedia.de & facebook.com/kidkutsphoto)
- Huybert van de Stadt (Photo-Company.nl & facebook.com/photocompany)
- Stefan Solf (facebook.com/stefan.solf)

Všechny fotky ke shlédnutí na fb profilu Time Warp.
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

TIME WARP

Sobota 5. 4. 2014
Vstup: od 49€
Vystupují:
Adam Beyer, Ben Klock, Björn Hummerich, Bunte Bummler Live, Carl Cox, Chris Liebing, Chris Wood & Meat, Daniel Schlender, David Nicolas & Sebastian Werle, Dubfire, Ernesto Ferreyra b2b Mirko Loko, Gregor Tresher live, Ilario Alicate, Jamie Jones, John Digweed, Joseph Capriati, Josh Wink, Karotte, Laurent Garnier, Loco Dice, Luciano, Magda, Marco Carola, Marcel Dettmann, Monkia Kruse, Monnbootica, Nick Curly, Oliver Koletzki, Pan-Pot, Recondite live, Richie Hawtin, Ricadro Villalobos, Robert Dietz, Sasch BBC, Scan X Live, Seebase , Seth Troxler, Sonja Moonear, Steffe Baumann, Stefeen Deux, Sven Väth, Tale Of Us, TINI
Další informace
313 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
Pemba Mbembe
16. 04. 2014 | 11:44:23
+0 | -0
Krome Time Warp je velice slusna halovka nizozemsky festival Valhalla, ktery se kona v prosinci na vystavisti Amsterdam RAI, s ne o moc nizsi navstevnosti a ruznorodejsim a asi i kvalitnejsim line-upem, i kdyz s mene proflaklymi jmeny. Navic je vstup vyrazne levnejsi a akce konci v 7 rano, coz je o hodne snesitelnejsi nez v 11 dopoledne, do kdy to vydrzi asi vazne jen Nemci :).

oldclubber
16. 04. 2014 | 07:31:21
+0 | -0
Seth a Jamie byli na Floor 4. A byli 1*

Sonja
16. 04. 2014 | 03:33:03
+0 | -0
super report
jnzgzg
06. 04. 2014 | 09:47:29
+0 | -0

nbgv

zájezd na summer rave do Berlina???

DjDkD@ve
16. 03. 2014 | 11:01:44
+0 | -0
Místa ještě stále jsou, tak se hlaste

http://poslouchej.net/22698-Zajezd-na-Time-Warp-2014.html
ervin
21. 01. 2014 | 06:56:32
+0 | -0

to: DjDkD@ve

a kde to najdu?předběžně se zeptám zda zvažujete opet Nature One?
DjDkD@ve
18. 01. 2014 | 07:36:40
+0 | -0
to ervin:

Registrace zájezdu na Time-Warp už běží ;-)
oldclubber
16. 01. 2014 | 06:57:49
+0 | -0

ervin

no to já radší partičku a na individual...což se nám daří...takže 5.4. na značkách chlape
ervin
16. 01. 2014 | 10:54:32
+0 | -0

to oldclubber

škoda že někdo nevypraví párty bus jak tomu bylo v minulosti
oldclubber
12. 01. 2014 | 10:08:14
+0 | -0

erv

jede myslím,že tam bude dost lidí od nás, loni to tak bylo a letos ještě 20let
ervin
10. 01. 2014 | 03:37:24
+0 | -0
Jedete letos někdo? 5.4 my se chystáme autem
čéša
03. 04. 2013 | 02:23:40
+0 | -0

zájezd

Tento výlet fakt doporučuji, je to zážitek! Jiank co se týče "čekání" my si zajelid o města na procházku, dobrý pozdní oběd, nákupy a pak hezky na mejdan :) Parádička ...

Anonymni
26. 03. 2013 | 08:06:45
+0 | -0
Ahoj, mám jedno místo v autě na TW, kdyby měl někdo zájem. Pište na email vita.ficl@seznam.cz.
komunista
09. 02. 2013 | 03:03:42
+0 | -0
Kdyby jel někdo autem tak se velice rád přidám! Loni jsem jel zájezdem a ty hodiny čekání na to až otevřou areál byly nekonečné! To je hlavní důvod proč letos nejedu zájezdem! Ale boužel tim pádem nejspíš nejedu vůbec :-(
ervin
08. 02. 2013 | 10:15:13
+0 | -0
neplánujete udělat zájezd na MAYDAY ? http://www.schranz.cz/clanek-1308-mayday-never-stop-raving.html
jandism
30. 01. 2013 | 01:20:45
+0 | -0
Neplánuje jet někdo autem? Kolik vás celkově jede tím busem? Vešina lidí, co znám tak jede právě na ASOT.
DjDkD@ve
30. 01. 2013 | 01:06:41
+0 | -0
Posledních 10 míst k dispozici, tak neváhejte ;-)
DjDkD@ve
02. 01. 2013 | 02:47:30
+0 | -0
Tady je odkaz na informace o zájezdu:

http://www.poslouchej.net/19942-Zajezd-na-Time-Warp-2013.html
LordBukabe
17. 12. 2012 | 10:03:56
+0 | -0
Super, díky moc !! Těšíme se s borcama už teď
DjDkD@ve
13. 12. 2012 | 10:47:15
+0 | -0
Zájezd je v plánu, informace půjdou ven již brzy ;-)
Jandism
05. 12. 2012 | 05:24:40
+0 | -0
Taky bych na Timewarp 2013 konečně vyrazil :)
LordBukabe
03. 12. 2012 | 09:18:29
+0 | -0

Timewarp 2013

Zdravím, neplánujete pro rok 2013 opět zájezd do Mannheimu?

Díky
waly
10. 04. 2012 | 08:20:52
+0 | -0
Jo, byla to suprova party až na ty záchody :-D Nejlepší jednoznačně Richie Hawtin a policejní kontrola na zatarasený dálnici :-D

Mik
05. 04. 2012 | 11:22:15
+0 | -0
Já bych to cestování ve vlaku nerozebíral .. a jak by Cajda řekl: Tak určitěěě ... :D

vlasy
05. 04. 2012 | 12:48:01
+0 | -0
ted uz se jen posunout v case a zažít to znova !pro me hezky 5 narozeniny toho rostouciho kluka jmenem time warp!

Pitris
05. 04. 2012 | 07:10:18
+0 | -0
Skvělý report a jedinečný festival!

Rakomet
05. 04. 2012 | 06:36:59
+0 | -0
Nadherny zazitek po vsech strankach, pristi rok znovu

S
04. 04. 2012 | 08:40:18
+0 | -0
skvely report!

Skaph
03. 04. 2012 | 08:15:20
+0 | -0

mazeček

Parádní událost, díky za zájezd ;) Příští rok zas :D

komunista
31. 03. 2012 | 03:42:05
+0 | -0
Jedéééééééééééééééém :-) Dlouho cesta začíná
Zobrazit další komentáře   >>
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2023   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika