Festival současné elektronické hudby Elekce 2015 ve znamení spolupráce

Festival současné elektronické hudby Elekce 2015 ve znamení spolupráce

03. 03. 2015  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
V pražském multikulturním centru Meetfactory proběhne 6. června třetí ročník festivalu současné české elektronické hudby – Elekce. V jednom dni se můžete těšit na několik desítek hudebních vystoupení a na spolupráci mezi vybranými umělci.
Vedle koncertů a performance je připraven, stejně jako v předchozích ročnících, doprovodný program v podobě diskusí, workshopů a divadla s tématem „Spolupráce“. Koupit lístek si můžete hned na stránkách Goout.

Hlavním tahákem letošního roku je blok „Spolupráce“. Festival vytvoří a zajistí spolupráci několika umělců, kteří pak výsledek exkluzivně představí v hlavním čase na hlavní stage MeetFactory. První uskupení tvoří Aid Kid, Murder Bear Doug a Ira Mimosa, jako druhé uskupení vystoupí Tom Holič a HRTL. Vzniknou tak jedinečná díla, která by nebýt festivalu nikdy nevznikla. Proces tvorby bude zajímavý nejen pro samotné umělce, ale i návštěvníky Facebooku, webových stránek Elekce a Soundcloudu. Celou spolupráci pak Elekce bude doplňovat o blogové deníky těchto umělců.

Blok 1: Aid Kid, Murder Bear Doug a Ira Mimosa

Aid Kid: electronic, experimental, beats, chillwave
Jednadvacetiletý hudební producent Ondřej Mikula, který vystupuje pod jménem Aid Kid, patří mezi v současnosti nejskloňovanější interprety na elektronické scéně. Aid Kid vytváří hudbu, která se pohybuje na vlnách několikavrstevnatého elektra přes post-dub rovinu a někdy se stočí až do příjemně trip-hopových poloh.

Murder Bear Doug: beats, electronic 
Pod pseudonymem Murder Bear Doug se skrývá Tomáš Havlen čili polovina dua post-hudba. Ve svém sólovém projektu se však přesunul od existenciálního popu, jak kapela sama svůj styl označuje, k hlubším beatovým tónům. Přetrvávající tísnivá atmosféra, která se odráží i v jeho sólové tvorbě, bude podle nás oním spojujícím prvkem mezi Aid Kidem a Irou Mimosou v jejich společném vystoupení v rámci sekce Spolupráce.

Ira Mimosa: kytara, folk, šanson 
Ira Mimosa je pražská zpěvačka a textařka, která nejčastěji vystupuje pouze s kytarou a svým netradičně zbarveným hlasem. Její písně přibližují francouzskou atmosféru nejen jazykem textů, ale i zvláštně melancholickou melodičností. Jak budou její klidné a éterické polohy fungovat v interakci s čistě softwarově tvořenou hudbou v podání Aid Kida a Murder Bear Douga, zjistíme v rámci jejich společného vystoupení v naší sekci Spolupráce.

Blok 2: HRTL a Tom Holič

HRTL: acid, house, techno, rave, dub 
Již dva roky působí Leoš Hort na elektronické scéně nejen ve svém rodném Brně. Vedle klasické housové, acid a techno produkce se snaží ozvláštnit svou tvorbu užitím nejrůznějšího oldschool technologického příslušenství. Své analogové sety vždy improvizovaně přizpůsobuje atmosféře v sále. Vibe jeho vystoupení tak kmitá na bohaté škále od ambientu až po rave. Nově pracuje na svém dalším sólovém ambient/noise/experimental projektu, který nese název Pandosovaunicorn.

Tom Holič: electronic, deep house, tech house 
Brněnský elektro/instrumentální hudebník Tomáš Pavla získal umělecké jméno ze své civilní profese – v Brně dokonce jako holič vede svůj vlasový salon spojený s prostorem pro koncertní vystoupení. Dříve hrával s kapelou Lesní Zvěř a v jeho sólovém projektu ho stejně tak poznáte podle charakteristického propojení elektronické hudby s trumpetou. Stříhá beaty housové, ambietní, tech i deep housové a na Elekci vystoupí v sekci Spolupráce s dalším brněnským elektro mágem, který si říká HRTL.

Tento rok se navíc Elekce zaměří na zvuk české elektroniky mnohem více než kdy předtím, ne však na úkor kvality. V MeetFactory se dle všeho objeví nejen hudebníci z Prahy, ale i z Brna, Valašského Meziříčí, Hradce Králové, Zlína, Českých Budějovic, Liberce či Plzně.

Elekce 2015 vizuál

USB kabely – to je hlavní součást letošního vizuálu Elekce. Šimon Holý, ředitel festivalu, prozrazuje, že vizuál je v souladu s tématem letošního ročníku a tím je tentokrát Spolupráce. „Žijeme v době, kdy je elektronická hudba na vrcholu a pro některé hudebníky je svět bez kabelů a elektřiny někdy až nemyslitelný. Skrze usb kabely jako typickou součást spolupráce dvou příslušenství a přístrojů tak vzkazujeme (nejen) návštěvníkům jednoduchou zprávu: připoj se k nám!“

Více informací o letošním ročníku na webových stránkách Elekce nebo na Facebooku.

Dodal: Nikola Bratrychova, Elekce festival
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

ELEKCE

Sobota 6. 6. 2015
Vystupují:
Aid Kid, Murder Bear Doug, Ira Mimosa, HRTL, Tom Holič
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika